سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۱:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۰۳ آبان ۱۳۹۶در ۸:۱۶ ق.ظ تعداد بازدید: 195 بازدید کد خبر:69327 چاپ خبر

افتتاح طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان خرم آباد

0

با آغاز برنامه طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم افتتاحیه نمادین این برنامه در مهد کودک گل آفتابگردان با حضور معاونین و کارشناسان بهزیستی استان و همچنین نمایندگان ادارات شبکه بهداشت، هلال احمر و آموزش پرورش  برگزار گردید. به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی لرستان، در حاشیه این مراسم سرکار […]

با آغاز برنامه طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم افتتاحیه نمادین این برنامه در مهد کودک گل آفتابگردان با حضور معاونین و کارشناسان بهزیستی استان و همچنین نمایندگان ادارات شبکه بهداشت، هلال احمر و آموزش پرورش  برگزار گردید.

به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی لرستان، در حاشیه این مراسم سرکار خانم داشی معاونت پیشگیری بهزیستی لرستان از معاینه تعداد ۹۶ هزار و ۲۶۷ کودک ۳ تا ۶ سال در ۱۱۰ مرکز سنجش بینایی طی اجرای این طرح در سال گذشته خبر داد که از این میان ۴۵۰ مورد آمبلیوپی تشخیص داده شدند.

 وی در ادامه افزودند: آمبلیوپی یا تنبلی چشم یکی از علل شایع کم بینایی و نابینایی یک چشمی یا گاهی دو چشمی در کودکان است که در بسیاری موارد قابل پیشگیری است و برای پیشگیری و تشخیص زودرس آمبلیوپی، سنین طلایی وجود دارد که آن هم زیر ۵ سالگی است لذا به منظورکاهش شیوع و بروز آمبلیوپی هر ساله با همکاری خانه های بهداشت، مراکز پیش دبستانی و مهد های کودک در سطح استان انجام می گیرد.

رئیس بهزیستی شهرستان خرم آباد تصریح کرد: برای اجرای برنامه طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سال جاری ۱۲۰۰ پایگاه سنجش بینایی توسط ۱۴۰۰ مربی آموزش دیده در نقاط  شهری و روستایی در نظر گرفته شده است و پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار کودک مورد معاینه قرار گیرند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط