سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۳:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۶در ۶:۳۸ ق.ظ تعداد بازدید: 303 بازدید کد خبر:68045 چاپ خبر

رنج نامه مردم طرهان برای جاده ی سرطرهان و پمپاژ آب سیمره

0

  با سلام مسئولین محترم شهرستان کوهدشت، استان لرستان و کشور ما از بخش طرهان بغض گلویمان را فشرده وفریاد می زنیم ما ازسر زمینی به تنگ آمده ایم که روزگاری رونق داشت مردم این دیار همگی تولید کننده بودند. بوی نان داغ و گندم مرغوب آن مشام هر رهگذری را قلقلک می داد تا […]

 

با سلام
مسئولین محترم شهرستان کوهدشت، استان لرستان و کشور
ما از بخش طرهان بغض گلویمان را فشرده وفریاد می زنیم ما ازسر زمینی به تنگ آمده ایم که روزگاری رونق داشت مردم این دیار همگی تولید کننده بودند.
بوی نان داغ و گندم مرغوب آن مشام هر رهگذری را قلقلک می داد تا اشتهایش باز شود ،روغن گوسفندی مادرانمان زینت بخش سفره ها بود ،صدای دلنشین هوره چوپانانش گوش ها را نوازش میداد.ترانه ی برزگرانش درحین درو چه دلنواز بود ،مدارس شلوغ و همه در حال تکاپو و جنب وجوش بودند،لحظه لحظه ی زندگی مردمانش همراه با امید و تولید بود ،زمین های مرغوبش با آب باران آبیاری میشد و از همه مهمتر مردم قانع و زرق وبرق امروزی وجود نداشت و همین کشاورزی دیم به همراه دامپروری پر رونق کفاف زندگی را میداد .اما چه کنیم که خشکسالی های مداوم بیرق سبز زندگی از تن رنجور کوهها ودشتهایش در آورد،دیگر از مراتع سر سبز و گندمزارهای بی بدیلش خبری نیست زمین هایش سله بسته بسان دست پیرمردها و پیرزنان رنجورش که تنها بازماندگان ایل هستند! منازل تخریب شده روستاهای خالی ازسکنه نشان از بدبختی و سیه روزی این قوم بخت برگشته است،جوانانش در تکاپوی لقمه ای نان رهسپار شهرهای دیگر بخصوص پایتخت شده اند تا بلکه به هر دری بزنند تا شکم خود و ورثه را سیر نمایند،اگر با ماشین های شاسی بلند خود از کنار میادین پایتخت در حال عبور هستید زحمت کشیده شیشه ی دودی خودروی خود را پایین بکشید و از جوانانی که در گوشه ای کز کرده و منتظر آقا زاده ای هستند تا بزرگواری کرده ایشان را به عملگی ببرند و تاغروب کار کنند تا مبلغی در دست او نهند ،بپرسیداز کدام شهر وروستا آمده اند؟و چرا در آن دیار نمانده اند و رنج غربت را برتن نحبف خود خریده اند؟ تاره اینان افرادی نجیب هستند که با تربیت صحیح گرفتار منجلاب و ناهنجاری های اجتماعی نشده اند ،اگر فرصت کردید سری به زندان های پایتخت بزنید آماری از اعدامی های مواد مخدر به دست بیاورید، اردوگاه های ترک اعتیاد را ببینید و بپرسید این جوانان در بند از کجا آمده اند؟ چرا دیار خود را ترک کرده اند؟و از خود هم بپرسید برای این مردم چه کرده اید؟ مسئولین محترم : فرماندار ارجمند، استاندار بزرگوار ،نماینده ی محترم شما را سوگند می دهیم به دست های پینه بسته ی این مردم رنج کشیده و به اشک غلط خورده برگونه های فرزندان محروم این قوم تا وضع بدتر از این نشده یک یا علی (ع)بگویید و آستین همت را بالا زده تا بیشتر از این شاهد این همه رنج و مصیبت براین مردم نجیب نباشید. این مردم از شما فقط دو خواسته دارند تا بار دیگر خنده بر لب ها بنشیند و رونق به روستاها باز گردد، سیر مهاجرت برعکس شود، مردم مصرف کننده به تولید کننده تبدیل شوند وشعار سال رهبر فرزانه ی انقلاب هم محقق گردد.
۱- هشت کیلومتر راه تا جاده ی سرطرهان به پل سیمره وصل شود
۲- پمپاژ چهار کیلومتر آب از سیمره که قبلا مطالعاتش انجام شده و اقدامات اولیه ای هم در این زمینه صورت پذیرفته تا زمین های مرغوبشان سیر آب گردد.
این مردم مردمی قانع هستند وتا بحال هم با تقدیم چندین شهید و جاوید الاثر و جانباز وخدمتگزار، دین خود رابه انقلاب ،امام و کشور ادا نموده اند حال از خود می پرسند مگر ما با دیگران چه تفاوتی داریم که دولت کریمه ی جمهوری اسلامی برای جمعیت و زمین های کشاورزی به مراتب کمتر از آنها چه هزینه های هنگفتی کرده ولی وقتی نوبت به ماها میرسد بودجه به اتمام رسیده و یا اصلا وجود نداشته است، شما آمارهای سرشماری و نماینده ی محترم آمار رأی دهندگان دوره های مختلف انتخابات را بررسی نمایید تا متوجه کاهش چشمگیر جمعیت در این منطقه باشید.
?امضاءکنندگان مردم رنج کشیده ی طرهان بزرگ:
-رونوشت به دفتر مقام معظم رهبری
-رونوشت به دفتر ریاست محترم جمهوری

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. به خدا ما هم شهید دادیم

    [پاسخ]

  2. حق این مردم خیلی بیشتر از آبی است که هزاران سال مالک آن بوده اند و الان باید جرعه ای از آن را تمنا کنند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط