سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۷:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۲ مهر ۱۳۹۶در ۸:۰۵ ق.ظ تعداد بازدید: 267 بازدید کد خبر:68998 چاپ خبر

بحران آب در کوهدشت و رومشکان به مرز هشدار رسید

0

عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان لرستان از بحران جدی آب در کوهدشت و رومشکان خبر داد. به گزارش کشکان به نقل از همشهری «علی محمدی‌فر» خواستار توجه جدی مردم و مسئولان به مساله بحران آب در این مناطق شد و اظهار کرد: بحران آب […]

عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان لرستان از بحران جدی آب در کوهدشت و رومشکان خبر داد.

به گزارش کشکان به نقل از همشهری «علی محمدی‌فر» خواستار توجه جدی مردم و مسئولان به مساله بحران آب در این مناطق شد و اظهار کرد: بحران آب در کوهدشت و رومشکان جدی است به طوری که در سال‌های اخیر شاهد افت بیش از ۱۲ متری آب‌های زیرزمینی در این مناطق بوده‌ایم.

محمدی‌فر با اشاره به اینکه بیش ۹۰ درصد آب‌های زیرزمینی در این ۲ شهرستان برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شود، افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند طی ۱۰ سال آینده تمام سفره‌های آب زیرزمینی شهرهای کوهدشت و رومشکان تمام خواهند شد و ما کوهدشت و رومشکانی نخواهیم داشت.

محمدی‌فر اظهار کرد: بحران آب در کوهدشت و رومشکان از مرز بحران هم گذشته و مسئولان لرستان و صدا و سیما و رسانه‌های جمعی باید با اطلاع رسانی به مردم و چاره‌جویی از طریق کارشناسان و اصلاح کشت در این دو شهرستان به رسالت خود برای جلوگیری از بروز فاجعه خشکسالی در این مناطق عمل کنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط