سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۹:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۷ فروردین ۱۳۹۱در ۶:۵۷ ق.ظ تعداد بازدید: 104 بازدید کد خبر:988 چاپ خبر

رهاسازی زنبور در سطح بیش از 17 هزار هكتار از اراضی كشاورزی لرستان انجام می شود

0

خرم آباد – رییس سازمان جهاد كشاورزی لرستان گفت: طی سالجاری رها سازی زنبورهای براگن و تریكوگراما در سطح 17 هزار و 100 هكتار از مزارع استان انجام می شود.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، ‘ اسحاق طاهری مقدم’ افزود: همچنین امسال برای اولین بار نیز در سطح 100هكتار از باغات انار منطقه تنگ سیاب شهرستان كوهدشت مبارزه بیولوژیك با بیماریهای باغات انار با استفاده از زنبور تریكوگراما، به مرحله اجراء در می آید.

وی اظهار داشت: رهاسازی زنبور به منظور كنترل آفات در مزارع از سال 1381توسط سازمان جهاد كشاورزی لرستان در سطح 20هكتار آغاز شد.

وی هدف از رهاسازی زنبور در مزارع را تولید محصولات سالم وارگانیك،كاهش مصرف سموم و حمایت از عوامل كنترل كننده طبیعی و همچنین حفظ وحمایت از محیط سالم و طبیعی مزارع عنوان كرد.

وی تصریح كرد: در سال 1389میزان رهاسازی زنبوردر نخود دیم هفت هزار و 400 هكتار،ذرت دانه ای 700 هكتار ودر گوجه فرنگی 950 هكتار بوده است.

رییس سازمان جهاد كشاورزی لرستان با اشاره به اینكه هزینه رها سازی زنبور در هر هكتار 170 هزار ریال است گفت: تولید ورهاسازی عوامل كنترل كننده طبیعی توسط بخش خصوصی انجام می شود كه در این خصوص 65 درصد هزینه ها توسط سازمان و 35 درصد مابقی توسط بهره بردار پرداخت می شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط