سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۶:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۶در ۴:۱۹ ق.ظ تعداد بازدید: 377 بازدید کد خبر:67177 چاپ خبر

اعتبارات عمرانی امسال لرستان ۶۲ درصد افزایش یافت

0

استاندار:

استاندار لرستان گفت: اعتبارات عمرانی امسال استان با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال قبل از ۶۰۲ میلیارد تومان به ۹۷۷ میلیارد تومان افزایش یافته است. هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه‌ریزی که با حضور مدیران دستگاه‌ها و فرمانداران شهرهای استان در سالن جلسات استانداری تشکیل شد، افزود: در توزیع شهرستانی اعتبارات عمرانی همه شاخص‌ها […]

استاندار لرستان گفت: اعتبارات عمرانی امسال استان با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال قبل از ۶۰۲ میلیارد تومان به ۹۷۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه‌ریزی که با حضور مدیران دستگاه‌ها و فرمانداران شهرهای استان در سالن جلسات استانداری تشکیل شد، افزود: در توزیع شهرستانی اعتبارات عمرانی همه شاخص‌ها لحاظ شده است.
وی گفت: در مرحله اول مبلغ ۶۷۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان توزیع می‌شود و علاوه بر آن مبلغ ۱۵۷ میلیارد تومان توازن ملی، ۱۲۰ میلیارد تومان ارتقاء شاخص‌های اقتصادی، ۲۸ میلیارد تومان ارزش افزوده، ۷۳ میلیارد تومان حوادث و ۶۳ میلیارد تومان استانی نیز بر اساس شاخص‌ها بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
وی تأکید کرد: فرمانداران شهرستان‌ها دعوت سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های اقتصادی را در اولویت‌ قرار دهند و بخشی از سود تسهیلات مشخص شده توسط بانک‌ها را در راستای تولید و اشتغال پرداخت کنند.
وی افزود: اعتبارات استانی نسبت به سال گذشته حدود ۴۷ درصد رشد داشته است.
بازوند، خاطرنشان کرد: فرمانداران باید برای افزایش تخصیص بودجه سال ۹۷ از همین امروز شروع کنند تا بتوانند اعتبار بیشتری جذب کنند.
استاندار گفت: به منظور کسب آگاهی هر چه بیشتر از کم و کیف صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری ادارات، بازرسان استانداری حتی نیمه‌های شب سرزده به دستگاه‌ها مراجعه خواهند کرد و نتیجه بررسی‌ها در مورد صرفه‌جویی در زمینه‌های مختلف از جمله مصارف برق و روشن ماندن وسایلی مانند کولر و غیره در ساعات تعطیلی دستگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. بازوند با تأکید بر لزوم مصرف تولیدات داخل کشور با اولویت استان، گفت: باید از همین خودکارهایی که در اختیار داریم و ساخت ایرانی آن از مشابه خارجی باکیفیت‌تر و ارزانتر است استفاده کنیم و در مورد سایر نیازها و اقلام نیز همینطور عمل شود که هم به رشد اقتصادی و اشتغال کمک می‌کند و هم اینکه مبالغ قابل توجهی هزینه صرفه‌جویی می‌شود.
استاندار لرستان افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اینکه بتوانند پروژه‌های شهرستان خود را تکمیل کنند، باید ردیف‌های اعتباری به این منظور کسب کنند که این امر نیز نیازمند رایزنی و تلاش‌های زیاد با استفاده از همه ظرفیت‌هاست.
بازوند گفت: اگر پروژه‌های مربوط به هر شهرستان به پروژه‌های ملی تبدیل شوند ردیف‌های اعتباری ملی برای آنها اخذ می‌شود که اقدام بسیار خوبی است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط