سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۶:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۸ آبان ۱۳۹۶در ۸:۱۵ ق.ظ تعداد بازدید: 288 بازدید کد خبر:69353 چاپ خبر

انتصاب و انتخاب مدیران ضابطه مند می شود / فرهنگیان می توانند نظرات خود را در مورد انتصاب مدیران اعلام کنند

0

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولین از شبکه افلاک لرستان با اشاره به ساماندهی فرایند انتخاب و انتصاب مدیران گفت : فرهنگیان می توانند راهکارهای خود را برای تدوین فرایند جدید به رایانامه shayesteh@medu.ir ارسال کنند. به گزارش کشکان؛ خدانظر دریکوند شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران مدارس را از جمله […]

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولین از شبکه افلاک لرستان با اشاره به ساماندهی فرایند انتخاب و انتصاب مدیران گفت : فرهنگیان می توانند راهکارهای خود را برای تدوین فرایند جدید به رایانامه shayesteh@medu.ir ارسال کنند.

به گزارش کشکان؛ خدانظر دریکوند شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران مدارس را از جمله راهبردهای آموزش و پرورش برشمرد و افزود: بر اساس این فرایند  تمام کسانی که توانایی و شرایط لازم را دارند می‌توانند کاندیدای مدیریت شوند تا تنها معیار انتخاب مدیر مدرسه شناخت مدیر منطقه از او نباشد.

وی خاطر نشان کرد : سازوکار این فراخوان این‌گونه است که سامانه‌ای ایجاد می شود تا چنانچه مدیری خواست از پست مدیریت مدرسه خارج شود؛ تمام کسانی که می‌خواهند مدیر شوند و شرایط لازم را دارند در آن سامانه کاندیداتوری خود را اعلام می‌کنند.

دریکوند ادامه داد: سامانه به‌صورت هوشمند شرایط اعلام‌شده از طرف افراد و شرایط استاندارد را چک می‌کند و امتیازها را به کمیته‌ای ارائه می‌دهند و  کمیته آن امتیازها را بررسی می‌کند و با بعضی‌ها مصاحبه می‌کند؛ و لیست نفرات برتر را به روسای آموزش و پرورش اعلام می کند.

وی اضافه کرد : فهرست امتیازها در دست رئیس منطقه گذاشته می‌شود و رئیس منطقه می‌تواند از میان آن‌هایی که توانایی و امتیاز لازم را دارند مدیر مدرسه را انتخاب می‌کند.

دریکوند از فرهنگیان خواست تا نظراتو پیشنهادات خود  را به رایانامه shayesteh@medu.irبفرستند.

دریکوند در ادامه تاکید کرد: این اقدام می تواند  مقدمات شایسته‌ سالاری را در آموزش ‌و پرورش فراهم کند.

وی در ادامه سخنان خود به تنگناهای مالی آموزش و پرورش اشاره کردو افزود : مدارس با مشکلات مادی مواجهند و بدون مشارکت خانواده ها قادر به انجام رسالت خود نیستند ؛ اما این مشارکت باید داوطلبانه ، خیرخواهانه و اختیاری باشدو ما به هیچ وجه نمی پذیریم دانش آموزی برای مشارکت تحت فشار قرار گیرد و مجبور به مشارکت شود .

دریکوند در ادامه تعدد مدارس را مانعی در مسیر رقابتی شدن فضای مدارس عنوان کردو گفت :  بنای کار معلم در کلاس درس کتاب های درسی است و بیشترین تاکید بر آموزش محتوای  کتب درسی است و هیچ معلمی مجاز نیست دانش آموزان را مجبور به تهیه کتب کمک آموزشی کندو یا محتوای کتب کمک آموزشی خاصی را در کلاس درس تدریس کند .

وی در ادامه به دعوت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم اشاره کرد و گفت: هدف از این دعوت طرح مسائل و مشکلات آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع موانع پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت بود.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. باسلام جناب دریکوند این حرفها کشکه

  [پاسخ]

 2. البته اولین شرط داوطلب شدن برای مدیریت طرفدارجناح حاکم بودن است!!!!

  [پاسخ]

 3. با سلام لطفا نسبت به انتخاب مدیران ;وزارت خانه یازبینی مجدد داشته باشد مدیری که خود لیسانس ادبیات دارد وغیر مرتبط با مقطع ابتدایی چندسالی طبق رابطه مدیر شدند ایشان رابطه مداری را اصل کار خود قرارداده وانجام وظیفه وخدمت به مردم را رعایت نمی کند در انتخاب مدیر برای شیفت مخالف خودشان با اداره هماهنگ شدند تا فامیل خودشان مدیر شود وامسال نیز که بازنشست می شوند به دنبال این هستندکه این ارث را به دوستان خود بدهد هر کاری می کنند حتی به دروغ حاشیه هایی برای افراد درست می کنند تا انهایی که ایشان می خواهند مدیر شوند این امر باعث شده افرادی که دارای تحصیلات مرتبط وسابقه بالا در ابتدایی دارند وحتی فوق لیسانس مرتبط باشند عملا کنار گذاشته شوند و سیاسی کاری وسلیقه های شخصی وجنا ح بازی ازشرایط انتخاب مدیران در بعضی مناطق شود لطفا یک دستورالعمل کلی برای مناطق فرستاده شود تا جلوی این رابطه مداری ها گرفته شود وحقی از افراد شایسته ضایع نشود واگر هم مدیری با قصد وغرض حاشیه ای برای فردی در منطقه درست می کند لطفا بدون جستجوی وکنکاش این حرفها رو نپذیرند

  [پاسخ]

 4. با سلام لطفا نسبت به انتخاب مدیران ;وزارت خانه بازبینی مجدد داشته باشد مدیری که خود لیسانس ادبیات دارد وغیر مرتبط با مقطع ابتدایی چندسالی طبق رابطه مدیر شدند ایشان رابطه مداری را اصل کار خود قرارداده وانجام وظیفه وخدمت به مردم را رعایت نمی کند در انتخاب مدیر برای شیفت مخالف خودشان با اداره هماهنگ شدند تا فامیل خودشان مدیر شود وامسال نیز که بازنشست می شوند به دنبال این هستندکه این ارث را به دوستان خود بدهد هر کاری می کنند حتی به دروغ حاشیه هایی برای افراد درست می کنند تا انهایی که ایشان می خواهند مدیر شوند این امر باعث شده افرادی که دارای تحصیلات مرتبط وسابقه بالا در ابتدایی دارند وحتی فوق لیسانس مرتبط باشند عملا کنار گذاشته شوند و سیاسی کاری وسلیقه های شخصی وجنا ح بازی عز شرایط انتخاب مدیران در بعضی مناطق شود لطفا یک دستورالعمل کلی برای مناطق فرستاده شود تا جلوی این رابطه مداری ها گرفته شود وحقی از افراد شایسته ضایع نشود واگر هم مدیری با قصد وغرض حاشیه ای برای فردی در منطقه درست می کند لطفا بدون جستجوی وکنکاش این حرفها رو نپذیرند ما به اندازه کافی از رابطه مداری وتبعیض مدیران در مدارس در عذاب هستیم لطفا با یک دستورالعمل کلی برای انتصاب مدیران از دخالت های خود خواهانه انها جلوگیری نمایید۶

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط