سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۳:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۶در ۸:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 248 بازدید کد خبر:67872 چاپ خبر

رئیس کل بانک مرکزی: سه تعاونی غیر مجاز به زودی تعیین تکلیف می‌شوند

0

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: غیر از تعاونی‌های منحله ادغامی در کاسپین، سه تعاونی دیگر هم داریم که غیرمجاز هستند که به زودی خبر تعیین تکلیف آنها را هم اعلام می‌کنیم که با این وجود دیگر هیچ موسسه غیرمجازی نخواهیم داشت. به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، ولی‌الله سیف در حاشیه جلسه هیات […]

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: غیر از تعاونی‌های منحله ادغامی در کاسپین، سه تعاونی دیگر هم داریم که غیرمجاز هستند که به زودی خبر تعیین تکلیف آنها را هم اعلام می‌کنیم که با این وجود دیگر هیچ موسسه غیرمجازی نخواهیم داشت.

به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، ولی‌الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ما در مورد سپرده گذاران تعاونی های ادغامی در موسسه کاسپین تا صد میلیون تومان را تعیین تکلیف کرده‌ایم و خوشبختانه الان شرایط مناسب است و مبالغ بالاتر را هم تعیین تکلیف خواهیم کرد و این کار حتماً انجام خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه حذف صفر از واحد پولی نیازمند یک وضعیت باثبات طولانی مدت در اقتصاد کشور است، گفت: امیدواریم به زودی به این شرایط دست پیدا کنیم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی همچنین درباره وضعیت تعاونی‌های غیرمجاز در کشور اظهار کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم که از این پس دقت کنند و به هیچ وجه به موسساتی که با نرخ‌های فریبنده پول‌های مردم را جمع می‌کنند اعتماد نکنند و به موسسات و بانک‌های مجاز رجوع کنند.

سیف با بیان اینکه جلسه شورای پول و اعتبار به دلیل همزمانی با سفرهای استانی اعضای این شورا انجام نشد، اظهار کرد: ما باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا بتوانیم تمام مسئولیت خود را به خوبی انجام دهیم البته مسئولیت‌های ما در حدی است که توانایی ما پاسخگوی آن است و بقیه آن لطفی است که از سوی خداوند به ما می‌شود اما در مجموع توانسته‌ایم اقداماتی را انجام دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی موسساتی که امروز مشکلاتی ایجاد کرده‌اند دارای سابقه‌ای در حدود ۲۰ سال هستند،‌ اظهار کرد: زمانی که باید جلوگیری از فعالیت‌های آنها انجام می‌شد تا اجازه ندهند چنین رشد چشمگیری داشته باشند،‌ اقدام به موقعی انجام نشد و یکی از بحث‌هایی که ما الان داریم این است که تدابیری را بیاندیشیم که در آینده احتمال بروز چنین مصیبت‌هایی کاهش پیدا کند و ما خوشحالیم که در این دوره توانسته‌ایم ساماندهی‌هایی را در این زمینه انجام دهیم.

وی در پایان تأکید کرد: ما جلسات مشترکی را بین قوه قضاییه، مجلس و بانک مرکزی برگزار کردیم و کوشیده‌ایم هماهنگی‌هایی ایجاد کنیم تا خسارت‌ها به حداقل خود کاهش پیدا کند و مردم به اصل مبالغ خود برسند اما بالأخره مردم باید تحمل و صبر هم داشته باشند.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. حقه باز تا کی وعده وعده مردم را از انجام واجبات هم دور کردید شکم خالی واه وناله سپرده گذاران که هیچ فریاد رسی ندارند واکثرا شبها با شکم خالی می خوابند یقه شما را میگیرد اطمینان داشته باشیدچوب خدا صدا ندارد تاوان سر کار گذاشتن خلق الله را پس خواهید داد ای سیف حراف

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط