سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۵:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۶ فروردین ۱۳۹۱در ۱۲:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 180 بازدید کد خبر:957 چاپ خبر

توسعه فعالیت های آموزشی از راهكارهای مهم و عملی مبارزه با فقر و بی عدالتی است

0

خرم آباد – استاندار لرستان گفت: توسعه فعالیت های آموزشی و سرمایه گذاری در بحث تربیت نیروی انسانی متخصص یكی از مهم ترین راهكارها برای مبارزه با فقر و بی عدالتی در جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دكتر حبیب الله دهمرده روز چهارشنبه در جریان بازدید از اداره كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان در جمع مدیران و كاركنان این سازمان، افزود: مقوله آموزش نیروی انسانی رابطه مستقیمی با مباحث برقراری عدالت و همچنین تبعیض در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

وی با اشاره به اینكه دانایی عامل اصلی ریشه كنی فقر و از بین رفتن تبعیض است، اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش آموزش و تربیت نیروی انسانی به عنوان یكی از پرسودترین سرمایه گذاری های اقتصادی، علاوه بر فراهم كردن زمینه برقراری عدالت اجتماعی موجب شكوفایی و بروز استعدادها نیز خواهد شد.

دكتر دهمرده با اشاره به توجه و عنایت ویژه نظام و دولت های نهم و دهم به مقوله آموزش، گفت: اقدامات و اعتبارات هزینه شده در دولت نهم و دهم در زمینه توسعه فعالیت های علمی و آموزشی استان لرستان، چندین برابر كل فعالیت های تاریخ استان است.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان ‘تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی’ گفت:

مقام معظم رهبری همه ساله با بررسی همه جانبه مسایل و نیازهای كشور و تدابیری خردمندانه، مسیر حركت و اهداف مشخص سال را برای مردم و مسئولان ترسیم می كنند.

دكتر دهمرده افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در چند سال اخیر تاكید جدی بر حوزه اقتصادی و تلاش و كوشش مستمر در این حوزه دارند كه این نشاندهنده مطالبات دقیق و كارشناسی شده ایشان در راستای تلاش برای توسعه و رونق اقتصادی كشور و رشد و شكوفایی ایران اسلامی است.

وی تصریح كرد: برهمین اساس باید با خرد جمعی، كار علمی و كارشناسی و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در راستای تحقق منویات و مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه رشد و شكوفایی اقتصاد كشور بیش از پیش تلاش كنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینكه سال گذشته موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ قدامات بزرگ و چشمگیری در لرستان حاصل شد، گفت: امسال نیز باید با توجه جدی و محوری به موضوع حمایت از سرمایه ایرانی و تولیدات داخلی و در تداوم موفقیت های بزرگ سال گذشته، زمینه رشد و آبادانی بیش از پیش لرستان را فراهم كنیم.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط