سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۵:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۷:۵۳ ق.ظ تعداد بازدید: 581 بازدید کد خبر:7930 چاپ خبر

115 رشته در مقطع دکتری و ارشد در دانشگاه لرستان وجود دارد

0

زمانیان خبر داد: 115 رشته در مقطع دکتری و ارشد در دانشگاه لرستان وجود دارد خرم آباد -به گزارش لكنا به نقل از خبرگزاري  مهر: رئیس دانشگاه لرستان از وجود 115 رشته در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد. دکتر حسن زمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال […]

زمانیان خبر داد:
115 رشته در مقطع دکتری و ارشد در دانشگاه لرستان وجود دارد
خرم آباد -به گزارش لكنا به نقل از خبرگزاري  مهر: رئیس دانشگاه لرستان از وجود 115 رشته در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

IMG14460783

دکتر حسن زمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر در مجموع 60 رشته در مقطع دکتری و 55 رشته نیز در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه لرستان تدریس می شود که این رشته ها در طول دو سال اخیر رشد چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 450 دانشجو در مقطع دکتری در دانشگاه لرستان مشغول به تحصیل هستند گفت: این در حالیست که این تعداد در سال گذشته 250 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به بالا بردن ظرفیتها در مقاطع دکتری و ارشد در سالجاری این دانشگاه بیان داشت: در حال حاضر دانشگاه لرستان با افزایش ظرفیتها سعی در ارائه راهبرد و راهکارهایی برای رفع بخشی از مشکلات کشور از نظر علمی دارد چرا که این دانشگاه استعداد ارتقا سطح دانش ملی را دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر زی مجموعه دانشگاه لرستان هفت دانشکده و چهار مرکز عالی در شهرستان‎های نورآباد، الشتر، کوهدشت و پلدختر فعال است به طوریکه دانشجویان این مراکز در 175 رشته مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه لرستان بیان داشت: سال گذشته در مقطع دکتری 250 نفر مشغول به تحصیل بودند که این تعداد هم اکنون به 450 نفر افزایش یافته اند.

زمانیان به تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این دانشگاه 250 هیئت علمی دارد که به زودی تعداد این اعضا به بیش از 300 نفر خواهد رسید.

وی همچنین از راه اندازی پردیس دانشگاه لرستان، خبر داد و بیان داشت: این پردیس با 14 رشته در مقطع دکتری و 23 رشته در مقطع کارشناسی ارشد از مهر 92 راه‎اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به تجهیز آزمایشگاههای این دانشگاه اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تجهیز آزمایشگاههای این دانشگاه هزینه شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط