سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۳:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۰ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۲۴ ق.ظ تعداد بازدید: 546 بازدید کد خبر:67130 چاپ خبر

چرا مردم کوهدشت دیگر در خاموش کردن آتش سوزی بلوطستان همکاری نمی کنند؟

0

کشکان-گروه اجتماعی: مسأله ای که ذهن برخی دوست داران طبیعت را درگیر خود ساخته این است که چرا شهروندان کوهدشت که در آتش سوزی سال گذشته بلوطستان چنگری یا بلوطستان های طرهان و کوهنانی مشارکت مسئولانه و گسترده ای داشتند و با همراهی خود مسئولان عافیت طلب را نیز پای کار می آوردند امسال دیگر […]

کشکان-گروه اجتماعی: مسأله ای که ذهن برخی دوست داران طبیعت را درگیر خود ساخته این است که چرا شهروندان کوهدشت که در آتش سوزی سال گذشته بلوطستان چنگری یا بلوطستان های طرهان و کوهنانی مشارکت مسئولانه و گسترده ای داشتند و با همراهی خود مسئولان عافیت طلب را نیز پای کار می آوردند امسال دیگر میلی به این کار ندارند و بی تفاوت مرگ بلوط های بیمار و گر گرفتنشان را به نظاره نشسته اند؟!

به نظر می رسد برخی اقدامات صاحب منصبان و رفتارهای نسنجیده‌شان در برابر مردم و دلسوزان منابع طبیعی منطقه در این مهم بی تأثیر نبوده است.

زمانی که رشید نامداری در منطقه گراب به خاطر اطفاء حریق جان خود را از دست داد و مورد بی مهری غیرمسئولانه اربابان قدرت قرار گرفت تا به حدی که در مراسم خاکسپاری وی نیز حضور نیافتند و این موضوع عمیقاً مورد گلایه مظفر افشار پدر بلوط ایران نیز قرار گرفت، یا زمانی که اعضای انجمن آوای اردیبهشت و برخی خبرنگاران مانند سینا قلندری را به دست داشتن در آتش سوزی ها متهم کردند (اتهاماتی که هرگز اثبات نشد) و نیز هنگامی که بسیاری از فعالان محیط زیست و منابع طبیعی در مراسمی که سال گذشته در پایان آتش سوزی ها برگزار شد مورد بی مهری قرار گرفتند و حتی به فرمانداری (فارغ از گرایش سیاسی و عملکرد نامطلوبش در جریان انتخابات اسفند۹۴) که لباس رزم بر تن به جنگ آتش رفته بود انگ و اتهام عوام فریبی زده شد، باید پیش بینی چنین روزهایی را می نمودیم، چنین روزهایی که حتی خبرنگاران نیز به عنوان شاخک های حساس جامعه برای طبیعت اطرافشان دل نمی سوزانند و شاهدیم که بسیاری از رسانه ها حتی کوچکترین خبری را نیز در این ارتباط مخابره نمی کنند!

اینجاست که باید به فرمانداران ادوار، مدیرکل منابع طبیعی لرستان و مدیر منابع طبیعی کوهدشت دست مریزاد گفت! همانان که بی شک عاملان اصلی انفعال جامعه ی لرستان و به ویژه کوهدشت، فعالان محیط زیست و خبرنگاران شده اند و بی شک باید در پیشگاه خداوند و نسل های آینده پاسخگو باشند.

شما که تجهیزات و نیروی انسانی کافی و کارآمد ندارید دست کم بگذارید مردم راهشان را بروند و مدافع و محافظ میراث آیندگان و فرزندانشان باشند.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. بیشتر اتش سوزی در کوهدشت عمدی وعوامل انسانی است از جمله بلوران مردم هم در خاموش کردن کمک نمی کنند

    [پاسخ]

  2. چرا وقتی از قلندری شکایت کردن و بازداشتش کردن هیچ خبری بیرون نیومد از نتیجه‌ی اون شکایت

    [پاسخ]

  3. مردم بارها ثابت کرده اند که از مسولان جلوترند اما متاسفانه مسولان شهرستان نگاه از بالا به پایین به مردم دوست دار طبیعت دارند ومسولان استانی هم کارشون فقط سر پوش گذاشتن بر مشکلات است دریغ از دلسوزی فقط با ارایه امار غلط سعی در حفظ میز خود دارند منابع طبیعی نیاز به خانه تکانی دارد تا سیاست سانسور ودروغ جمع شود طبیعت در این چند سال نابود شد

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط