سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۴:۵۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۵ خرداد ۱۳۹۶در ۷:۳۹ ق.ظ تعداد بازدید: 403 بازدید کد خبر:67085 چاپ خبر

سرگردانی سپرده گذاران مؤسسه آرمان همچنان ادامه دارد

0

تعاونی وحدت، از تعاونی های غیرمجاز در کشور به شمار می رود که با تابلوی «آرمان» در سال های اخیر فعال بوده و از فرآیند ادغام با دیگر تعاونی هایی که کاسپین را شکل دادند، باز ماند. به گزارش کشکان، این تعاونی همواره به سپرده گذاران خود اعلام می کرد که در حال ادغام با […]

تعاونی وحدت، از تعاونی های غیرمجاز در کشور به شمار می رود که با تابلوی «آرمان» در سال های اخیر فعال بوده و از فرآیند ادغام با دیگر تعاونی هایی که کاسپین را شکل دادند، باز ماند.
به گزارش کشکان، این تعاونی همواره به سپرده گذاران خود اعلام می کرد که در حال ادغام با موسسه اعتباری توسعه است و حتی اواخر اسفند ماه گذشته نیز در پایگاه اینترنتی خود مدعی شد بانک مرکزی با ادغام این تعاونی با موسسه توسعه موافقت کرده است.
با این حال پیگیری ها از بانک مرکزی نشان می دهد معاونت نظارت بانک مرکزی به عنوان مسئول ساماندهی موسسات غیرمجاز، هیچ موافقتی برای انجام این ادغام صادر نکرده است.
موسسه آرمان (وحدت) در ۲ ماه گذشته در بنرهایی که در شعب خود نصب کرده بود، به سپرده گذاران خود این نوید را می داد که فرآیند ادغام در دست انجام است و حتی نشان موسسه توسعه را در پایگاه اینترنتی خود ثبت کرده و نوشته بود: « موسسه اعتباری توسعه (تعاونی وحدت سابق)».
این رویه سبب شد تا در هفته گذشته سپرده گذاران تعاونی غیرمجاز وحدت در برخی شهرستان ها در مقابل شعبی که بدون هماهنگی تابلوی خود را به نام توسعه تغییر داده بودند، تجمع کنند که برخی آن را به بروز مشکل در موسسه اعتباری توسعه تعبیر کردند.
با این حال موسسه اعتباری توسعه با انتشار اطلاعیه ای این ادغام را رد و تاکید کرده است: این موسسه هیچگونه مسئولیتی در خصوص تعاونی های غیرمجاز که به نحو غیرقانونی از تابلو این موسسه استفاده کرده اند، نداشته و پیگیری فک تابلو های موسسه از سر درب این تعاونی ها از طریق مراجع قضایی در حال انجام است.
بر اساس اطلاعیه موسسه توسعه، بانک مرکزی با ادغام تعاونی های غیرمجاز در موسسه اعتباری توسعه موافقت نکرده و تفاهم نامه این ادغام در سال ۱۳۹۶ لغو شده است.
موسسه اعتباری توسعه از مردم خواسته است که برای شناسایی شعب فعال این موسسه به نشانی اینترنتی www.cid.ir مراجعه کنند.

بسته شدن حساب های سپرده گذاران وحدت در برخی استان ها از جمله لرستان و خوزستان، مهمترین رویدادی بود که مشتریان این تعاونی با آن رو به رو بودند.
پیگیری ها از بانک مرکزی نشان می داد که این نهاد ناظر پس از تغییر تابلوی برخی شعب تعاونی وحدت به توسعه، در مکاتبات خود با نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، غیرقانونی بودن این ادغام و تغییر تابلو را اعلام کرده بود.
با این حال مسئولان موسسه آرمان شرایط را عادی قلمداد می کنند؛ «حمیدرضا جهازی» مدیرکل موسسه آرمان در جنوب غرب کشور پس از تجمع ها و اعتراض های مردمی در برخی شهرها از جمله دزفول، خرم آباد، اراک، اهواز، شوشتر، اندیمشک، شوش دیروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادعا کرده که در حال رایزنی با بانک مرکزی برای حل مشکل حساب های مشتریان بوده و نشستی نیز در این زمینه برای مراحل نهایی ادغام موسسه آرمان با توسعه برگزار شده است.
وی همچنین گفت که بسته شدن حساب های مشتریان به دلیل حفظ امنیت حساب های مشتریان است که امیدواریم در هفته جاری این موسسه با بانک مرکزی به نتیجه نهایی دست یابد.
وی افزود: تجمع و اعتراض مردم در این چند روزه نیز در کارکرد و فعالیت شعبه های این موسسه تاثیر گذاشته و باعث تعطیلی بسیاری از شعبه های این موسسه در خوزستان شده است، لذا از مشتریان این موسسه تقاضا می شود همکاری لازم را داشته باشند تا هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط