سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۸:۰۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲در ۸:۵۳ ق.ظ تعداد بازدید: 262 بازدید کد خبر:7049 چاپ خبر

قیمت‌های مصوب سه محصول پر فروش خودرو در شورای رقابت

0

به گزارش لکنا؛ عضو ناظر از طرف مجلس در شورای رقابت قیمت‌های خودروهای پراید، تیبا و سمند كه در شورای رقابت نهایی شد را اعلام كرد. محمدعلی مددی اظهار کرد: فرمول تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت نهایی شد و تعیین قیمت با در نظر گرفتن قیمت خودرو در فروردین سال قبل با نرخ تورم […]

namanews.com

به گزارش لکنا؛ عضو ناظر از طرف مجلس در شورای رقابت قیمت‌های خودروهای پراید، تیبا و سمند كه در شورای رقابت نهایی شد را اعلام كرد.

محمدعلی مددی اظهار کرد: فرمول تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت نهایی شد و تعیین قیمت با در نظر گرفتن قیمت خودرو در فروردین سال قبل با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی و شاخص کیفیت صورت می‌گیرد.

وی افزود: براساس این فرمول نرخ سه محصول پر فروش در شورای رقابت محاسبه و با نرخ آزاد و مبادله‌ای اعلام شد که بر این اساس پراید 131 با نرخ مبادله‌ای 12 میلیون و 850 هزار تومان و نرخ آزاد 14 میلیون و 470 هزار تومان، تیبا با نرخ مبادله‌ای 14 میلیون و 700 هزار تومان و نرخ آزاد 16 میلیون و 670 هزار تومان، سمند با نرخ مبادله‌ای 18 میلیون و 775 هزار تومان و نرخ آزاد 21 میلیون و 600 هزار تومان تعیین شد.

وی خودرو‌سازان را از فردا با ابلاغی که امشب صورت می‌گیرد مکلف به اجرای این قیمت‌گذاری اعلام کرد و گفت: هرگونه اعتراض خودرو‌سازان همزمان با اجرای این مصوبه از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری خواهد بود.

به گفته مددی این نرخ با برگزاری جلسات مکرر با قطعه‌سازان، خودروسازان و کارشناسان تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: باوجود اینکه در شورای رقابت قیمت نرخ خودروها آزاد محاسبه شده اما فروش با نرخ مبادله‌ای خواهد بود.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط