سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۵:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۲:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 158 بازدید کد خبر:7889 چاپ خبر

اولین مصاحبه «سعید جلیلی» پس از اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

0

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در مصاحبه با یک رسانه خارجی پس از نامزدی در انتخابات گفت که در صورت پیروزی، از تجارب خود در مذاکرات با غربی‌ها برای ادامه سیاست مقاومت مقابل خواسته‌های آنها استفاده می‌کند.

32624_909به گزارش لکنا به نقل از598، «سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در اولین مصاحبه خود پس از اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری به روزنامه فایننشال‌تایمز گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، سیاست «پیشرفت، عدالت و مقاومت (دربرابر غرب)» را در پیش می‌گیرد.

وی تاکید کرد که ایران می‌تواند بر تحریم‌های بین‌المللی که علیه برنامه هسته‌ای کشورمان وضع شده، پیشدستی کند.

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد سعید جلیلی، یکی از نامزد‌های برجسته انتخابات ایران، معتقد است تنها با ایستادگی دربرابر غربی‌ها و نه تعظیم دربرابر فشار‌های آنها، می‌توان به اهداف کشور دست یافت.

جلیلی افزود: «ما هر چقدر بیشتر بر اصول مذهبی و داخلی خود تکیه کنیم، بیشتر توانایی حرکت در مسیر پیشرفت و ایستادگی در برابر فشار مخالفان خارجی را داریم.»

جلیلی در رابطه با رویکرد خود در سیاست خارجی و عدم مسامحه با غرب، گفت: «رویکرد ما کاملا قابل دفاع و منطقی است که می‌تواند به پیشرفت و تسریع روند آن منجر شود.»

وی در پاسخ به احتمال بروز رویکرد‌های دیگر در مسئله هسته‌ای در صورت پیروزی نامزد‌های دیگر گفت: «اگر رویکرد‌های دیگر مطرح شود ما به جد از آن ها انتقاد کرده و از رویکرد جاری دفاع می‌کنیم. اما باید ببینیم که رویکرد وی (آقای هاشمی رفسنجانی) چگونه خواهد بود.»

جلیلی که چهارشنبه با «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در موضوع هسته ای بحث و گفت‌وگو کرد، اظهار داشت که آنچه امروز مهم است، موضوع پذیرش حق غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران است؛ چه 5 درصد چه 20 درصد. پس از آن می‌توانیم درباره نیازهایمان گفت‌وگو کنیم.

وی با اشاره به اینکه ذخایر اورانیوم غنی‌شده 20 درصد ایران به خارج منتقل نمی‌شود، گفت که ما آنها را برای انتقال به خارج تولید نکرده بلکه به دنبال رفع نیاز‌های پزشکی مردمان هستیم.

روزنامه فایننشال‌تایمز در این گزارش نوشت: بسیاری از کارشناسان بر این باورند آقای جلیلی پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط