سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۵:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۶ فروردین ۱۳۹۱در ۴:۵۶ ق.ظ تعداد بازدید: 121 بازدید کد خبر:890 چاپ خبر

ما همه نیروهای انقلاب هستیم ، باید با كار و تلاش ایران را بسازیم

0

تهران – دكتر’محمود احمدی نژاد’ در دیدار روز سه شنبه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وی اعلام كرد: ما همه نیروهای انقلاب هستیم و باید دست به دست هم و با كار و تلاش ایران را بسازیم .

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دكتر محمود احمدی نژاد با تاكید بر نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام ‘تولید ملي و حمایت از كار و سرمایه ایرانی’ به مهمترین برنامه‌های دولت برای تحقق این شعار اشاره كرد و اظهار داشت:باید تلاش شود تا شاهد جهشی بزرگتر در بخش تولیدات ملی باشیم و دولت برای تحقق این امر مهم در دو بخش كشاورزی و صنعت برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

وی در این دیدار نوروزی كه در نهاد ریاست جمهوری انجام شد، تاكید كرد: در حال حاضر با تحریم‌هایی كه از سوی دشمنان بر علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته، شرایط كمی متفاوت شده است چرا كه دشمن تمام توان خود را بسیج كرده تا بتواند به ایران ضربه بزند.

ریس قوه مجریه با تاكید بر اینكه در سال گذشته كشور در بخش تولید ملی شاهد رشد خوبی بوده است، اظهار داشت: براساس نامگذاری سال جدید به نام سال ‘تولید ملي و حمایت از كار و سرمایه ایرانی’ نیازمند این هستیم كه در بخش‌های مختلف از جمله كشاورزی و صنعت تلاش‌هایمان را مضاعف كنیم و این دو بخش از مهمترین اولویت های كاری دولت در سال جدید است.

وی با اشاره به استعدادهای موجود در بخش كشاورزی، گفت: ظاهر قضیه این است كه ایران كشوری كم آب است به طوری كه تا 25 سال گذشته كشاورزی از نقطه كانونی برنامه‌ریزی كشور خارج و از سوی دیگر تمام هزینه‌ها در بخش صنعت سرازیر شده بود در حالی كه كشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه در گذشته برخی ها ادعای می كردند كه كشاورزی شاخص رشد و اشتغال زایی ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر بارش های آسمانی در كشور بالغ بر 400 میلیارد متر مكعب در سال است كه از این میزان 40 میلیارد متر مكعب آن مهار می‌شود و نزدیك به 98 میلیارد متر مكعب از این میزان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد كه از این مقدار نزدیك به 5 میلیارد متر مكعب آب شرب شهری و روستایی، 2 میلیارد متر مكعب برای صنعت و بقیه آن نیز برای كشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رییس‌جمهوری با طرح این سوال كه آیا از 90 میلیارد متر مكعب موجود در بخش كشاورزی درست استفاده می شود، گفت: در حال حاضر در بسیاری از شهرستان‌های كشور كشت گلخانه‌ای ایجاد شده كه مصرف آب آن یك پانزدهم و محصول آن نیز سه برابر كشاورزی سنتی است.

وی با بیان اینكه با وجود این میزان آب آیا باز می‌توان گفت ایران كشوری بی‌آب است، تصریح كرد: مشكل اصلی ما در بخش كشاورزی این است كه از آب موجود درست استفاده نمی‌كنیم این به نوعی ناشكری است چرا كه ما می‌توانیم 5 برابر بیشتر از ظرفیت موجود آبی كه در كشور وجود دارد، در كشاورزی استفاده كنیم.

رییس‌جمهوری در ادامه با تاكید بر اینكه بر خلاف گفته برخی افراد كه اعلام می‌كنند زمین مناسب و كافی برای كشاورزی در كشور وجود ندارد، گفت: وسعت ایران اسلامی یك میلیون هشتصد و چهل و پنج هزار كیلومتر مربع است كه از این میزان، 36 میلیون هكتار زمین خالص و قابل كشت در كشور وجود دارد كه از این مقدار تنها 13.5 میلیون هكتار زیر كشت می‌رود كه این امر بیانگر آن است كه هنوز نصف از زمین‌های قابل كشت در كشور زیر كشت نمی‌رود.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینكه ممكن است برخی‌ها بگویند آب و زمین برای كشاورزی وجود دارد، اما منابع لازم برای مهار آب و رساندن آن بر سر زمین‌های كشاورزی نیست، تصریح كرد: سال گذشته علاوه بر ردیف مستقل برای آبیاری تحت فشار، دولت 1200 میلیارد تومان یارانه آبیاری تحت فشار اختصاص داد كه می‌توان با همكاری مجلس این مبلغ را افزایش داد.

وی همچنین با اشاره به تاسیس صندوق توسعه ملی، افزود: افتتاح این صندوق جزو افتخارات این دولت است چرا كه همواره تمامی دولت‌ها تا یك دلار فروش نفت خود را در بودجه همان سال مصرف می‌كردند و هیچگاه یك دلار برای سال بعد ذخیره نمی‌كردند اما برای اولین بار در تاریخ این كشور و از زمانی كه صندوق توسعه ملی تاسیس گردید تنها در سالها 90-89 بالغ بر 35 میلیارد دلار ذخیره شده است.

دكتر احمدی‌نژاد ادامه داد: دولت این آمادگی را دارد تا با همكاری نمایندگان نصف این میزان پول را با مصوبه مجلس در اختیار بخش كشاورزی قرار دهد تا تمامی زمین‌های قابل كشت زیر آبیاری تحت فشار قرار گیرد كه همین امر موجب ایجاد اشتغال در كشور و در نهایت رونق كشاورزی خواهد شد.

رییس‌جمهوری در ادامه با اشاره به اینكه در حال حاضر 150 هزار مهندس كشاورزی وجود دارد كه از بین آنها 120 هزار نفر بیكار هستند، افزود: می‌توان با توسعه بخش كشاورزی بسیاری از این مهندسین را در رشته خود جذب كار كرد و این شدنی است.

دكتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع صنعت در كشور اشاره كرد و گفت: صنعت در سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است به طوری كه در سال 89 ما شاهد رشد 7 درصدی بوده‌ایم و برای سال 90 نیز پیش‌بینی می شود همین میزان رشد را شاهد باشیم كه باید تلاش كنیم آن را حفظ و افزایش دهیم.

وی با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته از سوی دشمنان، گفت: از دشمنان انتظاری جز این نمی‌رود از این‌رو تمام مسئولان كشور، رییس‌جمهور و نمایندگان باید دست به دست هم دهند و در راستای پیشرفت اقتصاد كشور تلاش كنند. البته در این راستا دولت با همكاری مجلس باید برخی موانع اجرایی را نیز برطرف كند.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه به موضوع نوروز اشاره كرد و گفت:‌ نوروز یك موضوع ایرانی و به معنای نژادی و قومی نیست بلكه امر آسمانی و هدیه الهی و برای همه بشریت است و خدا را شاكریم كه با اقداماتی كه صورت گرفت، نوروز در سازمان ملل به ثبت جهانی رسید.

وی اظهار داشت: امیدوارم سال جدید برای همه ملت ایران و جامعه بشریت سالی سرشار از لطف، بركت، عزت و رهایی از سلطه مستكبران و خودخواهان باشد.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه ایران اسلامی و جهان را باید بسازیم، گفت: اتفاقات بزرگی در جهان در حال رخ دادن است چرا كه هنوز دشمنان بشریت كه بر بشریت حكومت می‌كنند،در جهان بسیار هستند از این‌رو باید تا برچیده‌ شدن كامل ظلم و برافراشته شدن پرچم توحید بر مناره‌های عالم كه راه طولانی است با مستكبران مبارزه كنیم.

وی با تاكید بر اینكه باید با عزم ملی برای انجام كارهای بزرگ آماده شویم، گفت: گاهی ممكن است كاری كوچك معادلات را در عالم به هم بزند اما برخی كارهای بزرگ موجی را ایجاد نكند.

رییس قوه مجریه افزود: شاید بهترین كارها سخت‌ترین آنها باشد كه هیچ نام و نشانی هم از انسان بر جای نگذارد اما در بارگاه الهی دارای ارزش والایی است لذا امروز باید برای كارهای بزرگ آماده شویم و هركس باید گوشه‌ای از فعالیت ها را بگیرد تا توفیق در همه امور ایجاد شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط