سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۱:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۶در ۱:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 364 بازدید کد خبر:67042 چاپ خبر

کمبود شدید امکانات عامل اصلی طولانی شدن عملیات مهار آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کوهدشت

0

مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت تأکید کرد

مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت گفت: کمبود شدید امکانات و تجهیزات در کوهدشت عامل اصلی طولانی شدن عملیات مهار آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کوهدشت بوده و باید مسئولان استان چاره‌ای اساسی برای حل‌وفصل این معضل بیاندیشند. مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت گفت: کمبود شدید امکانات و تجهیزات در کوهدشت عامل اصلی طولانی شدن عملیات مهار […]

مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت گفت: کمبود شدید امکانات و تجهیزات در کوهدشت عامل اصلی طولانی شدن عملیات مهار آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کوهدشت بوده و باید مسئولان استان چاره‌ای اساسی برای حل‌وفصل این معضل بیاندیشند.

مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت گفت: کمبود شدید امکانات و تجهیزات در کوهدشت عامل اصلی طولانی شدن عملیات مهار آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کوهدشت بوده و باید مسئولان استان چاره‌ای اساسی برای حل‌وفصل این معضل بیاندیشند.

مصطفی رضایی در گفت‌وگو با فارس، بیان کرد: متأسفانه در روزهای گذشته شاهد آتش‌سوزی وسیع در جنگل‌های منطقه کمر زرد شهرستان کوهدشت بودیم که به احتمال بسیار زیاد این آتش‌سوزی‌ها عمدی هستند.

وی عنوان کرد: شهرستان کوهدشت همواره بیشترین آسیب را از بروز آتش‌سوزی‌ها در سال‌های گذشته دیده و امسال نیز بسیار زودتر از آغاز فصل تابستان شاهد وقوع اولین آتش‌سوزی‌ها هستیم.

مدیرعامل انجمن زیست‌محیطی آوای باران کوهدشت ادامه داد: با وجود تلاش‌های فعالان زیست‌محیطی و کارکنان منابع طبیعی برای مهار آتش‌سوزی باید پذیرفت که با کمبود بسیار زیاد امکانات و تجهیزات اطفاء حریق در این شهرستان مواجه هستیم و نمی‌توان با دستان تقریباً خالی اقدام به مهار آتش‌سوزی در مدت‌زمان کوتاه کرد.

رضایی بیان کرد: به همین دلیل انتظار می‌رود مسئولان ارشد استان توجه ویژه‌ای به تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها داشته و اعتبارات مناسب را نیز تأمین کنند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت وجود یک بالگرد آب‌پاش برای استان لرستان، افزود: استان لرستان به عنوان یکی از استان‌های جنگلی کشور به شمار رفته و بیشترین سطح جنگل‌های بلوط در این دیار قرار دارد، به همین دلیل انتظار می‌رود که یک بالگرد آب‌پاش در لرستان مستقر شده تا بتوان در مدت‌زمان بسیار کمی آتش را اطفاء کرد.

این فعال زیست‌محیطی اظهار کرد: متأسفانه بخش عمده‌ای از آتش‌سوزی‌ها در مناطق صعب‌العبور اتفاق افتاده و تردد به آن‌ها بسیار دشوار است، اما وجود یک بالگرد آب‌پاش سرعت عمل را به شدت افزایش داده و می‌توان در همان ساعات ابتدایی آتش‌سوزی را مهار کرد.

رضایی بیان کرد: به هر حال امیدواریم مسئولان استان تصمیمات عاجلی برای تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای حفاظت از جنگل‌ها بگیرند چرا که از بین رفتن یک درخت خسارات بسیار زیادی به خودمان وارد می‌کند و باید قدر داشته‌هایمان را بدانیم.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. بایدبه حال مردم کوهدشت گریست برای مدیرانشان

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط