سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۶:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۹ خرداد ۱۳۹۶در ۵:۱۱ ب.ظ تعداد بازدید: 204 بازدید کد خبر:67016 چاپ خبر

انتخابات لرستان در کمال صحت و سلامت و با مشارکت گسترده مردم برگزار شد!

0

استاندار لرستان گفت: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان لرستان در کمال صحت و سلامت و با مشارکت گسترده مردم برگزار شد. کشکان: هوشنگ بازوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن قدردانی از حضور با ارزش و پر شور مردم ولایتمدار استان لرستان […]

استاندار لرستان گفت: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان لرستان در کمال صحت و سلامت و با مشارکت گسترده مردم برگزار شد.

کشکان: هوشنگ بازوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن قدردانی از حضور با ارزش و پر شور مردم ولایتمدار استان لرستان در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا افزود: این مردم عزیز طبق تعبیر مقام معظم رهبری با حضور در انتخابات یک جشن ملی بسیار خوب برگزار کردند.
وی گفت: ۳۷ هزار و ۷۸۷ نفر عضو هیات های نظارت و اجرایی و هیات های بازرسی در امر برگزاری انتخابات در استان لرستان دخیل بودند و این انتخابات را به خوبی برگزار کردند.
استاندار لرستان افزود: ۱۸ هزار و ۵۵۹ نفر از این تعداد عوامل اجرایی و بازرسی و حدود هفت هزار و ۸۰۰ نفر نیروهای نظامی و انتظامی بودند که حق حفاظت صندوق شعب را برعهده داشتند.
وی اضافه کرد: از این تعداد هشت هزار و ۸۳۰ نفر از اعضای هیات نظارت ریاست جمهوری و ۲ هزار و ۶۶۹ نفر اعضای هیات نظارت و بازرسی شوراها بودند.
بازوند تعداد واجدان شرایط رای دادن در استان لرستان را یک میلیون و ۴۳۳ هزار و ۳۰۹ نفر و تعداد شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری را یکهزار و ۷۶۶ شعبه عنوان کرد و گفت: یکهزارو ۴۰ شعبه از این تعداد ثابت و ۷۲۶ شعبه سیار بودند.
وی افزود: از این شعب حدود ۷۲۵ شعبه شهری و یکهزار و ۴۱ شعبه روستایی بودند که امر انتخابات را انجام می دادند.
استاندار لرستان اظهار کرد: خوشبختانه با هماهنگی که بین هیات های اجرایی و نظارت وجود داشت، انتخابات در صحت و سلامت کامل برگزار شد و هیچ مورد خاصی وجود نداشت.
وی از همه مردم و ۳۷ هزار نفری که در امر انتخابات مشغول بودند شامل فرمانداران، هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی تقدیر و تشکر کرد.
وی میزان مشارکت مردم لرستان در انتخابات را بیش از ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: ۵۵ درصد مردم لرستان به آقای دکتر روحانی رای دادند که نسبت به دوره گذشته این میزان در استان لرستان حدود ۹ درصد افزایش داشت.
وی اضافه کرد: میانگین کشوری آرای دکتر روحانی حدود ۶ درصد نسبت به انتخابات سال ۹۲ افزایش داشت که این میزان در لرستان حدود ۹ درصد بود.
بازوند درباره برخی ادعاها مبنی بر کمبود تعرفه در جریان برگزاری انتخابات گفت: در این انتخابات، لرستان کمبود تعرفه نداشت و هر کدام از شعب که تقاضای تعرفه داشتند برای آنها ارسال شد.
وی افزود: تنها مشکل ما بحث ساعت ۱۲ شب بود که طبق قانون امکان رای گیری وجود نداشت و تعداد زیادی نتوانستند رای خود را به صندوق بیاندازند که از این بابت از مردم عذرخواهی می کنیم.
وی گفت: یک تن از ۹ عضو منتخب شورای اسلامی شهر خرم آباد زن و مابقی مرد بودند.
بازوند درباره شادی مردم پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این جشن با کمترین حاشیه ای در لرستان برگزار شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار شد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. آقای مهندس بازوندانتخابات شورای شهر کوهدشت افتضاح بود به والله افتضاح

    [پاسخ]

  2. بنده های خدا مجبورن که قبول کنن ولی خدا که قبول نمیکنه

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط