سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۷:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۶ فروردین ۱۳۹۲در ۱۱:۰۳ ق.ظ تعداد بازدید: 464 بازدید کد خبر:6866 چاپ خبر

مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان: احداث سد ده پهلوان دلفان، 10 هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل می‎کند

0

  مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: اجرای سد ده پهلوان دلفان 10 هزار هکتار از اراضی را سیراب می‎کند. علی‎امید سیفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کل سطح اراضی کشاورزی دلفان حدود 127 هزار هکتار است که از این مقدار 17 هزار هکتار آبی یعنی کمتر از 15 درصد و 85 درصد […]

122990_583

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: اجرای سد ده پهلوان دلفان 10 هزار هکتار از اراضی را سیراب می‎کند.

علی‎امید سیفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کل سطح اراضی کشاورزی دلفان حدود 127 هزار هکتار است که از این مقدار 17 هزار هکتار آبی یعنی کمتر از 15 درصد و 85 درصد آن به صورت دیم کشت می‎شود.

وی بیان کرد: حدود 285 حلقه چاه جهت مصارف کشاورزی، شرب و صنعت در این شهرستان احداث شده است.

سیفی با بیان این‌که متوسط بارندگی شهرستان دلفان حدود 441 میلی متر است، ادامه داد: شرکت، کل منابع آبی شهرستان دلفان را مطالعه کرده و نتیجه این مطالعه، احداث یک سد مخزنی در پایین دست دلفان به اسم ده پهلوان است که مرحله اول و دوم آن تمام شده و در کمیته فنی شرکت در دست بررسی است، که بعد از تصویب اجرایی می‎شود.

این مقام مسوول ادامه داد: اجرای سد ده پهلوان که یکی از سدهای بزرگ استان با حجم حدود 100 میلیون مترمکعب است که 10 هزار هکتار از اراضی منطقه را به آبی تبدیل می‎کند که می‎تواند تحول خوبی در کشاورزی منطقه ایجاد کند.

وی یادآور شد: از دیگر پروژه‎های شهرستان دلفان ایستگاه پمپاژ اسماعیل‎آباد است که در جنوب دلفان قرار داشته و حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که می‎تواند 1350 هکتار از اراضی کشاورزی را سیراب کند.

این مقام مسوول از دیگر پروژه‎های دلفان به ایستگاه پمپاژ گلوم بحری اشاره کرد و گفت: این ایستگاه در حال بهره‎برداری بوده و 12 حلقه چاه حهت تأمین آب شرب دلفان جهت رفع مشکلات مردم شهر تا افق 1400 احداث شده است.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط