سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۳:۰۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۶در ۷:۳۱ ق.ظ تعداد بازدید: 874 بازدید کد خبر:68188 چاپ خبر

روح اصیل…

0

کوثر گراوند

کوثر گراوند/کشکان: در قرن بیست و یکیم و در سن بیست و یکم بارها گفته ام بیش از بیست و یک بار در بیست و یکمین روز از ماه، روح آدم باید اصالت داشته باشد به آن آدم هایی که دلشان هر وز گاز زدن سیب های رنگارنگ و دلفریب را هوس می کنند نصفه […]

کوثر گراوند/کشکان: در قرن بیست و یکیم و در سن بیست و یکم بارها گفته ام بیش از بیست و یک بار در بیست و یکمین روز از ماه، روح آدم باید اصالت داشته باشد به آن آدم هایی که دلشان هر وز گاز زدن سیب های رنگارنگ و دلفریب را هوس می کنند نصفه و نیمه رهایش می کنند و به سیب گاز زده یکی دیگر چشم می دوزند.

باید بگوییم آقاجان کنار دلت پرچینی از ممنوعیت بزن! یک حد و مرزی که فقط جای یک نفر در آن جا بگیرد اگر هم تا به الان مثل من در باغچه دلت عشقی نکاشته ای اندازه یک نفر آنقدر جای خالی بگذار تا که هر وقت در دلت آن را کاشتی جای جوانه زدنش سر تا سر وجودت را بگیرد و فصل عشق که فرا برسد آنقدر غرق در بودنش بشوی که دست و دلت سیبی از همسایه را تمنا نکند.

بارها گفته ام سنم دو برابر بیست و یک هم شود می گویم بگذار روحت با اصالت باشد بگذار حریمی از جنس دست نزن آقا جان مگر خودت سیب نداری دور خودت و قلبت بزنی آنوقت است که هر کسی با خیال راحت می تواند طمع یک عشق پاک را بچشد و خیانت از زندگی هر کسی رخت بر بکند و به قول معروف دُمَش را روی کولش بگذارد و برود. آنوقت است که معنی روح با اصالت را می فهمیم و به کسی که تا الان تا سن بیست و یک عشقی در دلش نکاشته است انگ اُمُل نزنیم، بی احساس نگوییم، شاید او به حد و مرز اعتقاد دارد و چشمش سیب همسایه را تمنا نمی کند و مزرعه دلش را اندازه هزاران درخت سیب فقط برای یک نفر وسعت داده است و یک نفری که هنوز فقط در رویایش است ترجیح می دهد تا وقتی که از عشقی، فردی مطمئن نشد بی اجازه حریمش را نشکند و تنهایی هایش را ترجیح دهد به هزاران روح بی اصالت!

۹۶/۵/۲۱

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. بسیار عالی بود خانم گراوند

  [پاسخ]

 2. درود بر شما س کار خانم‌گراوند
  واقعا لذت بردم
  بسیار عالی

  [پاسخ]

 3. الا مفهومِ بی مصداقِ دیرین
  بیا کن کام تلخم را تو شیرین

  [پاسخ]

 4. بسیار زیباست
  احسنت

  [پاسخ]

 5. بسیار زیبا و درخور تأمل
  ممنون از قلم زیبات?

  [پاسخ]

 6. ذهن ما باغچه ای ست
  گل در آن باید کاشت ، تا نروید علف هرز در آن
  زحمت کاشتن یک گل سرخ
  کمتر از برداشتن هرزگی آن علف نیست .

  توصیه می کنم نوشته هایتان را به سبک محاوره ای ننویسید . صحبت کردن درباره یک وجود مجرد آن هم به شیوه محاوره در خور نویسندگان نبوده مگر اینکه شما طرح تازه باشید .

  [پاسخ]

 7. متن بسیار زیبا و قابل تاملیه
  خیلی مهمه که انسان برای احساسات پاک انسانی ارزش والایی قائل باشه یا به قول شما روحش اصیل باشه
  لذت بردم
  درود بر شما

  [پاسخ]

 8. با سپاس از نویسندۀ محترم و سایت کشکان ؛
  یک دلنوشتۀ عاطفی است که جایش دفتر خاطرات است و نه یک سایت خبری / تحلیلی … نصیحت کردن مردم و جوانان و گرفتن پوزیشن “ناصحِ مشفق” کار جذابی است ؛ اما نصیحت کردن هم قواعد خاص خودش را دارد و هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد.
  ضمن آن که اگر قصد نویسندۀ عزیز “هدایت مردم به راه راست” است هیچ فردی هم با خواندن یک متنِ کوتاه عاطفی ( بخصوص اگر نویسندۀ آن یک جوان ۲۱ ساله باشد و نصایح خود را از زبان اول شخص مفرد نوشته باشد) دگرگون نمی شود.
  برای نویسندۀ عزیز آرزوی موفقیت دارم.

  [پاسخ]

 9. کاش به جای ۲۱ سن ۳۰ رامیکفتی این نام در شهر ما شناخته شده است.

  [پاسخ]

  حرف حساب در :

  شماکامنت گذار پنهان کاش رعایت ادب وتربیت را می کردی وحرمت سایر انسانها رانگه می داشتی بین این اعداد تفافتی نیست فقط افراد احمق آنها را متفاوت می بینند

  [پاسخ]

  حرف حساب در :

  تفاوتی

  [پاسخ]

 10. زنده باشی خانم گراوند عزیز ماشاالله به قلم شیوایت
  به عنوان یک گراوند بهت افتخار میکنم
  امیدوارم همیشه موفق و سر فراز باشی

  [پاسخ]

 11. مانا باشی
  بسیار زیبا و دلنشین بود

  [پاسخ]

 12. شوخیت گرفته؟!
  بعد حاصلش چیه اینهمه زهد و پارسایی؟
  یعنی تو این ممالک اسلامی که جملگی تقوا پیشه اند و بر هم پیشی میگیرند همه اصالت بیشتره؟
  اگه آره.. بعد حاصل این اصالته چی هستش باز؟!!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط