سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۳۷:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۲در ۱۲:۳۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,201 بازدید کد خبر:6745 چاپ خبر

بهرامی: ثبت نام کاندیدای شورا از 26 فروردین در کرمانشاه/ شورای جدید 15 نفره است

0

  مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه از آغاز ثبت نام کاندیداهای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه از 26 فروردین خبرداد و گفت: تعداد اعضای شورا در این دوره 15 نفر عضو اصلی است. به گزارش خبرگزاری مهر، هومان بهرامی گفت: داوطلبان شوراهای شهر برای ثبت نام باید به فرمانداری های […]

IMG11084425

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه از آغاز ثبت نام کاندیداهای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه از 26 فروردین خبرداد و گفت: تعداد اعضای شورا در این دوره 15 نفر عضو اصلی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هومان بهرامی گفت: داوطلبان شوراهای شهر برای ثبت نام باید به فرمانداری های مربوطه و داوطلبین شورای اسلامی روستاها باید به بخشداری های مربوطه مراجعه کنند.

وی شرایط سنی برای کلیه کاندیداها را حداقل 25 سال اعلام کرد.

بهرامی گفت: طبق قانون انتخابات شوراها افراد می توانند از روستای دارای 20 خانوار یا 100 نفر جمعیت کاندید شده و در این روستاها انتخابات برگزار می شود.

مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری کرمانشاه در خصوص شرایط تحصیلی داوطلبان شوراهای اسلامی در شهر وروستا گفت: شرایط تحصیلی در روستاهای بین 20 تا 200 خانوار داشتن حداقل سواد یعنی خواندن و نوشتن است، اما این شرایط برای داوطلبان روستاهای بالای 200 خانوار دیپلم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هم چنین شرایط تحصیلی برای داوطلبان شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت، داشتن مدرک فوق دیپلم و شهرهای بالای 20 هزار جمعیت داشتن مدرک کارشناسی یا لیسانس و معادل آن است.

بهرامی گفت: در این دوره شوراهای روستاها تا 1500 نفر جمعیت سه نفره و بیش از آن پنج نفره خواهد بود.

وی افزود: تعداد اعضای شوراهای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت نیز پنج نفر، از 20 هزار تا 50 هزار نفر جمعیت 7 نفر، از 50 هزار تا 100 هزار نفر جمعیت 9 نفر، از 100 هزار تا 200 هزار نفر جمعیت 11 نفر، از 200 هزار تا 500 هزار نفر جمعیت 13 نفر، از 500 هزار تا یک میلیون نفر جمعیت 15 نفر، از یک میلیون تا دو میلیون نفر 21 نفر، از دو میلیون نفر به بالا 25 نفر و تعداد اعضاء شورای شهر تهران 31 نفر است.

وی ادامه داد: بر این اساس تعداد اعضاء شورای اسلامی شهر کرمانشاه در دوره جدید 15 نفری خواهد بود به صورتی که  شورای شهرهای اسلام آبادغرب، هرسین، جوانرود و کنگاور 9 نفر، شورای شهرهای پاوه، روانسر، سنقر، صحنه، گیلانغرب و سرپل ذهاب 7 نفر و شورای 18 شهر دیگر استان پنج نفره است.

وی هم چنین در خصوص شرایط کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: زمان ثبت نام برای دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری از 17 اردیبهشت آغاز و داشتن شرایطی چون رجال مذهبی – سیاسی، ایرانی الاصل بودن، مدیر و مدبر بودن، مومن و معتقد به مبانی اسلامی ایرانی و… الزامی است.

بهرامی در خصوص شرایط سنی و تحصیلی گفت: تشخیص این امر به عهده شورای نگهبان بوده و هنوز چیزی اعلام نشده است.

وی گفت: مقدمات برگزاری انتخابات شوراها که 24 خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود در استان فراهم شده و برای برگزاری همزمان هر دو انتخابات آماده ایم.

مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری کرمانشاه در پایان خواستار حضور پررنگ مردم چون دیگر سنوات و دوره ها در انتخابات شد و گفت: امیدواریم بتوانیم با حضوری پررنگ حماسه سیاسی خلق کنیم.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط