سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۴:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ دی ۱۳۹۶در ۹:۵۹ ق.ظ تعداد بازدید: 452 بازدید کد خبر:69822 چاپ خبر

انعکاس درد/ بیانیه انجمن اسلامی معلمان کوهدشت در خصوص وقایع اخیر کشور

0

بنام روزی که اسرار آشکار می گردند همیشه ما دردهایمان را به مشهد می بردیم و از بارگاه امام هشتم شیعیان جهان درمان طلب می کردیم ،گریه می کردیم و زاری که ای امام رضا در دیار خود نه بیمه ای یاریگرمان بود نه وعده کمک به زنان سرپرست خانواده عملی شد .یتیم های دیروز […]

بنام روزی که اسرار آشکار می گردند

همیشه ما دردهایمان را به مشهد می بردیم و از بارگاه امام هشتم شیعیان جهان درمان طلب می کردیم ،گریه می کردیم و زاری که ای امام رضا در دیار خود نه بیمه ای یاریگرمان بود نه وعده کمک به زنان سرپرست خانواده عملی شد .یتیم های دیروز بزرگ شدیم و دردمان هم بزرگتر شد و به یتیمان، بدسرپرستان هم اضافه کردیم چون کسانی می خواستند و یا کار نداشتند و می بایست یکشبه با ساخت مواد افیونی پولدار شوند. و همه این فرزندان همچنان چشم به راه عملی شدن کمک به زنان سرپرست خانوار هستند.

همیشه برای ازدواج و کار و درمان مریضی به او پناه آوردیم چون پناهگاهی دیگر نداشتیم و ایشان هم بامهربانی خاصی گوش می داد و خدایی درمان هم داشت وگرنه ایران و این همه درد فقط معجزه و درمان ماورایی تا کنون سرپا نگه داشته است.

اما امروز گویا مشهد انعکاسی دیگر دارد: که ما هم درد مشترکیم و می گوید از ماست که برماست و این درد کهنه را درمانی دیگر طلب کرده اند درد عریان شده را داد می زنند که سکوت انسان فقدان جهان و خداوند است.

می شود این معترضان را بازداشت کرد و محکوم که از خارج دستور می گیرند.

می شود گفت مخالفان دولت روحانی هستند.

می شود گفت هواداران انحرافی احمدی نژاد هستند اما آنها که این حرف ها را می زنند دوست ایران نیستند بلکه کسانی هستند که یا برق را در خرمن خلق تماشا کرده اند و یا دوست نادان می باشند که از صد دشمن بدترند.

اینکه بعضی خیال کنند اگر روحانی نبود میرسلیم هر روز صبح به همه خانواده ها تخم مرغ می داد و یارانه را سه برابر می کرد خیالبافی است.

حل مشکلات عزمی فراتر نیاز دارد. رادیکال کردن فضا و تنش خیابانی هم به سود هیچ کس نیست.امنیت و آرامش این کشور به جان ما وابسته است و مردم در عمل نشان داده اند که عاشق این کشورند نه با شعار و وعده.

این مردم سیاهی لشکر نیستند، واقعی هستند و باید به درد آنها رسیدگی شود این مردم فریادرسی می خواهند که عمل کند.

– سالهاست که کل هزینه صد خانواده اندازه هزینه حیوان خانگی یک خانواده نیست.

– سالهاست که غذایی که یک خانواده دور می ریزد اندازه هزینه ده خانواده دیگر است.

– سالهاست که نود درصد خانواده ها حتی از شهر خودبه بهانه تفریح خارج نشده اند مگر برای درمان و یا مهاجرت به تهرانی که به دلیل مهاجرت بی رویه از شهرهایی که حتی یک کارخانه ندارند، غیرقابل سکونت گردیده.

– سالهاست که امور مالی سازمانها و نهادها و نیز امورات اجرایی مهم به دست کسانی است که بیت المال را بهترین مال می دانند و سالهاست که ملاک واگذاری اکثر مسوولیت ها فقط پارتی و پول گردیده.

– سالهاست که شاهد عدالت در استخدامها نیستیم و حتی در کنکور که فرزندان خانواده های فقیر با زجر و زحمت ، خود را بالا کشانده و تربیت معلم یا بورسیه ای برای تضمین شغل قبول می شدند، اکنون ایراد پیدا کرده ودر صحت آنها شک وجود دارد.

– سالهاست که دانشجویان مستعد دانشگاههای خوب در دام بیکاری و مواد مخدر گرفتار شده ودر عوض دانشگاههایی که چون قارچ سر برآورده اند و دانشجویانش حتی سواد املائ چند سطر را ندارند با رانت و پول، مناصب را در دست می گیرند و قرب و منزلت دانشجو را که زمانی تحلیل و خط وسیر فکری جامعه را تعیین می نمود از بین برده اند.

– سالهاست که تلاش می شود نمایندگان ملت مجلس ،عصاره ملت باشند ودر راس امور قرار گیرند اما انتظار می رود دخالت سایرارگانها در انتخابات مجلس را کوتاه نمایند.

– سالهاست که دلالان اقتصادی با رانت و اطلاعات صاحب نفوذان، جوانان فعال در بورس را زمین گیر نموده  و با بالا وپایین بردن قیمت اجناس راه منطقی بورس و اقتصاد کشور را فلج نموده اند. و گروهی اندک در زمانی کوتاه وام های هنگفت گرفته در صورتی که اکثر مردم به خاطر عدم داشتن نقدینگی کسب و کارشان تعطیل شده است.

اکنون امیدواریم این انتقادها و نارضایتی ها را همچون زلزله های کوچکی که با عث تخلیه انرژی زمین می شوند، و از زلزله مخرب با انرژی زیاد جلوگیری می کند ،بنگریم و آن را آسیب شناسی نموده و مردم را درک کنیم و نگذاریم سودطلبان و ظالمانی که در کمین هستند، اوضاع مملکت را در دست گیرند و یا باعث تجزیه کشور شوند.

لذا انجمن اسلامی معلمان شهرستان کوهدشت با دعوت همگی به آرامش و منطق و دوری از احساسات از همگی رعایت موارد ذیل را خواهان است:

۱-آزادی و امنیت با همدیگر باید باشند و یکی بدون دیگری موجب تباهی کشور است و آشوب، کلید جهنم این ملت خواهد بود.

۲- از تخریب اموال مردمی و دولتی بپرهیزید که در شان ایران و ایرانی نمی باشد.

۳-مواظب دسیسه های عربستان و اسراییل و آمریکا باشیم و بدانیم که خیرخواه ایران و اسلام نیستند.

۴- دولت و احزاب کنترل کار را در دست گیرند و اتقادها و تجمعات را کنترل شده و به دور ازتشنج برگزار کنند و بگذارند انرژی مردم در راه نقد وبهبود امور و حذف بعضی از عناصر نالایق از مناصب اجرایی و نظارتی و قضایی  در راه درست و بهینه به کار گرفته شود.

۵- از رادیکالیزه کردن و بستن فضای اینترنت و گفتمان مردم بپرهیزیم و بگذاریم با عنایت به فرموده علی (ع) که می فرماید به من انتقاد کنید چه در پنهان و چه آشکارا ، این بحث وگفتگوها منطقی پیش روند تا مردمی که اغراض و امیال ضد ملت و ایران و دین دارند با درک وتحلیل درست اندیشمندان به راه راست رهنمون گردند.

در پایان رهنمودهای رهبر معظم را که همیشه حلال مشکلات بوده اند به استمداد طلبیده و خواهانیم ضمن تنگ نمودن عرصه بر نالایقان ، مردم را یاریگر و رهنمون باشند که ایران را بیش از پیش به درایت اندیشه و تقبل افکار ایشان نیاز است.

انجمن اسلامی معلمان شهرستان کوهدشت

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. تشکر زیبا فرمودید هم دردها را بیان کردید و هم محکوم نمودید اغتشاش و بی نظمی و خرابکاری در ایران عزیز را

  [پاسخ]

 2. کاش مسوولین مملکتی این نکات را رعایت کنند و این عیوب را برطرب نمایند ولی واقعا گوش شنوا ندارند و تا سالها محصوران و گرفتاری آنها را حل نمی کنند که باعث اعصاب خوردی مردم شده

  [پاسخ]

 3. خیلی عالی دردها را بیان کرده اید .من هم طرفدار اغتشاش نیستم اما این دفعه باید این دردمندان را درک کرد وپشتیبانی نمود اینان شغل و بهداشت و مسکن که نیاز ابتدایی هر شهروندی هست خواستارند .اینان آزادی بیان و تفریح و سرگرمی و ورزش می خواهند اینان عدالت استخدامی می خواهند تشکر از بیانات خوبتان

  [پاسخ]

 4. بسیار زیبا و منطقی بود.

  [پاسخ]

 5. اول اینکه
  کانالهای تلگرامی ترویج خشونت، ساخت بمب دستی، تروریسم و … را بر علیه ما در دستور کار خود قرار داده بودند
  دوم اینکه
  فضای اینترنت بسته نشده است
  ابتدا از سوی وزیر درخواستها و تذکرات لازم به مدیر تلگرام داده شد
  بعد از بی توجهی مدیر تلگرام، تلگرام و اینستا که محل جولان آمدنیوز بودند، بسته شد

  واقعاً کی میخواهید بفهمید که
  پیام رسانی که امنیت ملی را به خطر بیاندازد
  و مدیریتش در دست یک فرد خارجی باشد
  به صلاح کشور نیست؟

  [پاسخ]

 6. شما مطمئن هستید که اگر میرسلیم و یا هر کس دیگری بود
  امروز وضع اقتصاد باز همینطور بود؟

  آقای روحانی و دولت منتخب
  تمام استراتژی اش برجام بود و تشویق سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در داخل کشور
  اما برجام که چهار قلو زایید
  در نتیجه آن سرمایه گذاری خارجی هم بر باد رفت
  لذا اقتصادی که آقای روحانی و برجام طلبان مد نظرشان بود قفل شده است

  طبیعتاً نمیتوان گفت هر استراتژی اقتصادی دیگری
  نیز همین قفل شدگی را در پی داشت

  مثلاً دولت در قضیه اقتصاد مقاومتی به حرف اکتفا کرد
  تا جایی که چندین بار رهبر صراحتاً گفتند نباید به حرف اکتفا کرد

  خب اگر استراتژی اقتصاد مقاومتی دنبال می شد
  نتیجه غیر از این میبود

  [پاسخ]

 7. خداکیل ما هر شعاری که میدهیم
  شعار مبارزه با پارتی بازی را ندهیم
  چرا که ایراد پارتی بازی فقط و فقط به خود ما برمیگردد

  بند ۴ را خوب آمدید
  «دولت» کنترل کار را به دست بگیرد
  وزارت کشور که زیر مجموعه خودش هست
  فرمانداری ها هم زیر مجموعه وزارت کشورند
  بسم الله جایی مشخص کنند
  تا معترضین در آنجا حرفشان را بزنند

  متاسفانه دولت طوری برخورد میکند
  که انگار ما مردم باید برویم به معترضین «مجوز» بدهیم

  [پاسخ]

 8. آقای ناشناس عزیز اولا مردم خوب و بد را درک می کنند و هر کانالی که مروج خشونت باشد را گوش نمی دهند و مردم خودشان تشخیص دارند چه خوب است چه بد بنابراین آزادی بیان لازم است و بستن این کانال ها هم دردی دوا نمی کند همانطوری که همان جوانان با فیلتر شکن وارد شدند ولی دست اندیشمندان و تحلیلگران و دوستداران ایران را بستن باعث می شود آن معترضان دیرتر حقیقت را بفهمند
  دوما هر کس دیگر رییس جمهور باشد اوضاع بدتر است .همیشه اوضاع خوب را مردم و کار و تلاش آنها رقم میزند اتفاقا آقای روحانی برای اولین بار بودجه را در فضای روزنامه ها و تلگرام ارایه دادند و مردم نقد نمودند و گفتند اعتراض مردم به فساد است و سرمایه گزاری هم نیاز است بانکها ساماندهی شوند قبول کن وقتی در دولت احمدی نژاد سود باتکی به مرز سی درصد رسید مردم انگیزه ای برای سرمایه گزاری در کار و شغل را ندارند و معنای آن این است که مردم کارها را رها کنید و پولتان را به ما بدهید تا سود تضمینی و بدون زحمت به شما بدهیم و روحانی با کاهش سود بانکی فعلا گام اول را برداشته است قبول کنید دولت با منطق و علم اداره می شود نه احساس و ..

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط