سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۱:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶در ۷:۵۷ ب.ظ تعداد بازدید: 2,735 بازدید کد خبر:66830 چاپ خبر

اعتراض مردم و کاندیداها به تخلف گسترده در انتخابات شورای شهر کوهدشت+ فیلم و عکس

0

در مجموع برداشت عمومی از انتخابات شورای شهر پنجم کوهدشت این بوده که اشخاصی وارد شورا شده اند که بر اساس سازماندهی قبلی عوامل سرصندوق اجرایی و نظارتی بیشتری داشته اند. مسأله ای که در انتخابات پیشین نیز اتفاق افتاده و بنا بود با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک به آن خاتمه داده شود.

انتخابات الکترونیک شورای شهر پنجم کوهدشت در حالی برگزار شد که بر خلاف وعده های قبلی فردی بیرانوند فرماندار کوهدشت در فضایی آکنده از بی نظمی و تخلف برگزار شد.

اکثریت کاندیداهای انتخابات شورای شهر پنجم کوهدشت طی نامه ای به مدیرکل بازرسی انتخابات استانداری لرستان خواستار بررسی تخلفات گسترده در روند برگزاری این انتخابات شدند.

علاوه بر اشخاصی که این نامه را امضا کرده اند رستم محمدی، علی فلاحی و هوشمند آزادبخت نیز اعتراض مکتوب خود را به فرمانداری کوهدشت تحویل داده اند.

مشاهدات خبرنگار کشکان و گزارشات مردمی حاکی است برخی کاندیداهای خاص عمدتاً از یک جریان سیاسی که هم اکنون جزو منتخبین هستند به طور میانگین در هر صندوق دو تا ۳ نیروی اجرایی و نظارتی داشته و در برخی صندوق ها این آمار به بالای ۵ نفر نیز رسیده است.

آمار بالای نیروهای نظارتی به گونه ای بوده که با ورود دادستانی و ریاست دادگستری به صندوق ها تعدادی از آن ها از صندوق ها اخراج شده اند. اما این کاهش نیروها نیز اثربخش نبوده و مطابق تصاویر و فیلم هایی که به دفتر کشکان ارسال شده موجی از بی نظمی، بی قانونی و تخلف در شعب اخذ رأی اتفاق افتاده است.

همچنین به علت مداخله گسترده نیروهای سرصندوقی، بسیاری از رأی دهندگان از باسواد گرفته تا بی سواد موفق به ثبت کد کاندیداهای مورد نظر خود نشده و در گفتگو با خبرنگار کشکان سلامت انتخابات الکترونیک کوهدشت را به مراتب بدتر از انتخابات عادی دانسته اند.

از تخلفات دیگر، عدم اخذ رأی مردم در اکثریت قریب به اتفاق صندوق ها بعد از ساعت ۲۰ علی رغم تمدید انتخابات تا ساعت ۲۲ بوده است به گونه ای که بسیاری از مردم موفق به مشارکت در انتخابات نشدند. بیرانوند در گفتگوی تلفنی با خبرنگار کشکان در همین ساعت بیان داشته بود که انتخابات در حال برگزاری است و تا ساعت ۲۲ ادامه دارد!

مسئول یکی از شعب اخذ رأی در شهرک شهید رجایی نیز در همین ساعت در گفتگو با خبرنگار کشکان گفته بود صرفاً انتخابات ریاست جمهوری تمدید شده است نه انتخابات شورا!

مسأله و تخلف دیگری که به وفور در شعب اخذ رأی به چشم می خورد رها کردن صندوق ها در ساعات پایانی توسط عوامل برقراری نظم و ورود گسترده مردم به شعب به گونه ای بود که مردم و عوامل اجرایی و نظارتی اطراف صندوق ها را گرفته و در روند انتخابات اخلال ایجاد کرده بودند. در یکی از صندوق ها (هنرستان راضیه) به دلیل ازدحام جمعیت و درگیری عوامل نظارت و اجرایی درگیری ایجاد شده و با ورود یگان ویژه غائله خاتمه یافت. همچنین در چند شعبه دیگر نیز وضعیت مشابهی اتفاق افتاده است.

 

یکی از کاندیداهای علی البدل در گفتگو با کشکان معتقد است در بسیاری از صندوق ها ثبت رأی به صورت آفلاین بوده و همین امر موجب شده ده ها رأی با یک کد ملی ثبت شود.

از تخلفات دیگر می توان به عدم نصب نام، کد و تصویر کاندیداها در شعب اخذ رأی، تأخیر چندساعته در شروع انتخابات، ثبت رأی با شناسنامه های متعدد بدون حضور رأی دهندگان و… اشاره کرد.

در مجموع برداشت عمومی از انتخابات شورای شهر پنجم کوهدشت این بوده که اشخاصی وارد شورا شده اند که بر اساس سازماندهی قبلی عوامل سرصندوق اجرایی و نظارتی بیشتری داشته اند. مسأله ای که در انتخابات پیشین نیز اتفاق افتاده و بنا بود با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک به آن خاتمه داده شود.

آنچه به نظر می رسد خواست قاطبه ی مردم و کاندیداهای شورای شهر پنجم کوهدشت است، ابطال انتخابات به دلیل حجم بالای تخلفات و عدم انعکاس خواست واقعی مردم در نتایج به جهت دخالت گسترده نیروهای اجرایی و نظارتی است. همچنین به دلیل تأخیر در شروع و تعجیل در پایان درصد بالایی از مردم موفق به شرکت در انتخابات و ممهور نمودن اوراق سجلی‌شان نشده اند.

چنانچه مستندات بیشتری از تخلفات و بی نظمی های انتخابات شورای شهر کوهدشت دارید به ایمیل kashkan.ir@gmail.com یا تلگرام ۰۹۱۰۶۶۰۱۵۱۹ بفرستید.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خدایا شکرت حتی هوشمند هم اعتراض کرده با این همه سر صندوق که داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 2. خیلی جالبه هر دوره انتخابات کوهدشت این مسئله وجود داره ولی باز ملت همیشه درصحنه میرن رای میدن

  [پاسخ]

 3. دیگه فایده نداره تا حالا کدوم اعتراض جواب داده ههههههه

  [پاسخ]

 4. انتخابات نبود که یک بی نظمی تمام عیار برای کودتا بود. کدام رای واقعی؟
  ظاهرا قول و قراری بین آقای س. د که برادرشان از راهیابی به لیست امید تهران بازماند و نفری که ظاهرا به عنوان نفر اول معرفی شده و همچنین نفر هفتم! مبنی بر اینکه پس از رای آوری او را شهردار کنند به گوش می رسد!

  [پاسخ]

 5. بیشتر انتصابات بود تا انتخابات

  [پاسخ]

 6. من خودم از صبح در حوزه آموزش و پرورش حضور داشتم واقعا ناظران انتخاباتی جای نظارت هرکی میرفت پشت دستگاه فقط میگفتن فلان کدو وارد کن .

  [پاسخ]

 7. واقعا باید تاسف خورد چرا با ید مردم حق ناحق را تشخیص نمیدهند این همه حق خوری تا کی

  [پاسخ]

 8. با سلام ما که اصلا رای ندادیم در شعبه سازمان آب فقط کد افراد به ظاهر برنده رو وارد می کردن واین کدها از محل فرمانداری ثبت شده بودن مثلا کد ۱۸۹

  [پاسخ]

 9. آقای دوست محمدی عزیز
  با سلام
  حالا بیا الکی همش از اون جریان حمایت کن اونا که به تو هم رحم نکردن!!!!!!!!
  انحصار یعنی این……. کاش عبرت بگیریم از این همه دو دره بازی!!!!!!

  [پاسخ]

 10. والله باالله من خودم نماینده فرمانداردریکی ازشعب بودم باوجوداینکه تارهای صوتی خودموفداکردم که ناظرین به صندوق هانزدیک نشن ولی بازنتونستم انتخابات کاملا سالمی روبرگزارکنم تعداد بیش از۲۰ نفرناظرشورادریک شعبه اصلاقابل توجیه نیست لازم به ذکره کل عوامل اجرایی-نظارتی-بازرسی ۴۷ نفربودنداین غیرازبازرسین وناظرین سیاری است که به طورمداوم حداقل۵ نفرحضورداشتندچون عده ای که میرفتن عده دیگری میومدن.درمجموع بیش از۹۹ درصدانرژی نماینده فرماندارصرف کنترل عوامل صندوق میشد

  [پاسخ]

 11. هنوز به یاد انتخابات شورا می افتم قاه قاه می خندم وعیال وبچه ها مات ومبهوت به من می نگرند که بابایمان را چه شده است ؟می گویم به یاد شورا می افتم .
  انتخابات اخیر ظاهرا رایانه ای بود و می گفتند امکان تقلب صفر است اما در تمام صندوقها آنچه به صندوق ریخته شده آراء اعضای همان صندوق بودند نه آرای مردم .
  من خودم بازرس بودم چند باری به نماینده فرماندار تذکر دادم دیدم کار با تذکر حل نمی شود دست به یقه شدم فایده نداشت، عاقبت گوشه ای کز کردم ومشق دمکراسی را به نظاره نشستم ویاد خاطرات دهخدا در سوراسرافیل افتادم .
  ،” یک دفعه انگار می‌کنیم یک کاسۀ آب داغ ریختند به سر من، یک دفعه سی‌وسه بندم به تکان افتاد. یک دفعه چشمم سیاهی رفت. یک دفعه سرم چرخ زد. گفتم بابا نکنید. جانم نکنید، به دست خودتان برای خودتان نتراشید. گفتند: «به! از جاپن گرفته تا ته په‌تا‌پرت، همۀ مملکت‌ها وکیل دارند.»

  گفتم: «بابا والله من مرده و شماها زنده، شما از وکیل خیر نخواهید دید، مگر همان مشروطه خالی چطور است؟»

  گفتند: «برو پی‌کارت، سواد نداری حرف نزن. مشروطه هم بی‌وکیل می‌شود؟»

  دیدم راست می‌گویند.

  گفتم: «بابا پس حالا که تعیین می‌کنید، محض رضای خدا چشمانتان را وا کنید که به چاله نیفتید. وکیل خوب انتخاب کنید.»

  گفتند: «خیلی خوب.»

  بله گفتند خیلی خوب. چشم‌هاشان را وا کردند. درست هم دقت کردند. اما در چه؟ …
  من هم مشق دیجیتالی شدن انتخابات را دیدم .
  وقتی می خواستم رای دهم یک دوجین ناظر شورا به من یاد لا قبا چنان حمله می کردند که کارت را بر می داشتم و خود را کنار می زدم که با می سوزد می سوزد اعضا دوباره وارد صحنه کارزار می شدم وبازهم حمله حامیان شورا .
  سرانجام دل به دریا زدم وکارت را در کارت خوان گذاشتم وقید انتخاب شخص مورد نظر خود را زدم تا خواستم به خود بیابم هفت کد رنگارنگ در رایانه ثبت شد ونفهمیدم چه کسانی بودند .
  اما با خود عهد کردم به کسی قول ندهم چون در انتخابات شورا ی اخیر کوهدشت میزان رای ناظرین سر صندوق بود .

  [پاسخ]

 12. آنقدر می خندم که روده بر شدم ،تو را خدا بی کارید، دنبال یک لقمه نان حلال برید ،فرض کنید شورای که شما انتخاب کردید سر کار بیاید ،کدام یک از شما تضمین می دهد که این شورا سالم تر است و به فکر فک فامیل خود نیست ،تا طایفه هست تا تعصب جاهلانه هست ،تا این گرگ های پیر ودرنده وزوار در رفته سیاسی هستند من، شما ،ما ،روی صداقت و پاکی را به چشم نخواهیم دید،بیاید خودمان ،هر کس در هر جایی،شهرمان را با رعایت قانون آباد کنیم ،که مشکل ماییم نه قانون

  [پاسخ]

 13. خیلی بدتر از انتخابات کاغذی بود

  [پاسخ]

 14. سلام
  انتخابات اخیر اصل چپاول و غارتگری وانصابات بود همه مردم دیدن که اقایان تقسیم قدرت نمودن سه نفر دوستی و سه نفر ملکشاهی و یه نفر آقایان ازادبخت و فرج و اسفندیاری واقعا باید درس گرفت وعبرت بشه مردم در اینده سعی کنن این اقایان همان طور که مردم تهران از صحنه سیاسی حذف کردن ما هم بیایم حذفشان کنیم

  [پاسخ]

 15. هر چی به سرمون میاد حق مونه. وقتی میایم تلاش برا کسانی میکنیم که هدفشون تامین خودشون و بستگانشون هست دیگه جای اعتراضی نمی مونه.کدوم دوره شورای شهر خدمتی هرچند کوچک در این شهر داشته اند؟!ما شدیم پله ترقی یه عده فرصت طلب و جاه طلب.

  [پاسخ]

 16. ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم/جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم/خوش برانیم جهان در نظر راهروان /فکر اسب سیه وزین مغرق نکنیم/انتخابات شورای کوهدشت همیشه پراز حاشیه بوده مخصوصا این دوره که با چینش بعضی عوامل ……پر حاشیه تر شدبه همین دلیل است که افراد توانمند کاندیدا نمی شوند وترجیح میدهند تماشاچی باشند .یک نکته هم به همشهریان معترضم عرض کنم و آن اینکه:شکایتتان را به دادگاه عدل الهی عرضه کنید چون حضرت حقش بهترین ناظر است وبه تک تک شما قول میدهم خوب خوب جواب میده .ودرپایان این ۲بیت شعر را جهت حصول اطمینان از نتیجه گیری شکایت به درگاه ایزد منتقم محضر معترضین عزیز تقدیم می دارم :به چشم خویش دیدم در گذر گاه /که زد برجان موری مرغکی راه /هنوز از صید منقارش نپرداخت /که مرغ دیگر آمد کار او ساخت/

  [پاسخ]

 17. اینهم از انتخابات الکترونیک

  [پاسخ]

 18. ادامه روند غارت رای مردم با انتصاب اقای س د و دستور نماینده مردم در مجلس.خدا بانی و عامل غارت و نادیده گرفتن رای مردم وزحمت این همه جوان کاندید را خواهد گرفت.ان شا اله.

  [پاسخ]

 19. با این آقای فرماندار که تمام انرژی و توانش را برای آقای رئیسی گذاشت و آقای ملکشاهی را برای شورا راضی نگه داشت و از آن طرف می خواست نقش حامی دولت را البته بعد انتخابات بازی کنند ، چنین انتخاباتی دور از نظر نبود …. من از آقای استاندار تقاضای برخورد قاطع با این فرماندار را دارم و خواستار رسیدگی به تخلفات عدیده ایشان می باشم ….
  فرهنگی طرهانی

  [پاسخ]

  کیکاوس در :

  کاش چهره عوامل ناظر را همه صندوق ها واقعی نشان می دادید تا برخی ادعاهای بی اساس توسط خودتان تکذیب شود

  [پاسخ]

 20. من بعنوان یک زاگرس نشین ، به شعور سیاسی مردم کوهدشت غبطه میخورم ، فرماندار را آقای الف – م با هماهنگی الف – د در کوهدشت منصوب می کنند و هر موقع این آقایان به اصطلاح میراث خوار در کوهدشت حضور دارند با فرماندار … جلسه محرمانه می گیرند و برای مردم تصمیم میگیرند و سرنوشتشان را رقم می زنند و تقصیم اراضی می کنند ، این حقیر از روز اول این نتایج را پیش بینی می کردم و به نزدیکان خود هشدار دادم که نتیجه از قبل معلوم شده و نگذارید به شعور سیاسیتان توهین شود و از کاندید شدن انصراف دهید ، متاسفانه کو گوش شنوا ، طبیعی است اگر به جای آقایان برای تقی و نقی هم بیش از دویست نفر سر صندوقی میزاشتن و هر کدام از آنها ۳۰ رای را با رو انداختن و یا چپاول میگرفت نقی هم ۶۰۰۰ رای حرام به دست می آورد و نفر اول شورای شهر می شد .

  [پاسخ]

 21. آخرش معلوم نشد کدوم فرماندار باب میل شماست.وقتی انتصاب میشن نیروی شماست وقتی می بازین میشه نیروی نماینده.از وقتی بوده انتخابات در کوهدشت اینجوری بوده وخواهد بود.ما باید خودمون رو اصلاح کنیم.امام زاده م برا ما بفرستن عوض نمیشیم چون همه کارامون رو احساس و تعصبه نه منطق

  [پاسخ]

 22. واقعا تخلفات انتخابات شوراهها بسیار گسترده و چشمگیر بود جا دارد از تمام کسانی که حق ما رو خوردن تشکر کنیم که اگر زحمات انها نبود الان ما سوژه ای نداشتیم تا کامنت بگذاریم

  [پاسخ]

 23. سلام خدمت همه وارزوی موفقیت برای جناب مهران یوسفی فر گراوند.دوست گرامی و سرور عزیزم این را بدان برنده اصلی انتخابات بودی و تمام شهر میدانند عده ای خدانشناس باز کارشکنی کردند و مردم گول روند الکترونیکی بودن را خوردند جوان ترین و با صلابت ترین و خوشگل و خوش تیپ ترین کاندیدا بودی بیشتر سیاسیون شورا های فعلی را با چه آرایی جا گذاشتی کسانی که جان و مال خود را در این راه گذاشته اند شما به همه ثابت کردی که ایل و تبار گراوند تورا می خواهند و مایه فخر و مباهاتی شما بدون هیچ گونه وابستگی حزبی و جناحی و بدون ی لحظه سابقه مدیریتی و اجرایی و مجرد بودن جواب دندان شکنی به خیلی ها دادی.به یاری خداوند ۹۸نمایندگی مجلس تورا می بینیم.شورای شهر که چیزی نیست بیشتر از اینها می توانی ثابت کردی با سن سال کمی که داشتی پدیده انتخابات در کوهدشت شما بودی ودر خرم اباد ولی اله رستمی. در سایه دادار باشی.امیدوارم مدیر محترم سایت وزین کشکان شما خودتون کاندیدا بودی کامنت بنده را حدف نکنند.پیشاپیش سپاسگزارم

  [پاسخ]

 24. همشهریان جالبه بدانید در۶۵حوزه اخذ رای کوهدشت حتی یک بنر نبود که اسم و کد کاندیدا را داشته باشه این نشان از ضعف و بی مدیریتی فرماندار هست اخه جناب بیرانوند شما که خبر از کوهدشت دارید بعد از تهران سیاسی ترین و جنجال بر انگیز ترین شهر ایران می باشد شما از پس این کار بر نمی اومدی چرا تقاضای کمک نکردی فرماندار ویژه بیاد.و جای تاسف داره نماینده فرماندار های شما.پس کو میگفتی صندوق حداقل ۱۰متر فاصله داره با نفرات اجرایی ونظارت و… دستمریزاد به قول خودت خوب وفا کردی توانمندی ت ثابت کردی.و تشکر بسیار فراوان از جناب دوست محمدی بخاطر پخش فیلم انتخابات سایه ت مستدام باد.

  [پاسخ]

 25. ی ضرب المثل هستددرزبان لکی میگه تا ای داره هسی ای ماره هسی.
  شما را به خداوند قسم می دهم چه کسی می خواهد صلاحیت … را تایید کند؟ واقعاً مردم به این نتیجه رسیدند لیست از پیش تعیین شده بود و شکیات به یقین تبدیل شد.ولی این را بدانید به خدایی که حاضر و ناظر است قسم دنیا دار مکافات هست و چوب خدا صدا نداره فقط ادمی شیر خام خورده است و زود جوش بی صبر است.همه مثل روز روشن خواهید دید متولیان امر گناهکار در انتصابات به سزای اعمال خود میرسند ودر این دنیا و فردای قیامت باید جواب پس بدهند.اخه نامسلمان واسه شماها چه فرق دارهXیاyبرنده باشد وقتی کسب هدف ش رضای خدا باشد و خدمت به مردم. امیدوارم شهامت و مردانگی جثارت این در وجودت باشه چاپ کنی نظرم را نه بترسی تایید نکنی شما خودتان یکی از نفرات بودی حق و حقوقت پایمال شد. همه چیز را بخدا بسپارید.

  [پاسخ]

 26. سلام جناب دوست محمدی خواهشمندم اینو پیگیر باشید اعتراضی که کاندیدای شورای شهر دادند آیا یک صندوق در کوهدشت بازشماری شد یانه اگر صورت گرفت دلیل مدرک و منبع کجاست تا مردم بدانن و بفهمن واسه شون ارزش قائیل هستید.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط