سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۲:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶در ۶:۴۴ ب.ظ تعداد بازدید: 209 بازدید کد خبر:68125 چاپ خبر

وجود ۱۵ هزار واحد مسکونی نامقاوم روستایی در کوهدشت

0

نشست هم‌اندیشی هماهنگی امور عمران روستایی و بهسازی مسکن کوهدشت با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن لرستان برگزار شد. به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، در این نشست نورمحمد فردی بیرانوند، فرماندار کوهدشت با برشمردن مسائل این شهرستان گفت: مهاجرت گسترده از این شهرستان به سایر نقاط کشور که […]

نشست هم‌اندیشی هماهنگی امور عمران روستایی و بهسازی مسکن کوهدشت با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن لرستان برگزار شد.

به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، در این نشست نورمحمد فردی بیرانوند، فرماندار کوهدشت با برشمردن مسائل این شهرستان گفت: مهاجرت گسترده از این شهرستان به سایر نقاط کشور که علت اصلی آن بیکاری است از بزرگترین دغدغه‌های شهرستان است.

وی افزود: باتوجه به اینکه این شهرستان و به‌ویژه بخش کوهدشت شمالی از محروم‌ترین مناطق استان و کشور است درخواست توجه ویژه به این شهرستان را داریم.

مسعود رضایی، مدیرکل بنیاد مسکن استان نیز در این نشست اظهار کرد: هرچه محرومیت بیشتر باشد مسئولیت ما هم بیشتر است و توجه ویژه جهت رفع محرومیت هم همت و همکاری ویژه می‌طلبد و با توجه به جمعیت ۴۰ درصدی روستایی این شهرستان، مهاجرت یک تهدید بزرگ محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن نهادی که منتسب به امام(ره) و مقام معظم رهبری است، همواره یار و همراه دولت بوده و وظیفه خود می‌دانیم که فعالیت‌ها را به نحو احسن انجام دهیم و تهیه صد درصدی طرح‌های هادی روستاهای این شهرستان و مقاوم سازی بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در این شهرستان گواه این موضوع است.

رضایی افزود: در بحث مسکن روستایی هنوز ۱۵ هزار واحد مسکونی نامقاوم روستایی در این شهرستان وجود دارد و باتوجه به تعداد خانوار ساکن در این واحدها به حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی مقاوم نیازمندیم. در این خصوص امسال سهمیه ساخت ۱۰۵۰ واحد مسکونی برای شهرستان درنظر گرفته شده و تاکنون ۴۵۰ واحد به بانک‌های عامل جهت عقد قرارداد معرفی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به خسارت سیل‌های سال ۹۴ و ۹۵ در این شهرستان گفت: طی روزهای آتی پرداخت کمک‌های بلاعوض به آسیب‌دیدگان این سیل پرداخت خواهد شد.

 

عکس: روستای گرده مهر-کوهدشت

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط