سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۱:۴۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۹
۱۵ فروردین ۱۳۹۱در ۱۰:۰۱ ق.ظ تعداد بازدید: 160 بازدید کد خبر:852 چاپ خبر

افزایش قیمت بنزین مطلقا ممنوع

0

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هشتم با بیان این که شیب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها درباره میزان نرخ بنزین رعایت نشده، گفت: در شرایط کنونی قیمت بنزین بیش از ۳ مرحله از ۵ مرحله قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش داشته است و هرگونه افزایش قیمت بنزین خلاف قانون است.

به گزارش افکارنیوز، سیدعماد حسینی در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان این که طبق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هرگونه افرایش قیمت بنزین غیر قانونی خواهد بود، گفت: پس از تصویب طرح اجرا نشدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در آخرین نشست‍های سال ۹۰ ، موضع نمایندگان مجلس در قبال اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت‌ها کاملا مشخص شد.

نماینده مردم قروه و دهکلان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی نرخ بنزین بسیار بیشتر از شیب لحاظ شده در قانون هدفمندی یارانه‌ها افزایش یافته و اگر این قانون را به ۵ مرحله تقسیم کنیم، قیمت بنزین به میزان بیش از سه مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش داشته است.

وی احتمال افزایش قیمت بنزین را اندک خواند و تأکید کرد: این افزایش قیمت‌ها فقط در صورتی اعمال می‌شود که دولت اصرار به انجام تخلفات خود داشته باشد.

حسینی درباره واکنش مجلس در قبال افزایش قیمت بنزین، توضیح داد: مجلس از طریق اقدام‌های قانونی از جمله سئوال، استضاح، ارسال گزارش تخلف به قوه قضاییه و تصویب طرح‌های یک فوریتی و دو فوریتی اعمال خواهد کرد.

واریز ۲۸ هزار تومان ارتباطی با افزایش قیمت‌ها ندارد

وی با اشاره به واریز ۲۸ هزار تومان در ایام تعطیلی سال نو به حساب سرپرست خانوار، تصریح کرد: واریز این مبلغ نباید ارتباطی با افزایش قیمت‌ها داشته باشد و طبق گفته مقامات دولتی این مبلغ مابه تفاوت یارانه‌های پیشین به شمار می‌آید.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره دستور کار این هفته کمیسیون انرژی نیز گفت: اگر در این هفته شاهد هرگونه افزایش قیمت بنزین باشیم، این موضوع در کمیسیون انرژی مطرح می‌شود همچنین دتور کاتر اصلی کمیسیون در این هفته بررسی لایحه بودجه سال ۹۱ است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط