سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۰:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۶ شهریور ۱۳۹۶در ۱۰:۲۰ ق.ظ تعداد بازدید: 204 بازدید کد خبر:68416 چاپ خبر

انعقاد تفاهم نامه فی مابین اداره کل بهزیستی لرستان و سازمان جهاد کشاورزی به منظور آموزش ۶ هزار نفر از جمعیت زنان روستایی در راستای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی

0

تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل بهزیستی لرستان و سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور آموزش ۶ هزار نفر از جمعیت زنان روستایی در راستای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی منعقد شد. به گزارش خبرنگار کشکان، دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی استان صبح امروز در دیدار با دکتر عبدالرضا بازدار مدیر کل سازمان […]

تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل بهزیستی لرستان و سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور آموزش ۶ هزار نفر از جمعیت زنان روستایی در راستای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی منعقد شد.

به گزارش خبرنگار کشکان، دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی استان صبح امروز در دیدار با دکتر عبدالرضا بازدار مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان با تبیین برنامه های بهزیستی لرستان گفت: مدت زیادی است که آسیب های اجتماعی خصوصا مبحث آسیب های اولویت دار مد نظر مقام معظم رهبری همانند طلاق، اعتیاد، فساد، فحشا و بی بندو باری اخلاقی در دستور کار دستگاه های متولی کنترل و کاهش آسیب با همکاری سایر نهادها و ارگانها از جمله سازمان بهزیستی و جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تغییر و تحولات و حرکت جامعه به سمت مدرنیته باعث شده است که آسیب های اجتماعی از جامعه شهری به جامعه روستایی وارد شوند گفت: روستاها بعنوان کانون تولید محصولات استراتژیک و روستایی شدن آسیب های اجتماعی مورد بی توجهی قرار گرفته و مغفول مانده است.


در دنیای پسامدرن مهاجرت ها معکوس شده اند به گونه ای که اکثر مردم علاقه مند هستند یا در روستا زندگی کنند یا اینکه حداقل خانه ای به سبک و سیاق سنتی در روستا داشته باشند که از قضا می تواند برای روح انسانی که امروزه در معرض تهاجمات مختلف جامعه شهری، صنعتی و تکنولوژی قرار گرفته است آرامبخش باشد.
دکتر حیدری در ادامه اظهار داشت: سازمان بهزیستی از طریق افزایش سرمایه اجتماعی در جوامع روستایی نیازمند همکاری نهادهای موثر و مورد اعتماد مردم و اهالی روستاهاست که جهاد کشاورزی نهاد مورد علاقه و اعتماد جامعه روستایی است همچنان که ما در بهزیستی لرستان بدنبال ارائه خدماتی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء مهارتهای فردی و بین فردی بمنظور افزایش سرمایه اجتماعی هستیم که از آن جمله می توان به آموزش مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج، سبک های فرزند پروری، حل تعارضات زوجین، برقراری ارتباط سالم و موثر، تبلیغ و آشناسازی جامعه روستایی با خدمات مشاوره ای و خط ۱۴۸۰ بهزیستی اشاره کرد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. خدا قوت وخسته نباشید جانانه به مدیر کل محترم بهزیستی که با تلاش دلسوزانه وپشتکار جدی در خدمت جامعه هدف هستند .امید که همواره سرافراز باشید.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط