سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۲:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۸ مهر ۱۳۹۶در ۹:۰۴ ب.ظ تعداد بازدید: 232 بازدید کد خبر:69207 چاپ خبر

سالمندان لرستان صاحب خانه می شوند

0

مدیر کل بهزیستی لرستان:

به گزارش کشکان، صبح امروز جلسه ای با عنوان شورای ساماندهی امور سالمندان در استانداری لرستان برگزار شد. در این جلسه که به ریاست دکتر خجسته پور معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و با حضور دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و تنی چند از مدیران استانی و فرمانداران و شهرداران شهرهای خرم آباد، بروجرد، […]

به گزارش کشکان، صبح امروز جلسه ای با عنوان شورای ساماندهی امور سالمندان در استانداری لرستان برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست دکتر خجسته پور معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و با حضور دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و تنی چند از مدیران استانی و فرمانداران و شهرداران شهرهای خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا برگزار شد، ابتدا دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و دبیر شورای ساماندهی سالمندان ضمن خیر مقدم و تقدیر از حضور اعضا گفت: سالمندان دارای ظرفیت‌های زیادی هستند که بهره‌گیری از وجود آنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی می تواند موجب موفقیت نسل های آینده شود.

دکتر حیدری با اشاره به اینکه سالمندان گنجینه‌های ارزشمند و ذخایر بزرگ فرهنگی هستند که باید جایگاه و منزلت اجتماعی آنان در جامعه حفظ شود، افزود: امروز در جامعه نگاه به خانواده سالمندان باید یک نگاه ارزشی و مثبت باشد با توجه به اینکه در فرهنگ ما بهره‌گیری از تجربیات بزرگان و سالمندان از جایگاه بالایی برخوردار است.

دکتر حیدری در ادامه با اشاره به این مطلب که جامعه ما رو به سالمندی می رود و با توجه به هرم سنی، سونامی سالمندی و پیش‌بینی‌هایی که انجام‌ شده باید به این قشر توجه ویژه‌ای شود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما ایجاد یک تلنگر و هشدار برای جامعه است، زیرا سالمندان باید در خانواده مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرند.
در پایان این جلسه که بیش از دو ساعت بطول انجامید تصمیمات جلسه به شرح ذیل مصوب و قرائت شد.
مقرر گردید با توجه به اهمیت ساماندهی اوقات فراغت و ارائه خدمات بهداشتی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و اجتماعی به سالمندان کمیته ای با حضور مدیر کل اجتماعی استانداری، بهزیستی، اداره کار و شهرداری تشکیل و تا روز شنبه کانکس سالمندان جانمایی و نصب گردد
همچنین مقرر شد جلسه ای با حضور صندوق بازنشستگی، اداره کار، بهزیستی و مدیر کل اجتماعی استانداری تشکیل و زمین مناسب جهت احداث و ساخت خانه امید سالمندان در نظر گرفته شود.
مقرر شد معاونت بهداشتی دانشگاه دو پایگاه سلامت در شهر خرم آباد و دو پایگاه در شهرستان بروجرد جهت غربالگری سلامت سالمندان در ساعات غیر اداری راه اندازی نمایند.
مقرر شد شهرداران شهرهای خرم آباد، بروجرد، ازنا و الیگودرز و فرمانداران کلیه شهرستانها نسبت به تشکیل جلسات شهر دوستدار سالمند و جلسات شورای سالمندی بصورت فصلی اقدام و گزارشات آن را به دبیر خانه شورای سالمندان ارسال نمایند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط