سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۲:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۱۱:۱۴ ق.ظ تعداد بازدید: 814 بازدید کد خبر:7642 چاپ خبر

سرما زدگی 30 میلیارد تومان به باغهای نهاوند خسارت زد

0

  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: سرمازدگی و افت دما باغها و مزارع این شهرستان را دچار خسارت 10 تا 80 درصدی کرد. احد ظفری در گفتگو با  مهر اظهار داشت: در پی وقوع سرمای بهاره در دو مرحله، خسارات شدیدی به باغهای میوه شهرستان نهاوند وارد شده است. ظفری با اشاره به کاهش 21 […]

IMG07230303

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: سرمازدگی و افت دما باغها و مزارع این شهرستان را دچار خسارت 10 تا 80 درصدی کرد.

احد ظفری در گفتگو با  مهر اظهار داشت: در پی وقوع سرمای بهاره در دو مرحله، خسارات شدیدی به باغهای میوه شهرستان نهاوند وارد شده است.

ظفری با اشاره به کاهش 21 میلی متری نزولات آسمانی نسبت به سال قبل گفت: دو هزار و 336 هکتار از باغهای نهاوند دچار خسارت شده اند.

وی کل میزان خسارت وارد شده به باغهای شهرستان نهاوند را افزون بر 30 میلیارد تومان اعلام کرد و از مسئولان و نمایندگان مجلس خواست نسبت به تمدید وام های کشاورزان منطقه و همچنین پرداخت خسارت بلاعوض به کشاورزان منطقه اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند عنوان کرد: در شهرستان نهاوند 11هزار و 501 هکتار باغ میوه وجود دارد که مهمترین محصولات آن سیب، هلو و شلیل، انگور و گردو است.

احد ظفری گفت: مجموع محصولات تولید شده از باغات میوه نهاوند درفصل برداشت سال گذشته 77 هزار و 500 تن بود که در سال جاری شاهد کاهش این میزان تولیدان باغی خواهیم بود.

ظفری بیان داشت: در شهرستان نهاوند 15 هزار و 500 هکتار از اراضی کشت دیم گندم و جو بر اثر کم آبی و کاهش نزولات دچار خسارت شده اند.

وی با اعلام میزان خسارت 17میلیارد و 500 میلیونی زمین های زراعی کشت دیم گندم و جو در شهرستان نهاوند گفت: امسال شاهد کاهش تولیدات محصولات کشاورزی در سطح شهرستان نهاوند خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند افزود: تمام تلاش لازم برای جبران خسارت وارده به کشاورزان نهاوند از سوی سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت شهرستان صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در شهرستان نهاوند بیش از 28 هزار هکتار از ارضی به کشت دیم گندم و جو اختصاص دارد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط