سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۳:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۱در ۱۱:۱۴ ق.ظ تعداد بازدید: 1,812 بازدید کد خبر:674 چاپ خبر

نمایش آداب و رسوم مردم دلفان در موزه مردم شناسی نورآباد

0

موزه مردم شناسی نورآباد با نمایش آثار و اقلام فرهنگی، نحوه زندگی و رسوم مردمان این دیار از گذشته تا كنون را به خوبی به تصویر كشیده است.

به گزارش ایرنا ، این موزه در زمینی به مساحت 280 متر مربع و با زیر بنایی 240 متر مربع و در سه قسمت زیر زمینی، اداری، و سالن موزه مردم شناسی در شهر نورآباد مركز شهرستان دلفان احداث شده است.

در این موزه جلوه‌هایی از آداب و رسوم مردم منطقه در قالب كوچ نشینی،ییلاق و قشلاق صنایع دستی،بافتن سیاه چادر، چیت و له و همچنین عكسهایی از مناظر طبیعی، آئین ها و مراسمات محلی و غرفه سمعی و بصری به نمایش گذاشته شده است.

به گفته رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دلفان این موزه بخش های ، عكس و فیلم ، پوشاك مردم منطقه ، باورها و اعتقادات ، صنایع دستی ، زندگی عشایر ، زیورآلات است.

‘لطیف لطیفیان ‘ افزود : سال گذشته با خرید تجهیزات مورد نیاز این موزه تكمیل و آماده بازدید علاقمندان شده بود .

وی افزود : با برنامه ریزی های انجام شده این موزه در ایام نوروز پذیرای علاقمندان به میراث فرهنگی بود خوشبختانه تا كنون استقبال خوبی توسط مهمانان نوروزی شده است .

وی افزود : در قسمتی از موزه با نصب سیاه چادر و آدمكها زندگی عشایر به صورت نمادین به تماشا گذاشته شده و در بخش دیگری نیز نحوه تهیه محصولات تولیدی عشایر به نمایش گذاشته شده است.

به گفته وی ، نحوه تهیه عسل كوهی یك بخش از نمایشگاه را به خود اختصاص داده است.

7270/1625

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80055961

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط