سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۱:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۲در ۱۰:۵۳ ق.ظ تعداد بازدید: 374 بازدید کد خبر:8561 چاپ خبر

آمریکا تحریم فروش موبایل و کامپیوتر به ایران را لغو کرد

0

  دولت آمریکا از لغو تحریم فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد. به گزارش عصر ایران، وندی شرمن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و سرپرست هیات آمریکایی در گفتگوهای هسته ای با ایران ضمن اعلام این خبر گفت که آمریکا از روز پنج شنبه مجوز رسمی برای لغو تحریم فروش کامپیوتر و موبایل […]

IMAGE635045672917512657

 

دولت آمریکا از لغو تحریم فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد.
به گزارش عصر ایران، وندی شرمن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و سرپرست هیات آمریکایی در گفتگوهای هسته ای با ایران ضمن اعلام این خبر گفت که آمریکا از روز پنج شنبه مجوز رسمی برای لغو تحریم فروش کامپیوتر و موبایل را به ایران صادر خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود که لغو تحریم ها شامل قطعات سخت افزاری و نرم افزاری می شود.  شرمن دلیل این تصمیم دولت آمریکا را کمک به تسهیل ارتباطات شهروندان ایرانی با یکدیگر و جهان خارج دانست. وی افزود که دولت اوباما نمی خواهد ارتباط مردم ایران با جهان قطع شود.

وی همچنین درباره این مساله که تحریم های آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است، مدعی شد که دولت واشنگتن هیات هایی را به کشورهای مختلف فرستاده تا از این مساله اطمینان حاصل کند که تحریم ها مانعی در تامین مایحتاج غذایی و دارویی ایران نباشد.

ادعای این مقام آمریکایی در حالی است که بنا به گزارش های مستند بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی و مقامات مسئول در کشورمان،تحریم ها تاثیری سوء در تامین برخی اقلام دارویی و پزشکی ایران برجای گذاشته است.

شرمن همچنین افزود که مقصر مشکلات اقتصادی موجود در ایران تنها تحریم ها نیست و سوء مدیریت دولت ایران نیز در مشکلات کنونی اقتصادی این کشور موثر است.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط