سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۴:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ خرداد ۱۳۹۶در ۴:۲۴ ق.ظ تعداد بازدید: 354 بازدید کد خبر:67148 چاپ خبر

مهار آتش سوزی جنگل های «ریکا» مرز بین کوهدشت و پلدختر

0

رییس اداره منابع طبیعی پلدختر گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ارتفاعات ریکای منطقه لکی کوهدشت و حدفاصل منطقه بن لار و گلم کبود از توابع شهرستان پلدختر مهار شد. شهرام میررضایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد : این آتش سوزی ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۹ خردادماه جاری […]

رییس اداره منابع طبیعی پلدختر گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ارتفاعات ریکای منطقه لکی کوهدشت و حدفاصل منطقه بن لار و گلم کبود از توابع شهرستان پلدختر مهار شد.

شهرام میررضایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد : این آتش سوزی ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۹ خردادماه جاری در منطقه کوهدشت رخ داد که نیروهای اداره منابع طبیعی به محل اعزام شدند.
وی افزود: با توجه به سخت گذر بودن منطقه و کمبود امکانات ، عملیات اطفای حریق با مشکل مواجه بود که در نهایت با تلاش نیروهای اداره منابع طبیعی پلدختر و معمولان ونیروهای مردمی و طبیعت دوست منطقه بن لار و زیودار آتش ساعت ۵ بامداد روز یکشنبه مهار شد.
وی گفت: این آتش سوزی از سمت محدوده شهرستان کوهدشت شروع شد که به دلیل وزش باد شدید به محدوده شهرستان پلدختر سرایت کرد.
میررضایی افزود: کارشناسان جهت برآورد میزان خسارت وارده به منطقه اعزام شدند وهم اکنون در حال بررسی ، تهیه نقشه و ارزیابی هستند.
وی از تلاش مردم منطقه بن لار و زیودار در مهار آتش سوزی تقدیر کرد و افزود: منشا و دلیل این آتش سوزی ها انسانی است که تلاش برای شناسایی عامل یا عاملان آن از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان ادامه دارد.
میررضایی عامل مهم در کاهش آتش سوزی را فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به افراد جامعه دانست و خاطر نشان کرد: از اقدامات مهم در راستای شهرستان پلدختر دارای ۳۶۱ هزار هکتار عرصه ملی می باشد که از این تعداد ۲۴۲ هزار هکتار جنگل و ۱۱۹ هزار هکتار مرتع است.
شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط