سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۱:۵۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۷ تیر ۱۳۹۶در ۴:۳۵ ق.ظ تعداد بازدید: 419 بازدید کد خبر:67393 چاپ خبر

شهرستان کوهدشت منبع آب پایدار ندارد/ برای آب منطقه باید فکری اساسی شود

0

مدیرعامل شرکت آبفا:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: کوهدشت منبع آب پایدار ندارد. مهندس حمیدرضا کرم‌وند در این باره اظهار کرد: متأسفانه شهرستان کوهدشت سال‌هاست که با تنش آب مواجه است و در این راستا شرکت بر حسب وظیفه سازمانی خود برنامه‌ریزی گسترده‌ای جهت بهبود وضعیت آنجا به کار بسته است. وی اضافه کرد: این شهر […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: کوهدشت منبع آب پایدار ندارد.

مهندس حمیدرضا کرم‌وند در این باره اظهار کرد: متأسفانه شهرستان کوهدشت سال‌هاست که با تنش آب مواجه است و در این راستا شرکت بر حسب وظیفه سازمانی خود برنامه‌ریزی گسترده‌ای جهت بهبود وضعیت آنجا به کار بسته است.
وی اضافه کرد: این شهر فاقد منبع آب پایدار است و برای تأمین آب کوتاه‌مدت آن برنامه‌هایی درنظر گرفته‌ایم که ازجمله آنها می‌توان به تأمین آب از ضرونی و تنگ پریان اشاره کرد.
کرم‌وند ادامه داد: این خط انتقال آب بین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر بوده و بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار این پروژه است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان روند پیشرفت فیزیکی پروژه را مطلوب دانست و گفت: امیدواریم یک ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
وی گفت: این پروژه برای کوتاه‌مدت می‌تواند مشکل آب شهرستان را تأمین کند و بعد از ۱۰ تا ۱۵ سال آینده برای آب منطقه باید فکری اساسی شود.
کرم‌وند یادآور شد: وضعیت نامناسب جوی و بارندگی‌ها حاکی از وجود تنش آب بسیار بالا در منطقه را می‌دهد برای همین باید با فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف آب، این وضعیت را تاحدودی بهبود بخشید.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. قابل توجه مدیر عامل آب و ضاضلاب لرستان: مصرف بی رویه آبهای زیر زمینی توسط چاههای عمیق کشاورزان برای آب دادن چغندر باعث هدر رفت و کمبود آب در این شهرستان شده. تا زمانی که فکری برای مصرف آبهای زیر زمینی نشود روز به روز وضعیت بدتر از الان خواهد بود، میتوانیم با وارادات جایگزین چغندر را جبران نماییم، اما آب بیش از ۲۰۰هزار نفر از ساکنین این منطقه جایگزین ندارد و اگر این رویه ادامه پیدا کند منطقه خالی از سکنه خواهد شد و نباید منافع یک ملت را فدای عده ای قلیل از مردم کنیم کسانی باشند که بدون این که خیر و برکتی برای منطقه داشته باشند از آب این منطقه نهایت استفاده را ببرند و عده ای هم برای آب شرب در تنگنا باشند حیف است آب شیرین و شرب مردم را فدای محصولات غیر استراتژیک نماییم. باید بدانیم آب چایگرین ندارد

  [پاسخ]

 2. جناب مدیر عامل.چه فکری؟تا زمانی که یک عده قلیل آب زیرزمینی را پمپاژ و صرف برج و بارو و…..می کنند هیچ فکری نیست.

  [پاسخ]

 3. سلام جناب مدیر کل,با توجه به اطلاعیه سازمان آبفار در خصوص مشکلات آب آشامیدنی به علت گرمای زیاد و صرفه جویی در مصرف این نعمت خدادادی اما متاسفانه لوله آب آشامیدنی روستای ده کرمعلی از توابع بخش کوهنانی شهرستان کوهدشت حدود یک ماه است که شکسته شده است وبه وفور آب از آن خارج می شود و با وجود تماس های مکرر با اداره آب شهرستان متاسفانه هیچ گونه اقدامی انجام نداده اند

  [پاسخ]

 4. تا زمانیکه جلو مصرف بی رویه آب زیر زمینی برای کشت محصولاتی ازجمله چغندر گرفته نشود بی فایده است . این محصولات فقط برای عده ی قلیلی فایده دارد بقیه مردم جزء ضرر چیزی بدست نمی آورند.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط