سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۸:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۶در ۲:۴۳ ب.ظ تعداد بازدید: 294 بازدید کد خبر:68239 چاپ خبر

ساخت سد معشوره ضرورتی انکارناپذیر

0

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان با اشاره به اینکه احداث سد معشوره یک ضرورت انکارناپذیر برای شهرستان ‌های پلدختر، کوهدشت و چگنی است، گفت: عملیات ساخت سد معشوره اجرایی می شود. رضا میرزایی اظهارکرد: حوزه آبریز رودخانه کشکان یک میلیارد و ۶۳۶ میلون متر مکعب است که سد معشوره بر روی یکی از سرشاخه […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان با اشاره به اینکه احداث سد معشوره یک ضرورت انکارناپذیر برای شهرستان ‌های پلدختر، کوهدشت و چگنی است، گفت: عملیات ساخت سد معشوره اجرایی می شود.

رضا میرزایی اظهارکرد: حوزه آبریز رودخانه کشکان یک میلیارد و ۶۳۶ میلون متر مکعب است که سد معشوره بر روی یکی از سرشاخه های این رود احداث خواهد شد.
وی بیان کرد: درخواست لرستان به وزارت نیرو در خصوص استفاده از ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب از یک میلیاردو ۶۳۶ میلیون متر مکعب موجود برای احداث این سد بوده که طبق برنامه بقیه میزان آب در بستر رودخانه باقی می ماند.
میرزایی با بیان اینکه سد معشوره برای کنترل و مدیریت سیلاب کشکان خواهد بود، اظهار کرد: در صورت احداث سد هیچ گونه تاثیر منفی بر حق آبه های پایین دست نخواهد گذاشت و هدف آن تامین آب شهرستان های کوهدشت و چگنی و در نظر گرفتن حق آبه های پلدختر خواهد بود.
وی بیان کرد: در صورت احداث این سد حق آبه های پلدختر در پایین دست رعایت خواهد شد و اطمینان می دهیم این سد منشا خیر و برکت برای مردم این شهرستان باشد.
میرزایی افزود: طراحی سد معشوره براساس سیلاب های فصلی زمستانه و بهاره است و تاثیری بر دبی پایه رودخانه و حق آبه های پایین دست شهرستان های پلدختر و چگنی نخواهد داشت.
وی همچنین با بیان اینکه آب و سد سازی یک موضوع کاملا تخصصی است، اظهار کرد: طی سال های گذشته متاسفانه اطلاعات نادرستی از طرف افراد غیرمطلع و غیرکارشناس در خصوص اجرایی شدن سد معشوره به مردم شهرستان پلدختر داده شده و این موضوع کشاورزان پایین دست که تنها منبع درآمدشان رودخانه کشکان بوده را نگران کرده است.

**اجرای عملیات ساخت سد بختیاری از طریق خط اعتباری بین ایران و کره جنوبی صورت می گیرد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان همچنین گفت: سد بختیاری از طریق فاینانس با یک شرکت از کشور کره جنوبی و یک شرکت ایرانی ساخته در شهرستان الیگودرز ساخته می شود و این سد با ارتفاع بیش از ٣٧٠متر بعنوان بلندترین سد در دنیا بوده که به سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد.
میرزایی ادامه داد: در لرستان هیچ مشکلی برای عملیات اجرای سد ها وجود ندارد و با همکاری و هماهنگی استان و وزارت نیرو سدسازی در استان صورت می گیرد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. همش حرف میزنید

    [پاسخ]

  2. هر از چندگاهی با یک خبر غیر مستند، سوپاپ اطمینان را می کشند و همچون سالهای مدید گذشته مردم منطقه را اغفال می کنند.

    [پاسخ]

  3. سلام وتشکر وسپاس از روشنگری مدیر عامل محترم آب منطقه ای لرستان وقدر دانی ویژه از دلسوزی وپیگیری های مستمر ایشان برای این مدیر ارزشمند آرزوی سلامتی وموفقیت دارم.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط