سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۱:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۶در ۴:۴۸ ق.ظ تعداد بازدید: 192 بازدید کد خبر:68253 چاپ خبر

انجام ۵۰۰ هزار نفر خدمت پیشگیرانه در ارتباط با آسیب های اجتماعی و معلولیت ها در بهزیستی لرستان

0

مدیرکل بهزیستی استان لرستان:

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: افتتاح مرکز «مداخله در خانواده» یکی از اقدامات این اداره کل در راستای کاهش آمار طلاق در استان است. دکتر اسدالله حیدری با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی یکی از مفاهیم علمی و جا افتاده در دنیا است که به همت دولت تدبیر و امید در ایران احیاء شده و […]

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: افتتاح مرکز «مداخله در خانواده» یکی از اقدامات این اداره کل در راستای کاهش آمار طلاق در استان است. دکتر اسدالله حیدری با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی یکی از مفاهیم علمی و جا افتاده در دنیا است که به همت دولت تدبیر و امید در ایران احیاء شده و البته تا تبیین قانون برنامه ششم توسعه، متولی خاصی برای این مسئله وجود نداشت، اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه، بهزیستی به عنوان محور و مسئول سلامت اجتماعی شناخته شده است. وی ادامه داد: بر اساس تعاریفی که سازمان های بین المللی و خصوصاً سازمان بهداشت جهانی عنوان کرده است، بهداشت فقط سلامت فیزیکی و وضعیت زیست شناختی آن نیست بلکه سلامت دارای سه بعد فیزیکی، روانی و سلامت اجتماعی است و لزوما بحث سلامت اجتماعی از تمامی ابعاد آن قوی تر است.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: در جامعه ای که سلامت اجتماعی وجود نداشته باشد حقیقتاً بهداشت روانی هم تامین نمی شود، در جامعه ای که فقر و تبعیض طبقاتی و آسیب های اجتماعی بیداد می کند بهداشت روانی و حتی سلامت فیزیکی هم وجود نخواهد داشت.حیدری یادآور شد: هرچه فقر اقتصادی و شرایط درآمدی و طبقاتی نامناسب تر باشد، وضعیت پایگاه اجتماعی و اقتصادی افراد وخیم تر است، که این امر باعث می شود سبک زندگی افراد در تمام زمینه ها از جمله سلامت اجتماعی آنان به خطر افتد. وی ادامه داد: سلامت اجتماعی یعنی داشتن یک جامعه سالم، یعنی فردی که عملکرد خود را با هنجارهای اجتماعی تطبیق دهد؛ شخصیت هر فرد باید مبتنی بر ارزش ها و هنجارهای اجتماعی باشد.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان با بیان اینکه ما هنوز شهرنشین هستیم و به مرحله شهروندی نرسیده ایم، اظهار داشت: ما هنوز حقوق شهروندی خود را نمی شناسیم و پیگیری نمی کنیم و در بدترین حالت اینکه دیگران هم نمی خواهند شهروند مطالبه گر باشیم.حیدری گفت: اقدامات خوبی در ارتباط با طلاق به عنوان یک آسیب اولویت دار و ستاره دار که مد نظر مقام معظم رهبری است در استان صورت گرفته است که از آن جمله می توان به افتتاح مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق، ارجاع تمام دعاوی خانواده ها به مراکز اختصاصی بهزیستی و ایجاد سامانه ثبت الکترونیک طلاق اشاره کرد. وی افزود: همچنین ۵۰۰ هزار نفر خدمت پیشگیرانه در ارتباط با آسیب های اجتماعی و معلولیت ها می تواند در راستای سلامت اجتماعی تعریف شود.

عکس: مهدی دوست محمدی/کشکان

گزارش: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط