سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۷:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۰۱ مهر ۱۳۹۶در ۹:۳۴ ق.ظ تعداد بازدید: 312 بازدید کد خبر:68991 چاپ خبر

رئیس کل دادگستری لرستان: مهم ترین مسأله در شهرستان کوهدشت بهره برداری غیر اصولی از آب است

0

جلسه شورای حفاظت از از اراضی، منابع ملی وبیت المال شهرستان کوهدشت با حضور رئیس کل دادگستری لرستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رییس دادگستری و دادستان شهرستان کوهدشت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری، معاون امور آب منطقه ی استان و مدیران ذی ربط در دادگستری شهرستان کوهدشت برگزار گردید. به گزارش […]

جلسه شورای حفاظت از از اراضی، منابع ملی وبیت المال شهرستان کوهدشت با حضور رئیس کل دادگستری لرستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رییس دادگستری و دادستان شهرستان کوهدشت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری، معاون امور آب منطقه ی استان و مدیران ذی ربط در دادگستری شهرستان کوهدشت برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کوهدشت در این جلسه بدری رئیس کل داگستری استان به ضرورت برگزاری جلسات حفاظت از اراضی طبیعی در راستای حل مشکلات منطقه اشاره داشتند.
ایشان مهم ترین مسئله در شهرستان کوهدشت را بهره برداری غیر اصولی از اب عنوان کردند که برای حل این مشکل اجرایی شدن پروژه ی سد معشوره است که یک ضرورت حیاتی برای منطقه است وتمام مسئولین اجرایی و نمایندگان مجلس باید در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند تا جزئی از مشکلات منطقه حل شود، وی همچنین دعوت از دهیاران در جلسه های شورای حفاظت از اراضی ملی و توجه به انان در حفاظت از أموال عمومی وتقویت NGOها وفعال کردن انجمن های مردم نهاد را راه حلی برای مشکلات اراضی منطقه دانستند.
در ادامه این جلسه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفتند: باتوجه به اهمیت منابع طبیعی صیانت از ان و تأکید رئیس محترم قوه قضائیه بر حفاظت از منابع ملی جلسه ای به عنوان شورای حفاظت از اراضی ملی،طبیعی و بیت المال در مراکز استان ها به طورمنظم تشکیل شده که در رأس آن رئیس کل دادگستری حضور دارند.
ایشان در ادامه به لزوم تعیین شعبات ویژه در دادسرا ها و داداگاه ها جهت رسیدگی به پرونده های مربوط به تصرف و تخریب جنگل ها و مراتع و برخورد قاطع با متخلفان و متجاوزان به منابع طبیعی با توجه به مشکلات کم آبی در کشور و استان لازم است در تعیین الگوی کشت تجدید نظر صورت بگیرد و جهاد کشاورزی نیز باید در تعیین الگوی کشت مناسب تدبیری بیاندیشد.
همچنین در این جلسه رئیس داگستری شهرستان کوهدشت ضمن خیر مقدم به رئیس کل دادگستری و هیئت همراه و تشکر از ایشان به خاطر حساسیتی که در بحث حفاظت از منابع و اراضی ملی دارند افزود: با توجه به مشکلاتی که در حوزه ی استفاده غیرمجاز از منابع و اراضی ملی در شهرستان وجود داشته درسال گذشته ۴ جلسه و در سال جاری ٣ جلسه شورای حفاظت از منابع و اراضی ملی تشکیل شده است.
فردین عسکرزاده در ادامه اظهار در ۶ ماهه ی سال جاری ۵٢فقره پرونده در خصوص موضوعات مختلف منابع طبیعی تشکیل شده که از این تعداد ٣١فقره مربوط به تخریب مراتع ١٩ فقره مربوط به قطع درختان و٢فقره مربوط به حمل هیزم و تهیه زغال بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: علی رغم تلاش های صورت گرفته باتوجه به گستردگی شهرستان ، کمبود های شدید باران و اتش سوزی هایی که در فصول گرم سال صورت میگیرد، استفاده غیر مجاز و خارج از زابطه از اب های زیر زمینی و وضعیت شهرستان بخصوص در زمینه کم ابی در وضعیت بحرانی قرار دارد که در جلساتی که با همکاران قضائی داشته ایم خواستار برخورد قاطع با متصرفان به اراضی ملی و طبیعی بوده ایم.
در ادامه این جلسه نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: درشهرستان کوهدشت حدود ٢٣٠هزارهکتار اراضی ملی داریم که شامل ١٢٠ هزار وسعت جنگل و١١٠هزار وسعت مراتع میشود که خوشبختانه تاکنون توانسته ایم قسمت اعظمی از اراضی را بنام دولت ثبت سند کنیم
وی در ادامه اظهار داشت :درشهرستان کوهدشت عمده تخلفات صورت گرفته تهیه زغال وقطع درختان برای تغییر اراضی و شخم مراتع است که نیاز به یک عزم همگانی برای حل این مشکل است.
در پایان اقای مختاری معاون منطقه ای امور اب استان گفت: در دشت کوهدشت متوسط بارندگی ان پایین تر از بارندگی متوسط استان است و متأسفانه در این شهرستان الگوی اصلاح کشت رعایت نشده است ،وی ادامه داد دشت های های کوهدشت و رومشکان جزو دشت های ممنوعه هستند که راه حل آن اصلاح الگوی مصرف و نصب کنتورهای هوشمند در چاه ها برای کنترل منابع زیرزمینی است که خود همکاری تمام دستگاه های ذی ربط را در این ضمینه می طلبد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط