سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۲:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۲در ۱:۰۲ ب.ظ تعداد بازدید: 5,013 بازدید کد خبر:20344 چاپ خبر

نگاهی به تاریخچه ی رومشگان و آموزش و پرورش آن

0

  این تحقیق در نیم سال اول سال تحصیلی 93-92 با هدایت و راهنمایی استاد فریدون سوری (مدرس دانشگاه) و با همت تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت ( علی نظر کولیوند – غلامرضا امرایی – محمود سوری– سجاد علیزاده و با همکاری فرهنگی محترم و معلم دلسوز جناب آقای داود ملکشاهی ) تدوین […]

Untitled-1

 

این تحقیق در نیم سال اول سال تحصیلی 93-92 با هدایت و راهنمایی استاد فریدون سوری (مدرس دانشگاه) و با همت تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت ( علی نظر کولیوند – غلامرضا امرایی – محمود سوری– سجاد علیزاده و با همکاری فرهنگی محترم و معلم دلسوز جناب آقای داود ملکشاهی ) تدوین گردیده است .

امید است که این فعالیت پژوهشی زمینه خوبی برای دانش پژوهان آینده این مرز و بوم باشد تا بتوانند نسبت به استمرار فعالیت های تحقیقی اهتمام ورزند .

 

موقعیت جغرافیایی

(غلبت الروم فی ادنی الارض و هم من بعد غلبهم سیغلبون)(سوره ی روم)

رومشگان یکی از شهرستانهای  وسیع استان لرستان می باشد . استان لرستان در جنوب غرب کشور و شهرستان رومشگان نیز در جنوب غربی این استان واقع شده است .این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و سوری می باشد که طبق سرشماری سال 85جمعیت آن برابر با 35606نفر شامل 17721مرد و 17885زن و 7428خانوار می باشد.

رومشگان دارای آب و هوایی نسبتا معتدل می باشد ، زمین های حاصلخیز برای کشاورزی از جمله گندم ، جو ، چغندرقند ، ذرت ، نخود و عدس دارد . رومشگان دارای زمستانی سرد و تابستانی معتدل و نسبتا گرم می باشد . وجود تپه های باستانی بلند و شکست رومیان در این منطقه را میتوان قدمت تاریخی و دیرینه این منطقه به حساب آورد .

همانگونه که از اسم این منطقه معلوم است رومشگان از دو کلمه «روم» و «شکان» تشکیل شده و این کلمه به معنای شکست رومیان در این منطقه می باشد ، رومیها که در جنگجویی و وحشی گری در آن زمان حرف اول را در دنیا می زدند توسط مردم غیور کشور بخصوص مردم استان لرستان در این منطقه شکست می خورند تا مایه عبرت برای سایر کشورهای زورگو شوند.

رومشگان دارای چند روستای بزرگ با روستاهایی بالغ برحدود 500 تا 1000 خانوار جمعیت می باشد ، مرکز بخش رومشگان شهر چقابل می باشد و دارای ادارات دولتی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، اداره آموزش و پرورش ، جهادسازندگی ، بخشداری ، شهرداری ، کمیته امداد امام (ره) و بسیاری از ادارات خصوصی و دولتی دیگر برخوردار می باشد . وجود آتش چهارفصل در دامنه کوههای شمال شهر به جهت متصاعد شدن گاز طبیعی درون لایه های زیرزمینی و نیز به علت پایین رفتن سطح آبهای زیر زمینی توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند ، داشتن تپه باستانی که به قول بعضی از مورخان دارای قدمت چهارهزار ساله می باشد ، کوه های سر به فلک کشیده مله کوه که به غار «کلماکره» که بازگشت قدمت این غار به دوران ساسانیان برمی گردد و به یغما بردن آثار ارزشمند این غار توسط افراد غارتگر می تواند حکایت از سابقه طولانی این منطقه داشته باشد .

 

اولین مدارس (دبستان ،راهنمایی و دبیرستان) و اولین مدیران در سطح منطقه رومشگان

از آنجایی که هر سازمان جهت تحقق اهدافی موجودیت می‌یابد و رفتار افراد در آن تابع موازین و مقرراتی است، اعمال کنترل و نظارت ضروری است. به ویژه در سازمانهای آموزشی که اهداف متعددی در آن دنبال می‌شود و پیچیدگی در آموزش و تدریس درآن پیش از هر سازمان دیگری به چشم می‌خورد.

مدیریت در سازمان گسترده ‌ی آموزش و پرورش در حقیقت کوششی است بخردانه برای بالا بردن کیفیت تعلیم و تعلّم انسانهایی که بار سنگین تحول و پیشرفت فردی و جمعی را بر دوش دارند. مدیریت کارساز و کارآمد در سازمانهای آموزش و پرورش می‌تواند به بالابردن درجه ی رضایت معلمان از کار، پیوند استوار با اولیای دانش آموزان و تقویت انجمنهای اولیا و مربیان، کاهش افت تحصیلی، نوآوری و خلاقیت در روشها،بهره‌گیری از منابع انسانی و مالی و بالاخره به شکوفایی شخصیت کودکان و جوانان یاری رساند.اولین دبستان در سطح منطقه بر می گردد به سال 1319 که کل  منطقه رومشگان بین سالهای 1319 تا 1329 یک دبستان به نام خرم رومشگان داشته است و پس از آن دو دبستان دیگر  به نامهای عنصری ( واقع درروستای بازوند)و ابوریحان ( واقع در روستای سوری ) در سال 1329 شروع به کار می کنند. قسمتی ازمتن نامه  اولین دبستان به شرح ذیل  می باشد .قبل از انقلاب کلا در این منطقه فقط 3 دبستان ابتدایی ماموریت مقدس تعلیم و تربیت را تعقیب می کردند و دانش آموزان برای تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان می با یست به شهر ها و استانهای مجاور مانند کوهدشت ،خرم آباد،کرمانشاه،ایلام و… مهاجرت کنند اما اینک به برکت انقلاب اسلامی 101 مدرسه در حدود 50 فضای آموزشی در سه ممقطع تحصیلی به کمک حدود 1000 نفر فرهنگی این ماموریت را دنبال می کنند.

« طی نامه ای که در سال 1319 از طرف اداره فرهنگ و هنر بروجرد – خرم آباد به ریاست جناب آقای پورطیب طبق بند 8470 مورخه 4/9/1319 در جوابیه در خواست دبستان دولتی خرم رومشگان به شماره 1690 مورخه 25/8/1319 صادر گردید با درخواست مذکور موافقت و آموزش و پرورش برابر با آن رفتار نمایید."

در تاریخ 18/9/1319 به شماره 242 این نامه ثبت و از طرف فرمانداری خرم آباد آقای عباس بهاری طولابی به عنوان مدیر دبستان خرم رومشگان بخش کوهدشت برابر موافقت بخشداری کوهدشت و جمع آوری نوآموزان دبستان و سالمندان بطور شبانه گردید و پس آن از طرف رئیس فرهنگ و هنر خرم آباد جناب آقای غلامرضایی طبق نامه شماره 2596 مورخه 16/7/1322 به سمت مدیر دبستان خرم منصوب گردید . »

و پس از غلامرضایی مدیر بعدی دبستان خرم جناب آقای نجف آبادی ساکن نجف آباد اصفهان بدین سمت منصوب شدند .

در سال 1334 اسم دبستان خرم به ایرج میرزا تبدیل شد و بعد از آن در سال 1351 به دبستان غزالی تغییر نام داد و مدیر آن شخصی به نام علی بازگیر به عهده گرفت  که رئیس فرهنگ و هنر کوهدشت آقای حسین مهرداد این مسولیت را به وی داد و تا سال 1356 ایشان مدیر دبستان غزالی بودند  ، در سال 1356 آقای هادی مهریان به عنوان مدیر دبستان غزالی رومشگان منصوب گردید و پس از آن در سال تحصیلی 58-57 آقای ملابیگ امرایی مدیر دبستان منصوب شدند تا اینکه در سال 1360 اسم دبستان غزالی به شهید دیالمه تبدیل شد و اولین مدیر آن آقای طهماسب امرایی بودند و پس از ایشان در سال 1362 علی امرایی صاحب این منصب گردیدند که به نمونه آماری از دانش آموزان آن زمان به شرح ذیل می باشد :

پایه اول :  113 نفر

پایه دوم  : 57 نفر

پایه سوم :  69 نفر

پایه چهارم : 76 نفر

پایه پنچم : 92 نفر

جمع کل آمار 407 نفر

اولین مدرسه راهنمایی رومشگان در سال 1354 به نام شریعتی در چقابل تاسیس گردید که مدیریت آنرا آقای محمد نامجوبر عهده گرفتند . ( اسامی مدیران بعد از ایشان در فرم های پیوست این تحقیق می باشد )

اولین دبیرستان در سال 1359 به نام مطهری تاسیس شد  با  40 دانش آموز که از این تعداد 25 نفر سال اول و 15 نفر سال دوم اقتصاد بود ه اند .

اولین دانش آموزان دبستان خرم

اولین دانش آموزان دبستان خرم رومشگان درسال 1319 به شرح ذیل می باشند:

 1-میرحاج کرمپور 2- غلام قیصور 3- صید عبدالحسین موسوی 4- بابا مراد شمسعلی  5- علیرضا کرمعلی 6- شازنان علی حسین 7- نیازعلی امیری 8- ابراهیم کریمی 9- طلا خانم قنبری 10- لطفعلی علی پاشا 11- ابراهیم جهانگیری 12- دوستعلی قربانعلی 13- ابراهیم علی محمد 14 قلیج بگ امرایی 15-علی داد بهمن یار 16- سهراب گل محمد.

 

اولین فرهنگیان رومشگان

 از اولین فرهنگیان منطقه رومشگان  می توان از مرحوم مراد علی امرایی که ظاهرا بعد از اینکه استخدام می شوند  به خرم آباد منتقل می شوند و همچنین خسرو سوری وعلی اکبر سوری وجهانشاه سوری وکامران سهرابی امرایی  ، حجت اله امرایی ، نامدار بازوند ، اسدعلی بازوند ، محمدکریم بازوند علی گراوند و در سالهای بعد از مرحوم رضا ملکشاهی ، ملابیگ امرایی ، حسن رحمانی ، مراد رستمی ، علی امرایی ، شکراله ملکی ، حسن مراد محمدی ، اردشیر هادی پور ……. که در شغل خطیر معلمی مشغول به تعلیم و تربیت بوده اند ، یاد کرد .

 

پیشینه اداره آموزش وپرورش منطقه رومشگان

اولین نمایندگی آموزش وپرورش منطقه رومشگان در سال 1362 به ریاست آقای مجید رومیانی و معاونت مرحوم رضا ملکشاهی دایر گردید و این حکم از طرف آقای علی امامی راد رئیس اداره آموزش و پرورش وقت صادر گردید پنج سال بعد آقای احمد حسن زاده به مدیر نمایندگی اداره آموزش و پرورش رومشگان منصوب گردید و بعداز این افرادی از جمله شیرولی بازوند و مرحوم الهیار بازوند ریاست آن اداره  را بر عهده گرفتند .

در مهرماه سال 1371  رئیس اداره آموزش وپرورش رسمی در  رومشگان  با ریاست آقای محمد بازوند منصوب گردید و بعد از افرادی ازجمله آقای نعمتی ، آقای کاووسی ، شیرولی بازوند ، ناصر علی پور ، سیروس قربانی ، فریدون سوری ، ولی اله علی مدد و محمد تقی بازوند بدین سمت گمارده شدند و در حال حاضر ولی اله علی مدد ریاست این اداره را برعهده دارند.

 

وضعيت مديريت و مدت مدیریت مديران آموزش و پرورش منطقه رومشگان به شرح جدول ذيل مي باشد :

 

رديف

نام مدير

از تاريخ

تا تاريخ

1

نعمتي زاده

از سال 1371

1376

2

عباسقلي   كاووسي

16/7/76

31/3/78

3

شيرولي   بازوندي

18/2/78

31/4/82

4

محمد   طرهاني

15/4/82

30/8/82

5

ناصر عليپوري

22/8/82

5/1/85

6

سيروس  قرباني

6/1/85

4/5/87

7

فريدون  سوري

5/5/87

7/10/88

8

ولي اله  علي مدد

3/10/88

1/2/90

9

محمد تقي  بازوند

2/2/90

23/7/91

10

ولي اله  علي مدد

24/7/91

تا كنون

 

 

بررسی اجمالی اطلاعات جدول فوق نشان می دهد که عمر مدیریت در این منطقه بسیار کم بوده (کمتر از 3 سال)که این امر نشان دهنده تاثیر مسائل طایفه ای و عشیره ای و خرده فرهنگها بر میزان عمر مدیریت در این دستگاه می باشد . و بدون شک کوتاه بودن عمر مدیریت ها سبب متضرر شدن نسل های مختلف می گردد ، زیرا مدیری که تجارب مفید را کسب می کند به محض اینکه در صدد اصلاح و بهبود امور برمی آید فرصت مدیریت آن سپری شده است و از طرفی گرایشهای سیاسی ، ملاحظات سیاسی تاثیر موضع گیریهای سیاسی نیز بی تاثیر بر کوتاهی عمر مدیریت نمی باشد.البته یک فاکتور مثبت این مدیریت ها این است که همه ی مدیران فوق بومی منطقه بوده و آشنایی خوبی با ظرفیت های منطقه داشته اند و هر کدام با توجه به موقعیت زمانی و سیاسی و اجتماعی و شرایط منطقه ای منشا خدماتی بوده اند.

مصاحبه با برخی از مدیران اسبق آموزش و پرورش منطقه رومشگان :

طبق اظهار نظری که توسط اکثریت مدیران در مورد هدف و انگیزه مدیریت آنان در این اداره بعمل آمد عنوان داشتند که :

1-هدف اکثریت آنها پیشرفت علم و دانش در این منطقه .

2-جلوگیری از انتقال افراد باسواد و برای رفتن به شهرها و استانهای همجوار.

3- ارتقاي جايگاه آموزش وپرورش در افكار عمومي و در منطقه .

4-تربيت جامع و اصولی در آموزش وپرورش با بهره گيري از وجود نخبگان وفرهيختگان و گرایش به سمت تدریس و تحصیل علمی و نوین و به روز.

 

در مصاحبه ای کوتاه که با یکی از مدیران وقت این اداره به نام آقای فریدون سوری ترتیب دادیم، وی چنین عنوان داشت که :

– در سال 1352 (1/7/52) در کلاس اول در دبستان ابوریحان بیرونی واقع در روستای سوری (ولیعصر) ثبت نام کردم . دوره ابتدایی را در این دهستان و روستا طی کردم ، دوره راهنمایی را در مدرسه شهید مطهری کوهدشت و دوره متوسطه را در دبیرستان امام جعفر صادق (ع) کوهدشت سپری کردم و در سال 1366 دیپلم رشته اقتصاد را اخذ کردم. بعد از آن وارد تربیت معلم و دانشگاه شدم و اینک با مدرک فوق لیسانس مدت 26 سال است که به فعالیت آموزشی و به شغل شریف معلمی اشتغال دارم و در  سطوح مختلف مدیریتی مدارس ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان وپیش دانشگاهی تا مدیر آموزش و پرورش سپری کرده ام .

 

souri copy

– از مهمترین فعالیت هایی که مد نظرم بود در دوره مدیریت این منطقه : تغییر شیوه های آموزشی از نتیجه محور به سمت فرآیند محوری بود که تا حدودی همکاران فرهنگی ، همکاری کرده اندو سعی در تغییر شیوه های آموزشی را از سنتی به نوین و علمی و به روز داشتند.

– اهتمام جهت احداث پروژه های جدید و اتمام پروژه های نیمه تمام که در خلال این دو سال پروژه های ( توحید سوری – شهید مدنی بازوند – ابوذر مهکی – شهید مبشر کهریز و هنرستان چغابل ) تکمیل گردیدند. کودکان استثنایی – دیالمه – شهید کلانتری رشنو – امام صادق(ع) چغابل – دوازده کلاسه موسی آباد و حضرت مریم (س)خسرو آباد و نمازخانه حجاب.

-محرم سازی در مدارس دخترانه : در دبیرستانها معمولا از معلمین مرد در جهت تدریس استفاده می شد که با بکارگیری تعدادی از فارغ التحصیلان در دانشگاهها در بین خواهران واجد شرایط ، تعداد حدود 40 نفر لیسانس و فوق لیسانس زن بعنوان معلم شرکتی در دبیرستانهای دخترانه مشغول به تدریس شدند که با رضایت دانش آموزان و اولیا آنان همراه گردید .

از مهمترین مشکلات و موانع : تاثیر مسائل بومی و محلی ، منطقه ای و طایفه ای بر عدم تحقق هدفهای واقعی آموزش و پرورش بود ، همچنین رقابت های گروههای سیاسی و تاثیر این رایزنی ها جهت تصاحب مدیریت اداره و کارشکنی های متعدد محلی  جهت عدم موفقیت در آموزش است .

 

مصاحبه با  پیشکسوت دیگری ازآموزش و پرورش

نام و نام خانوادگی : شکراله ملکی امرایی

سال استخدام :1358

مدرک سال استخدام : دیپلم

ایشان دوره شش ساله ابتدایی را در  دبستان غزالی چقابل که در خانه استیجاری مرحوم محمد ولی امرایی بوده طی کردند و دوره دبیرستان دو سال در مدرسه چهار آبان ( 17 شهریور کنونی ) پلدختر و چهار دیگر را در دبیرستان امیر کبیر خرم آباد  مشغول به تحصیل بوده اند

اسم آموزگاران ابتدایی اش را بیاد دارد :

پایه اول : علی نجف آبادی

پایه دوم : آقای نجف پور

پایه سوم و چهارم : آقای سیف الهی .

پایه پنجم و ششم : آقای تیموری .

 

 

منابع و ماخذ:

1-مصاحبه با پیشکسوتان آموزش و پرورش

2-جغرافیای لرستان

3-لرستان پژوهی

4-فرهنگ مردم لرستان

5-بررسی تحولات فرهنگی،اجتماعی لرستان

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ای کاش آقایانی که این پژوهش روانجام دادن قید می کردند که سه ماهه اول امسال آموزش در رومشکان به خاطر گرفتن پست جدید ومدیریت کاملا تعطیل بود.وتاثیر هر کدام از آقایان را که مدیریت این منطقه رابه عهده داشته اند برآموزش وپرورش البته آمار واقعی نه ساختگی راذکر کرده وافراد واقعا تاثیر گذار را بر این مقوله معرفی می کردند

  [پاسخ]

 2. از اينكه مارا با پيشينه آموزش و پرورش در شهرستان آشنا نموديد سپاسگزاريم

  [پاسخ]

  امیدوار به سراب در :

  اقای بازوند وجدانا ازطرف سایت لکنا حقوق میگیری درمورد هرچیزی ودرهسایتی نظر میدی .به زندگیت برس

  [پاسخ]

  رومشکان در :

  چه گفتی هر جا میری ایشون نظر میدن و تشکر میکونن.اگه مطلبی درباره نماینده شهرستان باشه دیگه بدتر جوگیر میشن هزارتا پیغام میذارن

  [پاسخ]

  رومشکان در :

  واقعا که…بیشتر آمارتون که ساختگیه.مثلا رئیس آموزش پرورش سال ۷۱آقای بازوند بوده به مدت چند سال.شما زدید آقای نعمتی زاده…دقت کنید دانشجویان عز یز

  [پاسخ]

  یک دبیر همه چیز دیده در :

  ارمین عزیز اشنایی با بیشینه اموزش در رمشکان چه دردی از من و تو را دوا میکند؟بگو که بنگارند که اموزش و برورش با سیاسی کاری چه ها که کرد.به قول بیهقی آمدند و کشتند و سوختند و خوردند وبردندو…بیچاره دانش اموزان به کلام الله مجید دبیر متوسطه سئوالات خرداد بهشون داده که از اون سئوالات میاره و هزاران درد دیکر.اگه میخوای تا بگم.باشد یکی دیگه:به خدای عزوجل با چشم خودم دیدم که سوم تجربی کنار هم جواب سوالات درس خرداد را باهم و از روی کتاب می نوشتند.دیگر خجالت میکشم.

  [پاسخ]

 3. یاد و خاطره مرحوم مرادعلی امرایی و فاضل ترکاشوند و زنده یاد رضا ملکشاهی (اسوه اخلاق و متانت) را گرامی می داریم و بر دستان معلمین عزیز: نریمان گراوند ملابیگ امرایی ، حسن رحمانی ، مراد رستمی ، شکراله ملکی ، حسن مراد محمدی ، اردشیر هادی پور ، حاج اکبر امرایی و استاد خودم (کامران سهرابی امرایی ) بوسه می زنم.

  [پاسخ]

 4. این آرمین بازوندنخودهرترخینه ی بی مایه ای است

  [پاسخ]

 5. سلام وبا تشکر خوب بود زحمت زیاددی کشیده اند انسان بایستی نیمه پر لیوان را ببیند ضمنا همشهر یهای عزیز کمی صبور باشید وهمدیگر را تحمل کنید

  [پاسخ]

 6. با سلام بر همگی.از اینکه مارو از اولین های فرهنگ رومشگان اشنا کردید متشکریم.خواهش میکنم برای ان معلم های که اینجا اسمشون بردید ومرحم شده اند یه صلوات یا فاتحه بفرستید.بخصوص برادران مهر علی امرایی و مرادعلی امرایی‏(برا دران حاج فتحعلی امرایی از چغابل‏)‏ الهیار بازوند واقای ملکشاهی (برادر بزرگ اقای الهیار ملکشاهی نماینده محترم ودلسوز شهرما‏)‏.فاتحه

  [پاسخ]

 7. اين تحقيق ايراد فراوان دارد لطفا تاريخ را تحريف نكنيد .اول ؟ درمورد كلمه رومشگان اشتباه بهت گفتند/رومشگان از دو كلمه رام و شكان شكيل شده است/رام ايزدي بوده كه مردم اين منطقه پرستش ميكردند و رومي ها هم هرگز تا اين منطقه نيامدند.دوم ؟ مديران قبل از نعمتي زاده چرا ننوشتي ؟/؟؟؟؟؟؟؟///؟/چه تحقيقي ؟؟؟؟متاسفم ؟؟

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خنده داره جناب بی طرف .پس از نظر شما .رام شکن یعنی کسانی که رام وهمان ایزد مورد نظر شما را شکست داده اند .؟؟؟

  [پاسخ]

 8. اين تحقيق نياز به تميز كاري دارد ؟

  [پاسخ]

 9. این گزارش نویسی پر از ایرادات علمی و آماری است.
  مثلا(کوه های سر به فلک کشیده مله کوه که به غار «کلماکره» که بازگشت قدمت این غار به دوران ساسانیان برمی گردد و به یغما بردن آثار ارزشمند این غار توسط افراد غارتگر می تواند حکایت از سابقه طولانی این منطقه داشته باشد )
  1-کوه سر به فلک کشیده در رومشکان نداریم زیرا کوه های رومشکان اکثرا جزء کم ارتفاع ترین کوه هاهستند. زیرا کوه سر به فلک کشیده تعریف دارد.
  2-.کلماکره هرگز مربوط به دوره ساسانی نبوده . تنها تحقیق علمی این اشیاء را به حدود دوران هخامنشی یعنی 600سال قبل از ساسانی و مربوط به یک حکومت محلی می داند.
  3-کلماکره که در محدوده رومشکان نیست چرا این حد اقل را رعایت نکرده اید.

  [پاسخ]

 10. با سلام
  بنده حدود سه سال به عنوان دبیرفیزیک در دبیرستانهای رومشکان در خدمت دانش آموزان عزیز رومشکانی بودم . و با تعدادی از دبیران عزیزی که ذکر فرموده اید از جمله آقایان ملابیگ امرایی ، آقای کاووسی ،آقای حسن زاده و آقای مراد رستمی و…همکار بودم و از این که تعدادی از آنها مرحوم شده اند از جمله آقای مهرعلی امرایی که آن زمان معاون دبیرستان شهید مطهری بود و آقای الهیار بازوند متأثر و شوکه شدم خدا آنها را رحمت کند.
  ضمناً قبل از آقای نعمتی آقای محمد بازوند رئیس اداره اموزش و پرورش بود .

  [پاسخ]

 11. سلام .اقای نعمتتی زاده ۴ سال نبود

  [پاسخ]

 12. چغابل امرایی.فرید

  در گذشت معلم دلسوز وزحمت کش اقای سپهر ملکی رو به تمام فرهنگیان وخانواده سپهر ملکی رو تسلیت عرض میکنم،

  [پاسخ]

 13. فرید امرایی چغابل

  با سلام بر همگی اما چه خوب بود از خیری که اولین زمین مدرسه رومشگان رو داد هم اسم میاورید مرحوم حاج حسنعلی امرایی پدر گرامی حاج فتحعلی امرایی مدرسه دیالمه چغابل
  یا دیگر خیرین رومشگان که بنده اسمی از انها نمیدانم که باعث بشه افرادی مثل من انها رو بشناسند که باعث شکوفایی فرهنگ در این دیار شده اند،لطفا هر کسی رو که میشناسید نام ببرید نام مدرسه وروستای ان

  [پاسخ]

 14. در وحله اول کمال تشکر رو دارم از تلاشتون و مطالب سایت اما کاش یک نگاه اجمالی هم ب فاکتورهای دیگه داشتید و فقط ب مسائل آموزش و پرورش ختم نمیشد بیشتر رو بعد کمی تکیه شده تا بعد کیفی در یک نگاه کلی شما سیر تاریخی آموزش و پرورش رومشگان و معرفی بزرگان آموزشی رو بررسی و نشر کردید

  [پاسخ]

 15. باسلام وتشکر تشکر تحقىق بسىا ناقصھ ۱٫دبستان اخگر رشنو ازمدارس قبل ازانقلاب است۲٫از معلمان پىشکسوت باید بھ مرحوم عباس علی امىرى دوستعلى امىرى مرادگرراوند سىف الله امرایى اشاره مى کردید ((کارکنان بازنستھ ثبت احوال)

  [پاسخ]

 16. آقای نعمتی زاده مدیریتش به سال هم نکشید . بهترین مدیران آقای محمد بازوند و نعمتی زاده بودند و بدترین آنها آقای کاووسی و فریدون سوری و علی مدد بودند.

  [پاسخ]

 17. چه ربطی به تاریخچه رومشکان داشت!!!!!

  [پاسخ]

 18. لطفا اگه امکانش هست عکس های آموزگاران رومشگان رو بزاری تو سایت با تشکر

  [پاسخ]

 19. سلام دوستان
  زیاد حال خودتونو نگیرید چون فک نکنم زیاد مهم باشه فلان کس قبل فلانیرئیس بوده و کی بعدش رئیس شده و هرکدوم چند سال ریاست کردن دوستان مهم اینه که الان آموزش پرورش رومشکان فلجِ مسائل جناح بازی بی جای خود اعضاش شده و بیشترین ضربه درین بحث متوجه دانش آموزان شهرستان میباشد.
  در آخر جاداره شاخه گلی از جنس سلامو صلوات هدیه بدیم ب روح معلم دلسوز آقای علی امرایی و فرزند دلبندش (از فرهنگیان روستای نظرعلیوند)
  و فاتحه ای بفرستیم برای شادی روح معلمینی که اکنون از بهرمندی از وجودشان محرومیم????

  [پاسخ]

 20. جاداره یادی بکنیم از معلم دلسوزمرحوم علی امرایی و شاخه گلی از سلام فاتحه نثار روح آن عزیز سفر کرده و فرزند دلبندش بکنیم?????
  از فرهنگیان روستای نظرعلیوند

  [پاسخ]

 21. سلام دوستان
  یادی میکنیم از معلمینی ک الان جاشون تو سطح شهرستان واقعا خالیه از جمله مرحوم علی امرایی?مرحوم سپهر ملکی?مرحوم عباس علی امرایی?مرحومدوستعلی امرایی وه خیلیای دیگه ک بنده حضور ذهن ندارم …

  [پاسخ]

 22. سلام
  خسته نباشید واقعا از مطالبتون استقاده کردیم

  [پاسخ]

 23. واقعا ممنون بسیار متشکریم ازمطالبتون

  [پاسخ]

 24. ممنون اززحماتی که برا این تحقیق کشیدین عالی بود بخصوص اسامی فرهنگیان پیشکسوت عزیزی که برای ما مردم رومشگان واقعا زحمت کشیدنددرودبرهمشون

  [پاسخ]

 25. با سلام. از اینکه در مورد رومشگان تحقیق کردید تشکر میکنم ولی خواهشن با دانش کامل این کار رو انجام بدین چون علاوه بر اینکه اطلاعات شما غلط بود مطالب درج شده ربط زیادی به تحقیق شما نداشت

  [پاسخ]

 26. رومشگان مهد تمدن و دیار غیرت و مردانگی است…اما جوانان رشید این مرز وبوم باید با دنیای پیشرفت امروز خود را وفق دهند تا دین شهداء ادا شود…همه مسولیم.

  [پاسخ]

 27. امرایی از رومشکان

  با سلام . از این که در مورد سوابق فرهنگی رومشکان تحقیق کردید بسیار متشکرم جا دارد که یادی هم بکنیم از زحمات ارزشمند و طاقت فرسای فرهنگی بسیجی ، مومن و متعهد مرحوم حسین امرایی که الان جاشون تو رومشکان واقعا خالیه با این همه فعالیتهای مذهبی که برای پیشبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام می دادند که هیچ کسی جای خالی این مرحوم را در شهرستان رومشکان پر نمی کند . روحش شاد و یادش گرامی باد . برای شادی روح این فرهنگی ایثارگر فاتحه مع صلوات

  [پاسخ]

 28. عالی بود
  به امید اظلاعات بیشتر در مورد شهرستان رومشگان
  در حوزه های فرهنگی -آموزشی

  [پاسخ]

 29. اگر خدا بخواد دروغگویان را رسوا می کند جمعیت رومشگان ۳۵ هزار رای ۹۴ ۵۰ هزار

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط