سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۵:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۹ مرداد ۱۳۹۶در ۷:۵۰ ب.ظ تعداد بازدید: 94 بازدید کد خبر:67911 چاپ خبر

۷ هزار لرستانی واجد شرایط اشتغال در قالب طرح کارورزی هستند

0

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: هفت هزار از مردم استان واجد شرایط اشتغال در قالب طرح کارورزی هستند. به گزارش کشکان، علی آشتاب شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان اظهار داشت: تا کنون هفت هزار نفر واجد اشتغال از طریق طرح کارورزی در استان شناسایی شده است. وی افزود: […]

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: هفت هزار از مردم استان واجد شرایط اشتغال در قالب طرح کارورزی هستند.

به گزارش کشکان، علی آشتاب شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان اظهار داشت: تا کنون هفت هزار نفر واجد اشتغال از طریق طرح کارورزی در استان شناسایی شده است.

وی افزود: حدود ۲۶ تا ۲۷ هزار نفر در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند که هفت هزار نفر از آنها واجد شرایط بوده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: تا کنون ۳۱۲ واحد پذیرنده طرح کارورزی نیز شناسایی شده است و کارفرمایانی که در این طرح ثبت نام کرده اند می توانند به صورت دلخواه و بر اساس نیازشان از بین این متقاضیان نیرو جذب کنند.

آشتاب اظهار کرد: کارفرمایان متقاضی در این طرح دو سال معافیت بیمه ای ۱۰۰ درصد برای جذب این افراد دارند و هزینه های کارورزی را نیز دولت می پرزازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سهم لرستان از محل طرح فراگیر اشتغال را ۳.۹۶ درصد اعلام کرد و گفت: اعتبارات این طرح در کل کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان است و سهم لرستان ۷۹۲ میلیارد تومان است و باید برای ۲۵ هزار نفر از این محل شغل ایجاد شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: معادل ریالی یک و نیم میلیارد دلار هم برای اشتغال روستائیان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این طرح در نظر گرفته شده است که به زودی ابلاغ می شود.

آشتاب ادامه داد: در سال جاری ۱۰ جلسه کارگروه اشتغال برگزار شده که ۶ مورد از آنها در شهرستان ها برگزار شده است.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط