سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۳:۴۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۱۰:۰۷ ق.ظ تعداد بازدید: 266 بازدید کد خبر:7859 چاپ خبر

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری: کارکنان آموزش و پرورش بیشترین درخواست بازنشستگی پیش از موعد را دارند

0

بازنشستگی برای برخی دوران خوشی است که پس از سالها می توانند در کنارخانواده خود باشند،از سوی دیگر برخی سازمانها برای استخدام نیروی جدید،نیورهای قدیمی خود را زودتر از موعد بازنشسته می کنند. صندوق بازنشستگی کشوری هم از سال87 تا پایان سال90 با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی که تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و […]

25478_858

بازنشستگی برای برخی دوران خوشی است که پس از سالها می توانند در کنارخانواده خود باشند،از سوی دیگر برخی سازمانها برای استخدام نیروی جدید،نیورهای قدیمی خود را زودتر از موعد بازنشسته می کنند.

صندوق بازنشستگی کشوری هم از سال87 تا پایان سال90 با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی که تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی که حداقل 25 سال سابقه خدمت قابل قبول را داشتند می توانند با حداکثر 5‌سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند 135 هزار کارمند را بازنشسته کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایراندخت عطاریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مطابق آمار ارائه شده در سه سال بیش از 127 هزار و 927 نفر از کارکنان دولت پس از موافقت دستگاه خود درخواست بازنشستگی پیش از موعد را ارائه کردند که پس از بررسی پرونده آنان در صندوق بازنشستگی کشوری و تایید درخواست کتبی آنان، این تعداد از کارکنان دولت با استفاده از قانون مذکور پیش از موعد بازنشسته شدند.
وی با اشاره به این‌که این صندوق در سه سال گذشته این قانون را برای کارکنان دولت اجرا کرده است گفت: بیشترین درخواست در سال87 از سوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی به صندوق بازنشستگی کشوری ارائه شده بود .
وی ادامه داد:همچنین در سال91 نیز 7 هزار و 281 نفر از کارکنان دولت بدون 5 سال سنوات ارفاقی درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشتند که با تایید درخواست آنان این تعداد از افراد هم با 25 سال سابقه قابل قبول، پیش از موعد بازنشسته شدند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به این که در بین دستگاه‌های اجرایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش بیشترین درخواست را برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد داشتند، اظهارداشت: وزارت آموزش و پرورش با 103 هزار و 940 کارمند و پس از آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 10 هزار و 241 نفر، وزارت مسکن و شهرسازی با هزار و 241 نفر بیشترین درخواست را برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد داشته‌اند.
عطاریان در پاسخ به این سؤال که کارمندانی که بدون سنوات ارفاقی و با 25 سال سابقه و دریافت 25 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته می‌شوند چه میزان پاداش پایان خدمت خواهند گرفت، گفت: پاداش پایان خدمت این قبیل کارکنان به ازای هر سال خدمت (معادل یک ماه حقوق) و در کل 25 ماه خواهد بود. همچنین بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی نیز در سال جاری می‌توانند بدون سنوات ارفاقی با 20 سال سابقه قابل قبول و با ارائه درخواست کتبی و موافقت دستگاه متبوع خود با 20 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته شوند. ضمناً پاداش پایان خدمت این گروه از بانوان متقاضی بازنشستگی پیش از موعد نیز 20 ماه محاسبه خواهد شد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: این صندوق آمادگی دارد پس از دریافت درخواست کارکنان دولت مبنی بر استفاده از قانون بازنشستگی کشوری در کوتاه ترین زمان پرونده مذکور را بررسی کرده اقدامات لازم اداری را برای بازنشستگی پیش از موعد فرد متقاضی (پس از طی مراحل قانونی) انجام دهد.
وی درباره شرط بازنشستگی پیش از موعد گفت: دارا بودن سابقه قابل قبول خدمت به میزان 25 سال برای مردان و حداقل 20 سال برای زنان بدون لحاظ شرط سنی و همچنین اعلام موافقت و ارسال درخواست کتبی متقاضیان بازنشستگی در مهلت قانونی از سوی دستگاه متبوع برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ازجمله شرایطی است که کارکنان شاغل دستگاه‌های دولتی باید داشته باشند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط