سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۵۰:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۴ شهریور ۱۳۹۶در ۸:۲۶ ب.ظ تعداد بازدید: 212 بازدید کد خبر:68376 چاپ خبر

اگر مطالبه ی ما وجود وزیر لرستانی در کابینه باشد به راستی مطالبه ای خنده دار است!!!

0

علی گودرزیان

علی گودرزیان (ع پایدار): متاسفانه بخشی نگری و منطقه گرایی باعث شده است ایران و تمامیت ارضی این کشوررویایی -که قلب جهانش می نامند- را فراموش کنیم. دولت به معنی عام تبلور اراده ی ملی مردم ایران است وزیران مشتی ازخروارهستند. وزیران، وزیر استان های زادگاه خود نیستند وزیرکشور ایران هستند. چه کسی گفته است […]

علی گودرزیان (ع پایدار): متاسفانه بخشی نگری و منطقه گرایی باعث شده است ایران و تمامیت ارضی این کشوررویایی -که قلب جهانش می نامند- را فراموش کنیم.
دولت به معنی عام تبلور اراده ی ملی مردم ایران است وزیران مشتی ازخروارهستند. وزیران، وزیر استان های زادگاه خود نیستند وزیرکشور ایران هستند.
چه کسی گفته است که ما لرها و لک ها وزیر نداشته ایم، حجت الاسلام کروبی حدود دوازده سال رییس مجلس شورای اسلامی ایران بود ،دکترکمالی حدود ۱۲ سال وزیر کارایران و صفدرحسینی و گودرزی وزیربودند و..‌ اگر با تناسب جمعیت هم حساب کنیم ما بیشتراز سهممان در هیات وزیران و وکیلان سهیم بوده ایم. مشکل ما و مشکل بیکاری،فقر،محرومیت، اعتیاد و… جوانان و مردم ما علتش نداشتن وزیر لر نیست!
برخی می گویند ما وزیر لرستانی نداشتیم ازآن روی محروم ماندیم! نخست این که وزیرلرستانی و لر داشتیم ! دوم این که براساس کدام پژوهش علت محرومیت استان لرستان نداشتن وزیر لر و لک است؟
در یک مقیاس کوچک اگر لرستان را ایران بدانیم و مدیران کل را اعضای کابینه ی دولت فرض کنیم درسال های اخیر بیش از نیمی از مدیران کل استان و معاونین مدیران از یک شهرستان بودند!
چرا هنوز آن شهرستان بیکارترین شهرستان لرستان و حتی بیکارترین شهرستان ایران است؟
چه کسی می تواند محرومیت مردم کوهدشت را انکارکند؟
آیا محرومیت و بیکاری مردم و جوانان کوهدشت علتش این است که هیچ مدیرکلی یا استانداری یا معاون استانداری نداشته وندارد!؟
آیا محرومیت لرستان علتش این است که وزیر لرستانی ندارد!؟
چقدرباید ما آدم ها، سطحی نگرباشیم؟ چقدرباید درک عمیقی از علت ها و معلول ها نداشته باشیم تا چنین داوری هایی داشته باشیم.
در دولت مهرورزی یادمان هست یکی از وزیران دکتراحمدی نژادبه لرستان آمدو برای محرومیت استان لرستان دربرابردوربین صداو سیمای لرستان گریه کرد و اشک ریخت!
اگرنگاه مثبتی داشته باشیم آن وزیر محترم، نژادشان لر نبود اهل لرستان هم نبود اما ایرانی بود برای پاره ای از تن ایران دلشان سوخت و گریه کردند.
ما در جایگاه وزیران ننشسته ایم اما کسی که برآن جایگاه می نشیند نگاهی فراقومیتی و فرامنطقه ای خواهدداشت و نمی تواند منابع و سرمایه های ملی را منطقه ای تعریف کند.
بیاییم به ایران بپردازیم این روزها و این سال ها کیان ایران و حتی کیان نظام جمهوری اسلامی ایران مورد بحث است.
سال هاست که ملت ایران مثل زنجیر پولادین به هم پیوسته است هزاران سال است مردم درسایه ی باهم بودن زیر یک پرچم زندگی می کنند آب درآسیاب دشمنان ایران نریزیم.
بحران بی آبی برای کشور یک تهدید جدی است اگر منطقه گرایی را ترویج کنیم فردا سنگ روی سنگ بند نمی شود ما بهتراست بیش از آن که تخم بداندیشی بکاریم زمینه ی عشق ورزی را فراهم کنیم.
بگذارآبمان را با مردم یزدو کرمان و کاشان تقسیم کنیم این برهه را با عشق به همدیگر پشت سربگذرانیم ما ناگزیریم با هم باشیم تفرقه و خودخواهی و دیگرگریزی برای ما سم کشنده است.
آن چه مارا از محرومیت نجات می دهد “وزیر لرستانی داشتن” نیست!
کتاب خواندن است!
آگاهی است!
مطالبه ی قانونی، شرعی و حقوقی داشتن است!
کمک به آموزش و پرورش است!
سرمایه گذارنوازی است!
فرش قرمز گذاشتن زیرپای سرمایه گذاراست!
آنچه مارا روی ریل توسعه می اندازد “مطالبه گری” است اما نه این مطالبه که: “ما وزیر لرمی خواهیم”!!
ما ازاین مطالبه ی بی پایه خجالت می کشیم! درحال حاضر دولت جمهوری اسلامی ایران فقط ۱۷ وزیردارد و کشورایران ۳۱ استان دارد اگرهراستان بخواهد یک وزیردرکابینه داشته باشدچیزخنده داری می شود!
بر همین اساس اگرمطالبه ی ما وجود وزیر لرستانی درکابینه باشد به راستی مطالبه ای خنده داراست!

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درست میفرمایید
  تازه ما در دوران آقای احمدی نژاد هم وزیر لر داشتیم آقای غضنفری وزیر صنعت و تجارت که اهل الیگودرز بودند.

  [پاسخ]

 2. این که وزرای لرداشتیم وکاری نتونستن انجام بدن ازناکارآمدی وبی توجهی آقایان وعدم دلسوزی اونها نسبت به مناطقی هست که ازمحرومیت وفقررنج میبرندواگه کاری نکردن ویا بی توجه بودن دال براین نمیباشه که ازمطالبه وزیرلربودن دست بکشیم همین استانهای کویری که نمی دونن بیکاری یعنی چی ازناحیه نفوذی هست که درساخت قدرت دارن ،وجناب گودرزیان خوب حاتم بخشی میکنید تنها دارایی خدادادی که هم داریم که البته خودمون هم درمضیقه هستیم بااستانهای برخوردارتقسیم کنیم عجب تعصب وحساسیت به زادگاهتون دارید عجب تزی دادید وازکیسه خلیفه خوب می بخشید

  [پاسخ]

 3. جناب گودرزی
  چنان سخن می رانید که استانهای دیگر که از غارت نفت و اب دیگران کمی توسعه یافته ترند
  کتاب خوانند! آگاهند! مطالبه ی قانونی، شرعی و حقوقی دارند!کمک به آموزش و پرورش می کنند!
  سرمایه گذارنوازی می کنند و….
  فقط ” لر” متهم است که “هیچ ” نمی داند!
  این را از سر تعصب ننوشتم، از سر نا آشنایی آقای گودرزیان و امثال ایشان است که فکر می کنند دور و بر لرستان و دیگر مناطق لرنشین “سوئیس” است و از سر تمدن و فرهنگ و الخ به توسعه رسیده اند و فقط “لرها” متهم اند به نادانی اند.
  و شوربختانه تر این که فکر می کنند اگر “اآبمان را با مردم یزدو کرمان و کاشان تقسیم کنیم” آنها نیز تمام صنایع خویش را به این جا انتقال می دهند.
  بیاییم آرزوهای خویش را به جای تحلیل ارائه ندهیم.
  راستی آقای گودرزیان: احتمالا این جا خاورمیانه است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط