سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۲۳:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۶ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۴۶ ق.ظ تعداد بازدید: 1,508 بازدید کد خبر:931 چاپ خبر

90 برنامه طی هفته سلامت در شهرستان دلفان برگزار می‌شود

0

دلفان – رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت :از برگزاری 90 برنامه طی هفته سلامت دراین شهرستان خبر داد .

یوسف رضا جهانیان’ روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: شعار امسال سازمان جهانی بهداشت ، سالمندی و سلامت نامگذاری شده است و برنامه های این هفته با رویكرد این شعار اجرا می شود .

وی افزود : سالمندی یك پدیده جهانی است كه بیشترین گروه سنی در دنیا را به خود اختصاص داده است وبرنامه ریزی برای سلامت این قشر توسط متولیان ضروری است .

رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با بیان اینكه سازمان بهداشت جهانی بر روی هشت محور به عنوان محورهای سلامت سالمندان تاكید داشته است افزود : فراهم كردن خدمات به سالمندان در مورد همه نیازهای آنان، تغییرات جمعیت و اطلاع رسانی درباره آن، مساله بدرفتاری با سالمندان، آموزش و آشنایی پزشكان با طب سالمندی و ارائه خدمات اورژانسی به سالمندان در حوادث از مهمترین این محورها است.

این مسوول افزود: در هفته سلامت تلاش خواهد شد مردم با اهمیت بهداشت و سلامت به خصوص سالمندان آشنا شوند و با برنامه های فرهنگی ، هنری و … اهمیت بهداشت را به آنان یادآور شد .

‘جهانیان ‘ نواختن زنگ سلامت در مدارس، برگزاری جشن بزرگ سلامت و تجلیل از فعالین و خیرین عرصه سلامت، دیدار با امام جمعه، افتتاح و كلنگ‌زنی پروژه‌های بهداشتی درمانی، دیدار با خانواده معظم شهدا، حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای بلند شهیدان، برگزاری كلاس‌های مختلف آموزشی ، برگزاری مسابقات ورزشی ، حضور مسولین در مراكز و خانه‌های بهداشت را از مهمترین برنامه های پیش بینی شده در هفته سلامت عنوان كرد .

وی همچنین ، همایش پیاده روی عمومی،برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس با محوریت سلامت و سالمندی، برپایی پایگاه سنجش سلامت و سخنرانی در خطبه های نماز جمعه را از دیگر برنامه های گرامی داشت هفته سلامت در شهرستان دلفان برشمرد .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط