سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۱:۴۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۶ فروردین ۱۳۹۲در ۱۲:۵۱ ب.ظ تعداد بازدید: 164 بازدید کد خبر:6891 چاپ خبر

تذکر‌‌ مجلسی‌ها‌‌ درباره‌ جشن‌ انتخاباتی دولت

0

برای برپایی جشن ۱۰۰ هزار نفری تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفرهای کشور از عنوان «لبیک یا خامنه‌ای» استفاده شده است که این موضوع مورد اعتراض مجلسی‌ها واقع شده است. به گزارش فارس، مراسم تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی کشور هر سال در فضایی بسیار کوچک‌تر از استادیوم آزادی که عمدتاً سالن اجلاس سران یا […]

44158_903
برای برپایی جشن ۱۰۰ هزار نفری تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفرهای کشور از عنوان «لبیک یا خامنه‌ای» استفاده شده است که این موضوع مورد اعتراض مجلسی‌ها واقع شده است.
به گزارش فارس، مراسم تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی کشور هر سال در فضایی بسیار کوچک‌تر از استادیوم آزادی که عمدتاً سالن اجلاس سران یا مرکز همایشهای صدا و سیما بود با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شد اما امسال که سال پایانی دولت است و چند ماه بیشتر تا زمان انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرده است که این مراسم را تحت عنوان «جشن» در استادیوم 100 هزار نفری آزادی برگزار خواهد کرد.
همزمان با اعلام برپایی این جشن، نمایندگان مجلس، سیاست‌مداران، اهالی رسانه و… نسبت به این موضوع، واکنش نشان دادند و به عناوین مختلف، آن را یک «میتینگ انتخاباتی» خواندند حتی روز گذشته آیت الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید نیز درباره برپایی این جشن انتقاد کردند و فرمودند: عنوان تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای کشور، عنوان خنده داری است که برای این همایش برگزیده​اند.
وی از برگزار کنندگان خواستند تا به مردم دروغ نگویند و اگر می خواهند کار انتخاباتی بکنند، صراحتا آن را به مردم بگویند.
برخی از سایت‌های خبری نیز گزارش‌هایی از هزینه‌های گزاف برای برپایی این جشن 100 هزار نفری و الزام برای حضور کارکنان دستگاه‌های مختلف در این جشن منتشر کرده‌اند به طوری که آورده‌اند میلیاردها تومان برای برپایی این جشن هزینه شده است تا در نهایت، کاندیدای رئیس‌جمهور را در این جشن، معرفی کنند.
اما نکته‌ای که قابل توجه است، بنرهای تبلیغاتی این جشن است که از عنوان «لبیک یا خامنه‌ای» استفاده شده است و سالومه پوریامین، سرپرست روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز اعلام کرده است که «اعضای ستاد تسهیلات سفرهای کشور با ندای لبیک یا خامنه ای تقدیر می‌شوند.»
این جشن، کاری خلاف عقل اداری و مملکت داری است
حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره برپایی جشن 100 هزار نفری در استادیوم آزادی به بهانه تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی می‌گوید: هر گونه سوء استفاده از امکانات بیت‌المال برای اهداف سیاسی، جناحی و انتخاباتی توسط هر کسی که باشد خلاف قانون و شرع و با بازخورد منفی مردم همراه خواهد بود.
وی ادامه می‌دهد: درباره اینکه 100 هزار نفر مردم را جمع کنند و هزینه‌هایی را متحمل شوند حتی اگر با اهداف سیاسی و انتخاباتی هم نباشد و هدفشان تجلیل از برپاکنندگان سفرهای نوروزی باشد کاری خلاف عقل اداری و مملکت داری است چون هزینه‌ای که می‌شود قطعا بیشتر از نتیجه‌ای است که به بار می‌آورد.
رسایی می ‌گوید: رئیس جمهور می‌تواند در سالن کوچکتری به منظور آسیب‌شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت مسئولان و حتی تقدیر از مسئولان، این مراسم را برگزار کند.
وی می‌افزاید: تمام نشانه‌ها قرار از میتینگ سیاسی دارد و متأسفانه با منش سال‌های گذشته احمدی‌نژاد سازگاری ندارد، مردم از این چیزها بدشان می‌آید اگر مردم در دو دولت قبل اقبالی به احمدی‌نژاد داشتند احساس کردند این رفتارها صورت نمی‌گیرد و اگر ببینند همچون رؤسای جمهور قبلی از بیت‌المال برای منافعشان، استفاده می‌کنند مردم بدشان می‌آید.
بدعت غلطی است/ قرار نیست مسئولان هزینه کنند تا از خوشان تشکر کنند
حسین طلا، نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس نیز می‌گوید: چنین همایشی بدعت بسیار غلطی است آنچه مسئولان انجام می‌دهند وظیفه‌شان است و قرار نیست میلیاردها تومان هزینه شود تا مسئولان از خودشان تشکر کنند بلکه باید از مردم تشکر شود که این سوء مدیریت‌ها را تحمل می‌کنند مردم در شرایط اقتصادی کنونی اینگونه هزینه کردها را نمی‌پذیرند.
وی می‌‌افزاید: بودجه‌ای که صرف برپایی جشن استادیوم آزادی می‌شود می‌تواند هزینه زندگی مستمندان بسیاری شود.
طلا تأکید می‌کند که چه کسی است که برداشت میتینگ انتخاباتی را از این مراسم نداشته باشد؟
وی درباره استفاده از شعار «لبیک یا خامنه‌ای» در بنرهای تبلیغاتی این جشن نیز می‌گوید: در انتخابات امسال، همه شعار پیروی از ولایت را می‌دهند اما نمی‌دانیم چقدر این افراد به این موضوع اعتقاد دارند.
باید جلوی تبلیغات کاندیدای خاص گرفته شود
مصطفی افضلی‌فرد عضو کمیسیون اصل 90 مجلس نیز می‌گوید: هر حرکت و تبلیغاتی که بیان کننده نوعی تبلیغ برای یک کاندیدای خاص باشد غیرقانونی است و باید جلوی آن گرفته شود اما اینکه افراد تحت عناوین مختلف این کار را انجام می‌دهند تغییری در اصل موضوع ایجاد نمی‌کند.
وی ادامه می‌دهد: وقتی از ابتدا در بین مردم پیچیده است که این جشن برای یک کاندیدای خاص ریاست جمهوری است عوض کردن صورت مسئله یا تحت پوشش یک نام خاص اقدام کردن، ماهیت موضوع را عوض نمی‌کند و دستگاه‌ها باید با این موضوع برخورد کنند.
مخالفت با برپایی جشن استادیوم آزادی
مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس نیز تأکید می‌کند که با این گردهمایی مخالف است و این جشن ابزاری برای تقویت جریان موجود است.
این نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید: برپایی چنین جشنی نه نیاز است و نه مشروع. و بدون شک از آن سوء استفاده خواهد شد.
با نام ولایت می‌خواهند ظاهر را حفظ کنند/ فردا در مجلس تذکر می دهم
حسین آذین عضو کمیسیون اصل 90 مجلس می‌گوید: امروز متأسفانه منحرفان، منافقان و دشمنان انقلاب با این چهره که با نام ولایت دارند به میدان می‌آیند به دنبال این هستند که ظاهر را حفظ کنند. امروز شعارهای توخالی با دروغ و نفاق آمیخته شده است و دم از اسلام و ولایت می‌زنند اما آمیخته با کفر و نفاق هستند.
آذین تأکید می‌کند اگر کسی شعار عدالت محوری را سرلوحه خود قرار داده است باید در انتخاب مدیران نیز شایسته‌ سالاری داشته باشد افرادی که مسئله دارند عدالت فرد را هم زیر سؤال می‌برند بارها این موضوعات را در جلسات با رئیس جمهور اعلام کرده‌ایم اما گوش شنوایی نیست و مردم باید بیدار باشند.
این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تأکید می‌کند که فردا نسبت به استفاده از عنوان مقام معظم رهبری به منظور برپایی جشن استادیوم آزادی در مجلس تذکر خواهد داد.
می‌خواهند فتنه ایجاد کنند
شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز نیز درباره استفاده از عنوان «لبیک یا خامنه‌ای» در بنرهای تبلیغاتی جشن استادیوم آزادی می‌گوید:  آنها به دنبال این هستند که با عنوان ولایت، فتنه را ایجاد کنند اما بزرگان در برابر این اقدام سکوت نخواهند کرد.
این جشن، پتانسیل اغتشاش دارد
مهدی کوچک‌زاده، نماینده مردم تهران در مجلس هم برگزاری این جشن را دارای پتانسیل اغتشاش و سوء استفاده می‌داند.
وی می‌گوید: در مجموع برپایی این مراسم را عاقلانه، صحیح و به نفع کشور نمی‌دانم.

دیدگاه

  1. حيفتَه ماي

    [پاسخ]

    انبار باروت در :

    ولا مِه وِ مشايي رأي نمِيِم

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط