سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۶:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۸ آبان ۱۳۹۶در ۸:۲۶ ق.ظ تعداد بازدید: 79 بازدید کد خبر:69361 چاپ خبر

تحصیل بیش از ۳۴۴ هزار دانش‌آموز لرستانی در مدارس فرسوده

0

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان مطرح کرد؛

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: ۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز در مدارس تخریبی و فرسوده لرستان تحصیل می‌کنند. محمد چگنی امروز در گفت‌وگو با فارس، گفت: برخی از مدارس تخریبی لرستان خطرآفرین بوده و نیاز به تخریب و بازسازی دارند. وی با بیان اینکه هزار و ۵۰ فضای آموزشی و پرورشی استان تخریبی است، افزود: بیشترین درصد […]

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: ۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز در مدارس تخریبی و فرسوده لرستان تحصیل می‌کنند.

محمد چگنی امروز در گفت‌وگو با فارس، گفت: برخی از مدارس تخریبی لرستان خطرآفرین بوده و نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

وی با بیان اینکه هزار و ۵۰ فضای آموزشی و پرورشی استان تخریبی است، افزود: بیشترین درصد این مدارس در مناطق روستایی بوده و در  این فضاهای آموزشی ۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در پاسخ سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه اگر حادثه احتمالی برای این دانش‌آموزان رخ دهد چه کسی پاسخگو است؟ گفت: ما تصمیم گیر نیستیم و این سؤالی است که باید مجلس پاسخ بدهد.

وی با اعلام اینکه مجلس در برنامه پنجم یک اعتبار به عنوان تخریب و نوسازی در نظر گرفت که تقریباً حدود ۴۰ درصد این اعتبار به نوسازی کشور داده شد، خاطرنشان کرد: هر آنچه به ما داده شد مدرسه ساختیم اما با این حال کار ساخت مدارس تخریبی تمام نشده چون هرچند اعتبار خوبی داده شد اما تخصیص خوبی ندادند.

چگنی ادامه داد: اگر تخصیص درست می‌دادند و اعتبار به موقع و خوب تزریق می‌شد اکنون تمام مدارس تخریبی بازسازی شده بود.

وی اضافه کرد: مجلس به این نتیجه رسیده است که کار مدارس تخریبی تمام نشده و نیاز به اعتبار دارند که در برنامه ششم توسعه برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس تخریبی حدود ۳ هزار میلیارد در نظر گرفته است.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان یادآور شد: وجود مدارس خطرآفرین یکی از دغدغه‌های ما بوده چرا که اکنون مدارسی در استان وجود دارد که با کوچک‌ترین زلزله بر سر دانش‌آموزان آوار خواهد شد.

وی بیان کرد: برای اینکه مدارس تخریبی استان جمع شود اگر نرم را در نظر بگیریم باید ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص بدهند.

چگنی با تأکید بر اینکه تاکنون هزار و ۵۵۰ مدرسه تخریبی بازسازی شده است،بیان کرد: در استان لرستان یک هزار و ۵۰ مدرسه دیگر وجود دارد که نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

وی اظهار کرد:نزدیک به ۵۰ مدرسه کپری و شبه کپری در استان وجود دارد.

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اینکه ۱۷۱ مدرسه کانکسی در استان داریم، افزود: با دستگاه‌های مربوطه صحبت‌هایی شده که به مرور زمان این نوع مدارس از چرخه آموزش‌وپرورش خارج شوند و اکنون نیز سالانه بین ۱۰ تا ۱۵ مدرسه کانکسی از چرخه آموزش با ساخت مدارس جدید حذف می‌شوند.

وی ادامه داد: کانکس‌ها استاندارد لازم جهت تحصیل دانش‌آموزان را ندارد و جمع‌آوری آن‌ها با توجه به شرایط اقلیمی استان کار سختی است و این یک درمان موقت است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط