سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۶:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۰۶ آبان ۱۳۹۶در ۵:۱۰ ق.ظ تعداد بازدید: 157 بازدید کد خبر:69343 چاپ خبر

نشر وصایای شهدا و طرح نیابت از شهدا در مراسم اربعین حسینی

0

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان خبر داد:

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: با توجه به وجود ۶۳۵۰ شهید در لرستان طرح نیابت از شهدا در مراسم اربعین حسینی برگزار می شود. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان در دیدار با شهید زنده نور خدا موسوی اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی در بحث ترویج فرهنگ ایثار […]

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: با توجه به وجود ۶۳۵۰ شهید در لرستان طرح نیابت از شهدا در مراسم اربعین حسینی برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان در دیدار با شهید زنده نور خدا موسوی اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ورود جدی داشته است و زنده نگه داشتن یاد شهدا یکی از مباحث ضروری است.
مراد روشنی گفت: چندین جلسه در خصوص نیابتی شهدا در مراسم اربعین داشته ایم و پیگیری هایی انجام شده است. با توجه به اینکه ۶۳۵۰ شهید در استان و از طرفی حدود ۳۰ هزار زائر کربلا داریم قرار بر این شد که طرح نیابت از شهدا در مراسم اربعین حسینی داشته باشیم، همچنین بحث نامگذاری اماکن به نام شهدا است.
وی گفت: یکی دیگر از برنامه های ما این است که مکانی متناسب با شأن شهید نورخدا به اسم وی نامگذاری شود، زیرا این نامگذاری یادآوری و تلنگری برای همه ماست.
وی گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا یکی از مباحثی است که همواره به مسئولان یادآوری میکنیم زیرا حائز اهمیت است.
روشنی با بیان اینکه شورای ترویج در دولت یازدهم شکل گرفت، گفت: قانون جامع ایثارگران که اجرایی شد نشان از توجه دولت به فرهنگ ایثار و شهادت است.
روشنی در بخش دیگری ازسخنان خود با بیان این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاههای پیشرو دربحث فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: کارهای خوبی شروع شده اما انتظار داریم این فعالیت ها پررنگ تر شوند.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط