سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶:۴۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۸ آبان ۱۳۹۶در ۸:۲۲ ق.ظ تعداد بازدید: 176 بازدید کد خبر:69358 چاپ خبر

کرسی مستقل نمایندگی مجلس حق مردم الشتر است/ سلسله را قربانی تحلیل های شخصی نکنید

0

حمید پیرنیا

حمید پیرنیا: اخبار رفتار نمایندگان استان در مجلس، به نحوی تحلیل می شود که گویا قرار است این شهرستان، باز قربانی بگو مگوها و تحلیل های شخصی کسانی شود که تلاش می کنند این حق مسلم را از مردم سلسله بگیرند. آیا مردم شهرستان سلسله به اندازه اقلیت های مذهبی حق ندارند در مجلس صاحب […]

حمید پیرنیا: اخبار رفتار نمایندگان استان در مجلس، به نحوی تحلیل می شود که گویا قرار است این شهرستان، باز قربانی بگو مگوها و تحلیل های شخصی کسانی شود که تلاش می کنند این حق مسلم را از مردم سلسله بگیرند.

آیا مردم شهرستان سلسله به اندازه اقلیت های مذهبی حق ندارند در مجلس صاحب کرسی شوند؟!

مردمان شهرستان سلسله از دیر باز بخش مهم و تاثیر گذاری در عرصهای مختلف علمی,سیاسی ,اجتماعی و اقتصادی از استان لرستان بوده اند ؛مردمی که در طول تاریخ پیدایش این سرزمین همواره به علاقه و عشق به حکومت مستقر شهرت داشته و مکتب ایرانی و اسلامی و تفکر شیعی را همواره پاس داشته و حکومت داران همواره از آنان به نیکی یاد کرده و قبل از پیدایش نظام جمهوری اسلامی هم از پایگاههای مهم روحانیت بوده و در بدو پیدایش انقلاب اسلامی و در برهه های حساس آن مخصوصا جنگ تحمیلی با تقدیم حدود ۳۰۰ شهید از کیان و حیثیت نظام و انقلاب دفاع کرده انداما به اندازه سهمشان در عرصه قدرت و مدیریت در استان و کشور بهره نداشته اند.

شهرستانی که به لحاظ تولید علم و کرسیهای دانشگاهی مخصوصا در علوم پایه جایگاه ویژه ای در استان و کشور دارد و نخبگان و فعالین سیاسی اجتماعی آن در استان و کشور از نیروها و نخبگان فعال به حساب می آیند.

این شهرستان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همواره در عرصه انتخابات پارلمانی مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته و همیشه به عنوان پاره ای از پیکر شهرستان دلفان به حساب آمده و قهرا به خاطر غالب بودن جمعیت دلفان بیشترین فراوانی انتخاب نماینده مجلس به نورآباد تعلق داشته و الشتر سهم کمتری از توسعه و توازن در توزیع عادلانه اعتبارات و امکانات و عمران را به خود دیده است.

اما کی و چگونه قرار است این شهرستان هم بدون دغدغه و دلهره از میان افراد توانمند این شهرستان نماینده مجلس مستقل داشته باشد در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

گاهی هم که با هزاران زجر و رفتارهای انتخاباتی کسانی از این دیار وارد مجلس شده اند ،نتواتسته اند صدای مظلومیت و محرومیت این شهرستان مستعد را به گوش حاکمان برسانند و عملا گام عملی در مسیر استقلال این شهرستان به لحاظ داشتن نماینده مستقل در مجلس بردارند .امروز در تقسیمات جدید کشوری بر اساس تحلیلها و اخبار متعدد قرار بوده شهرستان سلسله دارای نماینده مستقل شود.

اما اخبار رفتار نمایندگان استان در مجلس، به نحوی تحلیل می شود که گویا قرار است این شهرستان، باز قربانی بگو مگوها و تحلیل های شخصی کسانی شود که تلاش می کنند این حق مسلم را از مردم سلسله بگیرند و باز الشتر و و سلسله به برادر خواندگی و یا خواهر خواندگی مرکز استان در آمده و یا همچنان پاره ای از پیکره دلفان بماند و باز مطالبات مردم بی پاسخ شود.

نگارنده معتقد است نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی و فعالین سیاسی و همه کسانی که در این قضیه نقش دارند ،معادلات شخصی و حسابگری های زود گذر را کنار بگذارند و اجازه دهند مردم شهرستان سلسله بعد از سالها دارای نماینده مستقل شوند تا حداقل در مسیر توسعه و عمران و آبادانی، این دیار از محرومیت مضاعف خارج شده و صدای رسایی در پارلمان داشته باشند.

مطمئن باشند که استقلال سلسله هیچ ضرر شخصی به آنان وارد نمی کند و سلسله نشینان هیچ چشم طمعی به ملک طلق آنها ندارند و از حق طبیعی خود برخوردار می شوند.

دولت و مجلس و مجلس نشینان توجه کنند اگر ما به عنوان ایرانی مسلمان شیعه بخاطر کمی جمعیت و محدودیت حد نصاب جمعیتی برای کسب کرسی مستقل حقی نداریم !!اما حداقل فرض کنید ما هم اقلیت مذهبی هستیم که جمعیت آنان در سراسر کشور ۲۰۰ هزار نفر نیست اما ۸ کرسی از مجلس را در اختیار دارند.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط