سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۲:۵۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۰ آذر ۱۳۹۶در ۱۲:۰۵ ب.ظ تعداد بازدید: 63 بازدید کد خبر:69705 چاپ خبر

الگوی تخصیص آب در استان‌ها نیاز به اصلاح قانونی دارد

0

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: برخی از استان‌هایی که خود تولیدکننده آب هستند از آن بهره کمتری می‌برند که این الگو نیاز به اصلاح قانونی دارد.  به گزارش کشکان، سید موسی خادمی ظهر امروز در نشست تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: برخی […]

استاندار لرستان گفت: برخی از استان‌هایی که خود تولیدکننده آب هستند از آن بهره کمتری می‌برند که این الگو نیاز به اصلاح قانونی دارد.

 به گزارش کشکان، سید موسی خادمی ظهر امروز در نشست تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: برخی از استان‌هایی که خود تولیدکننده آب هستند از آن بهره کمتری می‌برند که این الگو نیاز به اصلاح قانونی دارد.

وی بابیان اینکه باید به موضوع تخصیص آب به‌صورت اجتماعی و امنیتی نگاه کنیم افزود: موضوع تخصیص آب نباید از دیدگاه فنی و تخصصی وزارت نیرو انجام شود از مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم در راستای تخصیص آب کمک‌های لازم را به استان‌های تولیدکننده معمول کنند.

استاندار لرستان عنوان کرد: اگر استان‌هایی که تولیدکننده آب هستند نمی‌توانند سهمی از آب داشته باشند پس باید سازوکاری برای فروش ریالی آب صورت گیرد که بهره‌ای از آن داشته باشند.

وی به بودجه سال ۹۷ اشاره و بیان کرد: برخی اعتبارات، استانی و برخی دیگر از اعتبارات متمرکزشده‌اند؛ در شرایط کنونی کشور باید برخی از اعتبارات استانی متمرکز شوند.

خادمی تصریح کرد: حقوق کارکنانی همانند آموزش‌وپرورش در کشور باید به‌صورت متمرکز پرداخت شود و نباید این‌گونه باشد که هر استان تاریخ متمایزی برای پرداخت داشته باشند.

وی به موضوع عدم توسعه استان‌های زاگرس نشین اشاره کرد و گفت: این استان‌ها در زمان جنگ و درصحنه‌های انقلاب بیشترین نقش‌ها را داشته‌اند اما از توسعه برخوردار نیستند که باید جای پای قانونی برای این استان‌ها ایجاد شود که توجه ویژه برای توسعه آن‌ها صورت گیرد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط