سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۳:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۷ مرداد ۱۳۹۶در ۷:۲۶ ب.ظ تعداد بازدید: 490 بازدید کد خبر:67907 چاپ خبر

آیین رونمایی از آلبوم «هاوار» مهران غضنفری برگزار شد

0

آیین رونمایی از آلبوم «هاوارِ» مهران غضنفری عصر روز جمعه ششم مردادماه جاری در سالن آمفی‌تئاتر ماهِ حوزه‌ی هنری لرستان برگزار شد. به گزارش کشکان به نقل از سیمره، در این آیین هنری که با حضور امیدی‌پور رییس حوزه‌ی هنری لرستان، امین عباسیان رییس انجمن موسیقی لرستان، آشتیانی، سیفی و جمعی از هنرمندان استان لرستان […]

آیین رونمایی از آلبوم «هاوارِ» مهران غضنفری عصر روز جمعه ششم مردادماه جاری در سالن آمفی‌تئاتر ماهِ حوزه‌ی هنری لرستان برگزار شد.

به گزارش کشکان به نقل از سیمره، در این آیین هنری که با حضور امیدی‌پور رییس حوزه‌ی هنری لرستان، امین عباسیان رییس انجمن موسیقی لرستان، آشتیانی، سیفی و جمعی از هنرمندان استان لرستان برگزار شد از نخستین آلبوم مهران غضنفری، هنرمند کوهدشتی، رونمایی شد.

این آلبوم شامل ۹ قطعه است که شعر و ترانه و آهنگ آن‌ها از مهران غضنفری است. هاوار واژه‌ای است لکی به معنی فریاد.
در آغاز این آیین، رییس حوزه‌ی هنری لرستان در باره‌ی فعالیت‌های واحد موسیقی این حوزه، سخنانی کوتاه بر زبان راند.
وی موسیقی لرستان را ریشه‌دار و با سابقه‌ای درخشان توصیف کرد.
امیدی‌پور در ادامه افزود: «واحد موسیقی حوزه‌ی هنری لرستان در راستای اهداف خود تلاش‌های زیادی برای معرفی موسیقی لرستان در طول یک‌دهه فعالیت خود انجام داده‌است.»
رییس حوزه‌ی هنری لرستان خاطرنشان کرد: «از اهالی موسیقی لرستان انتظار داریم همان‌گونه که مهران غضنفری در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشته است آن‌ها نیز به این موضوع توجه نمایند.»
وی افزود: «موسیقی لری علاوه بر جنبه‌ی تغزلی جنبه‌ی حماسی نیز دارد و یک نمونه‌ی برجسته و ماندگار حماسی آن که شهره‌ی جهانی دارد «دایه‌دایه» است.»
امیدی‌پور در بخش دیگری از سخنانش خطاب به اهالی موسیقی لرستان اظهار داشت: «به‌‌رغم پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی نوازندگی داشته‌ایم اما متاسفانه در زمینه‌ی مضمون و شعر و محتوای ترانه‌ها لری نتوانسته‌ایم آن‌گونه که بایسته و شایسته‌ی موسیقی لری است رشد داشته باشیم.»
در ادامه مهران غضنفری آهنگ‌ساز و خواننده‌ی لرستانی روی سن آمد و در باره‌ی اثر جدیدش (هاوار) توضیحاتی ارایه داد.
پایان بخش این آیین اجرای قطعاتی از موسیقی محلی لرستان به گویش لکی توسط گروه «نوای سیمره» به خوانندگی مهران غضنفری، سرنای احسان عبدی‌پور، کمانچه داود رضایی، تار خسرو رساپور، سنتور علی‌رضا ابراهیمی، بم‌تار اکبر خسروی و تمبک بابک پیمانی بود. گروه نوای سیمره با هنرنمایی خود «شوری» در سالن آمفی تئاتر ماه حوزه‌ی هنری برپا نمودند که همه‌ی حاضران را بر سر شوق و ذوق آوردند. قطعا امروز برای اهالی هنر لرستان و به‌ویژه علاقه‌مندان به موسیقی محلی لرستان روزی خاطره‌انگیز و به یادماندنی خواهد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط