سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۴:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۱۰ آبان ۱۳۹۶در ۱۰:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 426 بازدید کد خبر:69410 چاپ خبر

خبر خوب برای سپرده‌گذاران آرمان و افضل توس؛ پرداخت سپرده‌های ۱۰۰ میلیونی

0

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: سپرده‌های ۱۰۰ میلیونی سپرده‌گذاران افضل توس و وحدت در صورت موافقت رئیس قوه قضاییه پرداخت می‌شود. به گزارش کشکان به نقل از ایلنا، محمدرضا تابش گفت: در جلسه شورای پول و اعتبار، گفته شد آقایان دکتر نهاوندیان، دکتر پزشکیان و حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای از سوی سران […]

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: سپرده‌های ۱۰۰ میلیونی سپرده‌گذاران افضل توس و وحدت در صورت موافقت رئیس قوه قضاییه پرداخت می‌شود.

به گزارش کشکان به نقل از ایلنا، محمدرضا تابش گفت: در جلسه شورای پول و اعتبار، گفته شد آقایان دکتر نهاوندیان، دکتر پزشکیان و حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای از سوی سران قوا برای بررسی پیشنهادات بانک مرکزی در خصوص حل مشکل سپرده‌گذاران فرشتگان انتخاب شده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین گزارشی در خصوص آخرین وضعیت تعاونی‌های اعتباری فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان و ثامن‌الحجج و گزارش اقدامات انجام شده توسط بانک مرکزی به اطلاع اعضا رسید.

تابش تصریح کرد: مطابق برنامه تنظیم شده و با موافقت رییس قوه قضاییه، مقرر شد از تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ سپرده‌های سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا مبلغ دو میلیارد ریال پرداخت شود.

وی اضافه کرد: در صورت موافقت رییس قوه قضاییه با پیشنهادات بانک مرکزی، سپرده‌های سپرده‌گذاران افضل توس و وحدت تا مبلغ یک‌صد میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم اردکان در خصوص تعاونی البرز ایرانیان نیز گفت: در صورت تعیین تکلیف اموال این تعاونی توسط دادسرا، مشکل اکثر سپرده‌گذاران حل خواهد شد.

این عضو شورای پول و اعتبار درباره وضعیت موسسه ثامن‌الحجج گفت: بنا به گزارش ارائه‌شده، باقیمانده مشکلات اکثریت سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج با انتقال دارایی‌ها به بانک عامل و اختصاص خط اعتباری جدید، حل خواهد شد. به‌واسطه توافق بانک مرکزی با مسئولان ذی‌ربط، پروژه ادغام مؤسسات ثامن و مهر اقتصاد در بانک کوثر تا آخر امسال انجام و تکلیف سپرده‌گذاران مشخص خواهد شد.

عضو هیات انتظامی بانک‌ها همچنین اظهار داشت: موضوع کشف سوءاستفاده از ضمانت‌نامه‌های بانکی و خروج اینترنتی وجه از برخی بانک‌های تهران و شهرستان‌ها که توسط سیستم شناسایی و با هماهنگی مقامات امنیتی و قضایی متخلفین شناسایی و دستگیر شدند، به شورا گزارش شد.

تابش عنوان کرد: همچنین در این جلسه، گزارشی از طرح ضربتی بانک مرکزی و شبکه بانکی برای پرداخت ۵۲۰ هزار وام ازدواج ظرف دو ماه و نیم به متقاضیان، ارائه شد و شورای پول و اعتبار از عملکرد موفق بانک‌های عامل و دست‌اندرکاران، مجریان و کارکنان نظام بانکی کشور تقدیر کرد.

وی افزود: منابع مورد نیاز نیز از بازپرداخت وام قرض‌الحسنه کارکنان و منابع داخلی بانک‌های عامل تأمین شده و تا پایان سال با پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج به ۵۰۰ هزار نفر دیگر، بزرگ‌ترین عملیات پرداخت وام قرض‌الحسنه با صرف حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع بانکی، رقم خواهد خورد و انشا الله دیگر کسی در نوبت نخواهد ماند.

تابش اهتمام جدی هر سه قوه در حمایت از بانک مرکزی برای ساماندهی موسسات اعتباری را کارگشا دانست و ابراز امیدواری کرد با عملی شدن گزارش بانک مرکزی، اعتماد سپرده‌گذاران به بانک‌ها که در اقتصاد کشور و رونق تولید مؤثر است، افزایش یابد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط