سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۱:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۲در ۱:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,246 بازدید کد خبر:8209 چاپ خبر

با حضور و دستور رییس‌جمهور صورت گرفت؛ آغاز عملیات احداث سد معشوره کوهدشت با رمز «یا مهدی»

0

رئیس‌جمهور با رمز «یامهدی» دستور آغاز عملیات اجرایی احداث سد مخزنی معشوره کوهدشت لرستان را صادر کرد. به گزارش لکنا، دکتر”محمود احمدی‌نژاد” پیش از ظهر امروز با حضور در محل احداث سد مخزنی معشوره کوهدشت، ضمن بازدید از محل این سد با توضیحات کارشناسان و پیمانکاران، در جریان چگونگی و زمانبندی‌های انجام شده برای احداث […]

9-319

رئیس‌جمهور با رمز «یامهدی» دستور آغاز عملیات اجرایی احداث سد مخزنی معشوره کوهدشت لرستان را صادر کرد.

به گزارش لکنا، دکتر”محمود احمدی‌نژاد” پیش از ظهر امروز با حضور در محل احداث سد مخزنی معشوره کوهدشت، ضمن بازدید از محل این سد با توضیحات کارشناسان و پیمانکاران، در جریان چگونگی و زمانبندی‌های انجام شده برای احداث سد مخزنی معشوره قرار گرفت.

با بهره‌برداری از این سد که بر روی رودخانه کشکان احداث می‌شود، 36 هزار هکتار از اراضی دیم دشت‌های کوهدشت، رومشکان و طرهان به کشت آبی تبدیل می‌شوند.

تولید انرژی برق آبی، مهار سیلاب، تأمین آب مورد نیاز بخش صنعت و آشامیدنی از جمله مزایای احداث سد معشوره در لرستان است.

پیش‌بینی شده این سد در مدت پنج سال به بهره‌برداری برسد و 250 میلیون مترمکعب آب تخصیص داده شده‌ی این سد برای مصارف کشاورزی، 17 میلیون متر مکعب برای مصارف شرب و شش میلیون متر مکعب نیز برای مصارف صنعتی استفاده یابد.

رییس‌جمهور در این مراسم با تجلیل از مسوولان و دستندرکاران اجرای طرح‌های برق‌آبی در کشور، بر لزوم توجه به راه‌های رفع کمبود آب تأکید کرد.

دکتر احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به توجه دولت به بخش آب و کشاورزی در طرح‌های توسعه‌ای، خواستار شتاب‌بخشی هر چه بیشتر به روند اجرای طرح‌های توسعه‌ای آبی و مهار آب‌های سطحی به منظور مصارف بخش کشاورزی، شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط