سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۳:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۱۰:۵۸ ق.ظ تعداد بازدید: 858 بازدید کد خبر:7080 چاپ خبر

بازخوانی جزئیات جلسه ی مهرماه 91 گروه حکمت با شورای شهر کوهدشت+ تصاویر

0

در این جلسه از همه اعضای شورای شهر دعوت شده بود اما فقط سه نفر از ایشان حضور داشتند، مومن عبدی پور، صید کریم گراوند و رستم محمدی.   محل جلسه دانشگاه آزاد اسلامی و میزبان بسیج اساتید بود.   با توجه به اینکه فرصت نشد اعضای شورا به سوالات پاسخ دهند، قرار شد جلسه بعدی در […]

در این جلسه از همه اعضای شورای شهر دعوت شده بود اما فقط سه نفر از ایشان حضور داشتند، مومن عبدی پور، صید کریم گراوند و رستم محمدی.

 

محل جلسه دانشگاه آزاد اسلامی و میزبان بسیج اساتید بود.

 

با توجه به اینکه فرصت نشد اعضای شورا به سوالات پاسخ دهند، قرار شد جلسه بعدی در هفته آتی با حضور همه اعضای شورای شهر برگزار گردد.

 

جلسه از ساعت ۴ تا حدود ۷ عصر به طول انجامید.   بعد از جلسه نماز جماعت مغرب و عشاء  برگزار گردید.

 

 

خلاصه جلسه:

 

در ابتدا محسن بازوند رئیس دانشگاه و مسئول کانون بسیج اساتید ضمن تشکر از حضور اساتید و فرهیختگان و اعضای شورای شهر با قرائت بیاناتی از رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم پاسخگویی مسئولین در دانشگاه اهمیت موضوع را متذکر شدند.  قسمتی از بیانات قرائت شده به شرح زیر است:

 

(( مسئولین کشور باید در دانشگاهها شرکت کنند، خیلی از سوالهایی که در ذهن نسل جوان ما در جریان است، در توضیحات مسئولین این سوالها پاسخ داده خواهد شد. مسئولین کشور می توانند و باید شرکت کنند. ))

 

در ادامه محمد علی ضرونی ضمن ضمن قرائت سین برنامه، هدف از تشکیل این جلسات را گفتمانی دوستانه جهت رفع ابهامات و شفاف سازی و همفکری مسئولین و دانشگاهیان دانست  و با اشاره به اینکه از همه طیف های مهم سیاسی شهرستان به این جلسه  دعوت شده اند، این جلسه را فراجناحی و فراباندی و دوستانه خواند و از اعضای شورای شهر خواست که ابتدا گزارشی در خصوص عملکرد چند ساله خود در شورا ارائه دهند.

 

سپس صید کریم گراوند رئیس شورای شهر ضمن تشکر از برگزاری این جلسات به مسائلی پرداختند از جمله: عدم همکاری مردم در پرداخت به موقع عوارض شهری،  خشکسالی و مشکلات مردم در پرداختها، عدم برنامه از پیش تعیین شده اداراتی چون گاز، آبفا، مخابرات و … در حفاری ها،

 

همچنین از جمله عملکرد های خود از مسائل زیر نام بردند: بهسازی کانال وسط شهر، احداث پارک کشاورز، احداث ۴ جایگاه  CNG، آوردن پلیس راهنمایی و رانندگی برای شهرستان در سالهای پیش با دادن مکان و … به آنها، نصب چراغهای راهنما، چند پارک محله ای، ساماندهی ترمینالهای شهر، نهضت آسفالت، و …

 

آقای مومن عبدی پور  نیز اشاره کردند که علاوه بر موارد فوق، سه بار روکش آسفالت، جداول، بلوارها، خطکشی خیابانها و …

 

همچنین اشاره کردند که با توجه به اینکه قانون تجمیع عوارض چندین سال است که انحلال پیدا کرده، با کمبود بودجه مواجهیم.

 

در مورد خلاف سازی های شهر هم بنابر قانون مصوب سال ۸۲ مبنی بر مهلت ۱۸ ماهه جهت خرید زمین از مالک توسط شهرداری، یکی از مشکلات در خلاف سازی ها از جمله در کمربند شهری همین موضوع است.

 

دو سه سال است که محاسبه عوارضات شهرداری سیستمی شده(بجز کمیسیون ماده ۱۰۰)-

 

یکی از مشکلات کوهدشت این است که شیب مناسب ندارد و آب جدولهای آن روان نیست و باعث میشود بدبو شوند.

 

آقای رستم محمدی از دیگر اعضای شورای شهر صحبت خود را با گله از  ادارات دیگر در عدم پرداخت عوارض شهرداری شروع کرد و بدهی فرمانداری به شهرداری را بیش از ۳ میلیارد قلمداد کرد و گفت اگر همین یک قلم به شهرداری پرداخت گردد بودجه دو سه سال شهرداری تامین می شود.

 

ایشان در ادامه اضافه کردن که با وجود اینکه می دانم رسانه ای می شود باید بگویم یکی دیگر از مشکلات شهرداری بذل و بخشش های بی مورد و سوء استفاده های دوستان ما از جمله فرماندار ها و بخشدار ها و … است به عنوان نمونه در سفر دوم ریاست جمهوری ساختمان جوانان در شهر ستان در محل خیابان ساخته شد. من امضاء نکردم رئیس بعدی شورای شهر تا آمد امضا کرد و خیابان مسدود شد.

 

سپس حضار سوالات و انتقادات خود را از شورای شهر به طور خلاصه به شرح زیر بیان نمودند:

 

ابتدا نوشته های کتبی تعدادی از حضار قرائت شد که در آنها آمده بود:

 

تمیز نبودن جداول-

 

عدم نظارت بر کارگران-

 

 چرا در دریافت عوارض جهت ساخت و ساز واحد های مسکونی تبعیض قائل می شوید؟(فاضل سوری)-

 

 اعضای شورای شهر قبل از تشکیل جلسه از فرد مراجعه کننده امضاء می گیرند که بعدا جای هیچ گونه اعتراضی نباشد. چرا؟ (همین بلا را سر خودم آوردند)-

 

 قلیانی ها-

 

 کندن خیابانها و عدم ترمیم آنها بعد از یکسال، مگر نه از شهرداریاول هزینه آنها را دریافت میکنند بعد شروع به کندن می کنند؟

 

بوی تعفن جدولها تا رختخوابها می آید.

 

باقی مانده میوه جات و زباله ها در خیابان صاحب الزمان

 

عدم ترمیم آسفالت های خیابانهای سطح شهر و وجود دست اندازهای زیاد.

 

وضعیت پیاده روها خصوصا در خیابانهای پر رفت و آمد.

 

عدم لایروبی جداول

 

مهدی احمدی:  ضعف شورای شهر در انتخاب شهردار- چرا اگر یک شهدار خوب کار می کرد آنقدر برایش مانع درست می کردید تا برود؟  – شهر ما چرا به جای رشد در ارتفاع، در عرض رشد می کند؟

 

 مراد پیریان: خوشحالم که رشد عقلانیت و توسعه…  – مایلم ناقل دو سوال از مردم باشم:

 

۱- عدم تعامل اعضای شورای شهر ۲-استخدام بی رویه

 

پرویز طولابی:  شورای شهر سعه صدر داشته باشند- دانش آموزان می گفتند کمی به چالان چولان برسید(کوهدشت)- وقتی میخواهید مثلا جایگاه CNG بزنید اطلاعیه ای بدهید که چند نفر متقاضی هست تا شائبه پارتی بازی نباشد- آیا جایگاه CNG  پارک کشاورز جای مناسبی هست؟- پیشنهاد می شود اعضای آتی شورای شهر موقع کاندیداتوری مایملک خود را به اطلاع مردم برسانند و در جایی ثبت کنند که چند قطعه زمین، ساختمان و … دارن و چقر مالیات داده اند و چه عواری بدهکارند و … تا مشخص شود چه کسی از این پست سوء استفاده می کند- چرا فاضای باز مرکز شهر میدان امام را از بین برده اید و به تحاری تبدیل کرده اید- چرا کسانی که برای کار خدماتی در شهرداری استخدام کرده اید حاضر نیستند کار خدماتی انجام دهند- مثال تخم مرغ کاردستی بدون حتی رنگ  کردن.

 

ایرج محبی: پیاده رو ها گرفته شده اند- چرا مصالح ساخمانی باید یک سال در خیابان راه بندان کنند؟- چرا شهرداری تذکر نمیدهد تا در فاصله زمانی کوتاهی به داخل منتقل کنند؟- چرا پارک شهید بهشتی رها شده  و جای معتادها شده است؟- چرا خیابان اصلی عقب نشینی نمی کنند؟-چرا بقایای زباله ها برداشته نمی شوند؟- چرا وقتی یک پل سر یک کوچه می سازند آن را آب نمی دهند و سیمان آن کنده می شود؟ چرا نظارت نمی شود؟-چرا بعضی جاها زیر سازی آسفالتها مورد توجه قرار نمی گیرد(گاهی روی لجن آسفات ریخته می شود.)

 

قاسم دوستی: فرمودید که ادارات با شما تعامل ندارند ولی من اطلاع دارم که شما با ادارات همکاری ندارید نمونه: چرا برخی از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد جهت همکاری در زمینه ترسیم  نقاشی دیواری و نیز ساخت مجسمه های میدانها مراجعه نموده ولی با وجود توانایی و استعداد بالای آنها با ایشان همکاری ننمودید؟ متاسفانه مشاهده می شود که در شهرداری کوهدشت کارکنانی با تجربه بیش از 20 سال در سطح بالای مدیریت شهری حتی میز کار ندارند، در حالیکه اشخاصی با تجربه کاری بسیار کم که عموما از وابستگان اعضای محترم شورای شهر هستند، پست های کلیدی را در اختیار دارند. با توجه به اینکه بدنه شهرداری یک بدنه مرده است و درآمد آن حتی کفاف حقوق کارکنان را نمی دهد، این همه استخدام فامیلی توسط اعضای محترم شورای شهرچه توجیهی می تواند داشته باشد؟
نکته جالب توجه دیگر این است که شورای شهر و شهرداری که خود مسئول استحکام بنا در شهر می باشند، هرگز در راستای نوسازی ساختمان فرسوده موجود، هیچ اقدامی صورت نداده اند.

 

علی طولابی: چرابعضی از مومنین حاضرند چندین میلیون خمس بدهند اما حاضر نیستند عوارض به شهرداری بدهند؟ میدانید ایراد از کجاست؟ – چرا بعضی از جوشکارها باید مستاجر یک فرهنگی در شهرک صنوف آلاینده باشند؟ چرا به زمین صنوف آلاینده به فرهنگی واگذار شده؟ آیا شورای شهر نظارت داشته؟

 

علی محمد محمودی: مشخص بشود که چه اداراتی عوارض شهرداری را نداده اند و به چه میزان.

 

عباسقلی کاووسی: این جلسات واقعا جنبه سیاسی ندارد و فقط از روی دلسوزی است. این مردم لایق خدمتند.- یکی نیست که برود شهرداری و راضی بیرون بیاید.- چرا ۶۰ متری غربی کوهدشت شده ۲۰ متر؟- در شهر کوهدشت اگر خیابانی چاله چوله نداشت من به شما جایزه می دهم-اینها ضعف مدیریت است.-

 

دیگر مسائل مطرح شده:

 

چرا خیابانها پلاک کوبی نشده؟

 

چرا عده ای از کارمندان شهرداری زیر درختان بی کارند و جوک می گویند؟

 

چرا بعضی خیابانها تمیز نمی شوند؟(مانند آخر خیابان دارایی)

 

چرا شهردار مناسب نمی آورید؟

 

چرا بعضی از ساختمانهای مهم شهر عوارض را پرداخت ننموده اند؟

 

کدام یک از اعضای شورای شهر حاضرند اموالشان بررسی و مقدار عوارضات پرداختی و … آنها شفاف سازی شود؟

 

چرا با کارخانه بیو کمپوست مخالفت شده؟

 

تشکر از غرقاب حفاری های حد فاصل میدان معلم تا قدس.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. خیلی خنده دار بود

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط