سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ تیر ۱۳۹۶در ۱۰:۰۳ ق.ظ تعداد بازدید: 351 بازدید کد خبر:67665 چاپ خبر

در پاسخ به نماینده پلدختر؛ استاندار لرستان از مدیران موفق استان بوده است

0

مصطفی شکری

مصطفی شکری*/کشکان: در مورد اعتراض سیدحمیدرضا کاظمی  نماینده محترم پلدختر که اظهار داشته است: “اعتقاد ما این است که کار خاصی در استان لرستان انجام نشده و مدیریت استان نتوانسته است کار موثری در حوزه اشتغال، تولید و توسعه استان انجام دهد.” باید گفت که منظور شما از «کار خاص» چیست و چه انتظاری در […]


مصطفی شکری*/کشکان:

در مورد اعتراض سیدحمیدرضا کاظمی  نماینده محترم پلدختر که اظهار داشته است: “اعتقاد ما این است که کار خاصی در استان لرستان انجام نشده و مدیریت استان نتوانسته است کار موثری در حوزه اشتغال، تولید و توسعه استان انجام دهد.” باید گفت که منظور شما از «کار خاص» چیست و چه انتظاری در زمینه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان» داشته اید که برآورده نشده است؟

در پاسخ به اظهارات این نماینده محترم که در ادامه بیان داشته است:  “مردم نسبت به عملکرد مدیریت عالی استان لرستان ناراضی هستند.” باید پرسید که ایشان با چه مکانیسم و مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که «مردم» نسبت به عملکرد «مدیریت عالی استان» ناراضی هستند؟! آیا منظور ایشان از «مردم»، خود و نزدیکانشان هستند یا با مطالعه علمی به «واژه عمومی مردم» رسیده اند؟! باید متذکر شد که کلمه مردم «سور عمومی» است و شامل همه ی مردم می شود و صرفاً «نزدیکان» ایشان مردم نیستند!

در پاسخ به اظهارات کلی این نماینده محترم باید عرض کرد که به شواهد آمار و ارقام، مهندس «هوشنگ بازوند» از مدیران موفق استان لرستان بود است. از نقاط قوت استاندار لرستان همین بس که با دید تخصصی و اقتصادی همواره بر دو اصل تاکید داشته است:

۱- جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی
۲- ایجاد شرایط جذب توریسم و گردشگر

ناگفته پیداست که در شرایط روز اقتصادی ایران دو اصل فوق مهمترین راه های توسعه یک استان هستند. البته راهی که نیازمند صرف زمان زیادی است و باید آرام آرام و با ایجاد ثبات اقتصادی و تضمین امنیت سرمایه گذاری، ادامه داد.

خوب است که جناب کاظمی به این نکته توجه کنند که در تعبیر اقتصادی، سرمایه گذار را با گنجشک مقایسه می کنند! یعنی برای جذب یک سرمایه گذار باید هزاران زحمت کشید و هزاران مشوق ایجاد کرد تا اندکی سرمایه گذاری صورت بگیرد. ولی همین سرمایه گذار که با هزاران زحمت جذب می شود؛ همانند گنجشک با کوچکترین بی ثباتی «پر» می گیرد و می رود.

حال چه کسی می تواند منکر زحمات مهندس بازوند در زمینه جذب سرمایه گذاری و ایجاد ثبات اقتصادی در استان لرستان باشد؟ پیشنهاد می کنم عزیزانی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، نگاهی به آمار و ارقام داشته باشند. به انصاف باید گفت که مهندس هوشنگ بازوند استاندار محترم لرستان در زمینه ایجاد شرایط جذب سرمایه گذاری موفق عمل کرده اند.

البته به نظر می رسد که اعتراض نماینده محترم پلدختر نه بخاطر دغدغه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان»که بخاطر عدم همراهی مدیریت ارشد استان با انتصابات نزدیکان و همفکران ایشان است که در این زمینه هم باید متذکر شد که با توجه به حضور «دولت تدبیر و امید» و رای اکثریت قریب به اتفاق مردم شریف ایران به دکتر حسن روحانی، باید کسانی در رأس امور قرار بگیرند که با مواضع دولت تدبیر و امید «همراه» باشند.

*دانشجوی دکترای اقتصاد

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. حال جناب دکتر خود بفرمایید راز موفقیت مدیریت عالی استان وقتی کسی شد نماینده یه شهرستان اگه نمیدونی بدون نماینده عموم مردم شهرستان میباشد ودر جایگاهی قرار دارند که نسبت به من وامثال جنابعالی دارای اشراف اطلاعاتی بیشتر است وحتما بی دلیل نیست که این سید بزرگوار اعتراض دارند بزار واسه یکبار که شده از دوستان سیاسی خود دفاع نکنید چون عملکردش خود گویای واقعیت است

  [پاسخ]

 2. درود بر جناب دکتر شکری عزیز که به خوبی حق مطلب را ادا نمودند

  [پاسخ]

 3. چرا هر کسی که انتقاد بجا می کند توسط افراد که منافعشان در خطر است سرکوب می شوند و انگ انتصابات نزدیکان و همفکران به ایشان زده می شود در همین استانی که آقای بازوند استاندار آن می باشد و شهرستان کوهدشت که آقای شکری متولد آنجا می باشد و جزء استان لرستان هست بیش از یک سال است که حقوق همسر شهیدی بدون هیچگونه دلیلی بعد از ۳۵ سال قطع شده و هیچ یک از مسئولین مربوطه منتخب آقای استاندار چه در استان و چه در شهرستان پاسخگو نیستند جناب آقای شکری ایجانب در سایت های مختلف شهرستان کوهدشت محل تولد شما به مرور مطالب شما را می خوانم اگر راست می گویی و دفاع از استاندار دولت احمدی نژاد و گروهش سیاسی نیست این مطلب بالا را نیز پیگیری نمایید

  [پاسخ]

  مصطفی شکری در :

  با سلام و تحیّت خدمت شما همشهری گرامی
  امیدوارم که سلامت و بهروز باشید. اولاً هیچ کسی بری از خطا نیست و بر هر کسی هم انتقاد وارد است. در مورد استاندار بنده بیشتر مدافع عملکرد و نگاه تخصصی ایشان به حوزه سرمایه گذاری و گردشگری هستم. و صد البته خود منتقد برخی انتصابات سیاسی زیرمجموعه ایشان هستم! مثلا برخی فرماندارن را شایسته دولت تدبیر و امید نمی دانم و قس علی هذا…
  دوماً موردی که فرمایش کرده اید طبیعتاً قطع حقوق و مستمری کسی که تحت حمایت بنیاد شهید و… بوده است طبق قانون خلاف است و باید رسیدگی شود. شما حق اعتراض دارید. اعتراضی با صدای بلند.
  سوماً بحث تنها در مورد کاظمی و استاندار نیست! انتظارات نابه جایی برخی از نمایندگان تندرو مجلس که به نام دولت تدبیر پیگیر منفعت های خود هستند باید با پاسخ صریح حامیان واقعی دولت تدبیر و امید جواب داده شود.
  برای شما خجستگی آرزو می کنم.

  [پاسخ]

 4. چابلوسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 5. آقای شکری هنوز خیلی بچه ای؟!با دو کلمه قلمبه سلنبه نمیشه مشکلات رو کارشناسی کرد.استاندار عزیز که اگه یکی ازش انتقاد کنه محکوم به مرگه تو زیاد نگرانش نباش اینقد زرنگ هست که توو هر جریانی خودشو اطرافیانش رو بالا بکشه

  [پاسخ]

 6. سلام
  آقای شکری
  اگه میشه لطف کن مدارک و مستنداتی که نشان دهنده موفقیت در آن دو قلم که نام بردید، هست را نشان بدید
  حداقل میتونستید دو تا لینک به مرکز آماری جایی معرفی کنید
  بدون مستنداات حرف زدن علاوه بر اینکه کلی گویی قلمداد میشود، شائبه نادرست بودن را هم به دنبال دارد

  [پاسخ]

 7. احسنت دکتر عزیز،متاسفانه بعضی از دوستانمان افرادی را ک منتقد نمایندگان اصول گرا هستند مورد هجمه و کم لطفی خود قرار می دهند ،امیدوارم بانگاهی واقع بینانه و منصفانه قضاوت نمایند.

  [پاسخ]

 8. تازه به دوران رسیده ها!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 9. شما که اصلا استاندار و نمی شناسی چرا ازش دفاع می کنی ، یه کم تحمل کنید بذارید انتقاد کنند ازشون شاید یه کم به خود بیان وبیشتر تلاش کنند.

  [پاسخ]

 10. ای کاش انتقادات را به مسائل سیاسی مرتبط نکنیم بیشترنمایندگان ازبیکاری لرستان مینالند.آقای شکری درمحضرخداوندبایدپاسخگوی جوانان بیکارکوهدشتی؛پلدختری؛نورآبادی؛و….باشیدکه درخیابانهای تهران ومناطق همجوار آن پرسه میزنندوبعضی وقتهاتحقیرنیزمیشوندوخیلی حرفهای دیگر.انصاف هم چیزخوبیست جوان باسوادلرستانی!!!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط