سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۱:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 411 بازدید کد خبر:7119 چاپ خبر

برگزاری کنگره نکوداشت آیت‌الله آدینه‌وند در شهرستان کوهدشت

0

به گزارش لکنا؛ کنگره نکوداشت آیت‌الله آدینه‌وند به منظور تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی این استاد پیشکسوت حوزه، روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه امسال در شهرستان کوهدشت برگزار می‌شود.     این کنگره به‌منظور تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی این استاد حوزه به‌همت شورای فرهنگ عمومی اداه فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت و با حمایت‌های […]

به گزارش لکنا؛ کنگره نکوداشت آیت‌الله آدینه‌وند به منظور تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی این استاد پیشکسوت حوزه، روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه امسال در شهرستان کوهدشت برگزار می‌شود.

 

 

این کنگره به‌منظور تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی این استاد حوزه به‌همت شورای فرهنگ عمومی اداه فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت و با حمایت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، روز پنج‌شنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه جاری همزمان با روز معلم با نام «ادیب اعظم» در شهرستان کوهدشت برگزار می‌شود.

آیت الله محمدرضا آدینه وند در سال 1306 در شهرستان کوهدشت متولد شد. وی در سال 1325 وارد حوزه علمیه قم شد و در آنجا مشغول به تحصیل شد. دروس مقدمات تا سطوح عالیه و اصول فقه را نزد اساتید تلمذ کرد. حضرت آیت الله خامنه ای از ایشان خواسته بودند که کتابی را تهیه کند راجع به قرآن که در حوزه علمیه اطلاعات بیشتری را به طلاب بدهد. از این رو، وی کتاب کلمة الله العلیا را همراه با تجزیه و ترکیب کلام الله مجید در 6 جلد به چاپ رساند. از وی کتب زیادی به چاپ رسیده است از جمله به کتابی در فروع دین می توان اشاره نمود. این روحانی و مفسر قرآن کریم در زمینه ساخت مسجد در کوهدشت تلاش های زیادی داشت که از جمله مساجدی که به همت وی ساخته شده می توان به مسجد جامع کوهدشت، 2 مسجد در روستاهای آدینه وند، روستای کوشکی و 4 مسجد در روستای پشت تنگ و مساجد دیگر اشاره نمود. وی از بزرگترین مفسران قرآن کریم است و در نظر اهل علم به “نحوی” مشهور است. آیت الله آدینه وند بیش از 60 سال است که در حوزه علمیه قم مشغول تدریس علوم دینی است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط