سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۱:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ تیر ۱۳۹۶در ۵:۰۴ ق.ظ تعداد بازدید: 199 بازدید کد خبر:67654 چاپ خبر

تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال برای آغاز عملیات سد معشوره

0

با حضور وزیر کشور در جلسه شورای اداری استان لرستان صورت گرفت؛

جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، خندان معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد. در این جلسه هوشنگ بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه انتخابات اخیر مانند همیشه فرصت […]

جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، خندان معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

در این جلسه هوشنگ بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه انتخابات اخیر مانند همیشه فرصت تعالی سیاسی، اجتماعی و … در کشور و استان بود که زمینه‌ساز اقتدار کشور و نظام شده است افزود: لرستان بیشترین افزایش رای به روحانی را در بین استان‌های کشور داشته است افزود: مردم لرستان در دولت قبل ۴۴ درصد به آقای روحانی رای داده بودند اما در این دوره از انتخابات این میزان به ۵۵ درصد افزایش یافت و لرستان از این حیث بیشترین رشد رای به آقای روحانی را در بین استان‌های کشور داشته است.

استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سال ۹۵ با برگزاری ۱۷۲ جلسه ستاد تسهیل تولید بیش از ۷۷۸ مصوبه اجرایی یکی از استان‌های موفق کشور بودیم.

استاندار لرستان با اشاره به تشکیل ستاد احیای واحدهای راکد در لرستان اظهار کرد: بیش از ۱۴۰ واحد راکد مانند کشت و صنعت و صنایع غذایی گهر در این ستاد در سال ۹۵ احیا شد. وی ادامه داد: همچنین گلخانه دیناروند که بیش از ۱۰ سال متوقف شده بود، امروز از ۵۵ واحد تولیدی آن افتتاح به عمل آمد.

بازوند در خصوص چشم‌انداز استان لرستان در سال ۹۶ تصریح کرد: ایجاد شغل برای ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر با سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان، احداث پروژه‌های توسعه‌زا و بزرگی همچون نیروگاه، اجرای ۲۲۳ پروژه در زمینه سلامت و هتلینگ بیمارستان‌ها که ۸۵ درصد این پروژه تا اسفند امسال با ۱۰۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تکمیل می‌شود، تخصیص هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای کارخانه لاستیک‌سازی، اتمام طرح مرغ ماهان با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان و تعیین و تکلیف تخصیص سد معشوره از جمله این چشم‌اندازها است.

پارسال پیش‌بینی ۳۷ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده بود که این رقم در عمل به بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال رسید. دولت تدبیر و امید در لرستان است.

استاندار لرستان از تعیین تخصیص سد معشوره خبر داد و اظهار داشت: نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با برداشت ۵۰۰ میلیارد ریال از اسناد خزانه و آغاز عملیات اجرایی این سد موافقت کرده است.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط